Your browser does not support JavaScript!

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
سری اول تایپوگرافی های خلاقانه

تایپوگرافی که به هنر حروف نگاری برای نمایش زبان تعریف می شود، هنری محسوب است که در آن طراح کوشش می کند تا با به کارگیری خلاقیت خود با تغییر عناصر مختلف متن زبان بصری منحصر به فردی برای تایپ به وجود آورد. عموما  تایپوگرافی را زیر مجموعه ای از هنر گرافیک به حساب می آورند.

در این بخش قصد داریم تا شما را با طرح های خلاقانه و قابل توجه تایپوگرافی که دارای حروف چینی، خوشنویسی و  یا گرافیتی خلاق هستند و توسط طراحان سرشناس، حرفه ای و ایده پرداز این حرفه ساخته شده اند آشنا سازیم. در این طرح ها از حروف طراحی شده با دست، حروف دیجیتال و یا حروف طراحی شده با آبرنگ به کار برده شده است.

۱- نمونه تایپوگرافی اثری از کریس لابروی

این هنرمند اروپایی در طراحی تایپوگرافی و طراحی حروف سه بعدی از مهارت بسیاری برخوردار می باشد. استفاده از حروف برجسته و انتخاب رنگ های جذاب از ویژگی های آثار وی می باشد.

نمونه تایپوگرافی اثری از کریس لابروی

۲- نمونه تایپوگرافی اثری از سابینا کارنیک

این هنرمند خوش ذوق در طرح های خود از تلفیق تایپوگرافی و هنر کار با کاغذ استفاده کرده است. طرح های تایپوگرافی وی به آثار اوریگامی و یا نقاشی های آکریلیک شباهت دارد.

نمونه تایپوگرافی اثری از سابینا کارنیک

۳- نمونه تایپوگرافی اثری از گد پالمر

این طراح انگلیسی که تخصص در طراحی حروف سفارشی دارد، برای اهداف مختلف مشتریان خاص خود طرح حروف را ابتدا به طور دستی با مداد طرح و سپس به مرحله ی اجرا در طرح اصلی می رساند.

 نمونه تایپوگرافی اثری از گد پالمر

۴- نمونه تایپوگرافی اثری از بکا کلاسون

این طراح خلاق آمریکایی با برقراری رابطه بین جنس حروف و موضوع کلی طرح تایپوگرافی های جذابی را خلق می کند. در تصویر بالا با توجه به موضوع صبحانه حروف طرح از  جنس مواد غذایی طبیعی بسیار زیبا طراحی شده است.

 نمونه تایپوگرافی اثری از بکا کلاسون

۵- نمونه تایپوگرافی اثری از آلبرت ترالز

این طراح گرافیک اسپانیایی اولویت در کار خود را به پرداختن بخش مفهومی اثر اختصاص می دهد و سپس تلاش می کند نوآوری کرده و فرم حروف را متناسب با آن ایده مورد نظر طراحی کند.

نمونه تایپوگرافی اثری از آلبرت ترالز

۶- نمونه تایپوگرافی اثری از ایون فیلیپوو

این هنرمند که تخصص اصلی اش طراحی وب، لوگو و تایپوگرافی می باشد، نوع نوشتار خلاقانه ای برای طرح های خود به وجود می آورد و طرح های او مورد استقبال خوبی قرار گرفته است.

نمونه تایپوگرافی اثری از ایون فیلیپوو

سری دوم تایپوگرافی های خلاقانه

تهیه کننده و نویسنده مطلب: پگاه تایکندی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تلفن تماس: 88590065