Your browser does not support JavaScript!

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

در این قسمت از مجموعه آموزشی پیشرفته افزودن افکت به لایه ها در نرم افزار ادوبی فوتوشاپ، قصد داریم تا شما را با یکی از تنظیمات مهم و تاثیر گذار بر روی برخی افکت ها آشنا سازیم، گزینه ای که به کمک آن می توانید افکت خود را آن گونه که می پسندید بر لایه اعمال نمایید.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

در این قسمت قصد داریم تا شما را با آخرین قسمت تنظیمات Blending Option، موجود در پنجره layer style با نام blend if آشنا سازیم. یکی از گزینه های بسیار مهم و اسرار آمیز تنظیمات فوتوشاپ blend if می باشد که یادگیری آن بر متخصصان فوتوشاپ امری ضروری می باشد، چرا که کاربردهای بسیاری از این تنظیم حاصل می گردد. در حقیقت وظیفه اصلی این گزینه این است که تعیین می کند تا چه مقدار از مناطق مربوط به تن  لایه انتخابی با لایه زیرین خود ترکیب شود. برای دسترسی به این قسمت کافی است تا بر روی لایه مورد نظر خود در پنل لایه ها کلیک راست کرده و گزینه بلندینگ آپشن (Blending Option) را انتخاب نمایید، آخرین قسمت در تنظیمات پیشرفته مربوط به این تنظیم می باشد.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

در این قسمت از آموزش پیشرفته افزودن افکت به لایه ها در نرم افزار ادوبی فوتوشاپ قصد داریم تا با دو تا از آخرین گزینه هایی که در بخش تنظیمات پیشرفته بلندینگ آپشن (Blending Option) موجود است آشنا گردیم. این دو گزینه به طور اختصاصی به قسمت های ماسک شده ی لایه سر و کار دارند و تغییراتی در این زمینه به وجود می آورند. با تمرین همزمان با این قسمت آموزشی می توان به طور ملموس تری با عملکرد این دو گزینه آشنا شویم. 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

اکثر کاربران نرم افزار فوتوشاپ با بخش تنظیمات عمومی یا همانgeneral  blending موجود در پنجره لایر استایل (Layer Style)، که شامل بلند مد (Blend Mode) و اپسیتی (Opacity) می باشد، آشنایی کامل داشته و معمولا در یادگیری آنها به مشکل خاصی بر نمی خورند. اما بخش بعدی تنظیمات این پنجره که تنظیمات پیشرفته یا همان advanced blending می باشد، دارای گزینه های پیشرفته تر و پیچیده تری بوده  که یادگیری این گزینه ها نیازمند صرف زمان و دقت بیشتری می باشد. تا به این قسمت در مجموعه آموزش پیشرفته افزودن افکت به لایه ها در نرم افزار ادوبی فوتوشاپ، با سه گزینه کاربردی این بخش آشنا شده ایم و در این قسمت قصد داریم تا با یکی دیگر از گزینه های بخش تنظیمات پیشرفته advanced blending با عنوان transparency shapes layer Photoshop آشنایی پیدا کنیم.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

در ادامه آموزش پیشرفته افزودن افکت به لایه ها در فوتوشاپ، پیش از آن که با یکی دیگر از گزینه های کاربردی بخش Advanced Blending  با نام Blend Clipped Layers as Group آشنا گردیم، بهتر است تا با مفهوم Layer Clipping Groups آشنا شویم. یک clipping group شامل دو یا بیشتر از دو لایه می باشد که با یکدیگر تشکیل گروه داده اند و با پایین ترین لایه در گروه، کلیپینگ شده اند. اصطلاح کلیپینگ در اینجا به این معنا است که تمامی لایه ها در گروه، حالت پایین ترین لایه را به خود می گیرند. در این قسمت قصد داریم تا با یکی از گزینه های مرتبط به این تعریف آشنا شویم.