Your browser does not support JavaScript!

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
لوگو های خلاقانه فیلم های ژانر وحشت

ژانر وحشت همواره یکی از ژانر های سینمایی محبوب نزد مردم می باشد. این قسمت از سری مقالات تبلیغات خلاق را به لوگوهای مربوط به فیلم های سینمایی ترسناک اختصاص داده ایم. در این مقاله مجموعه ای از لوگو های خلاقانه و جذاب فیلم های ترسناک مربوط به تاریخ سینما را گردآوری کرده ایم و به بررسی یک به یک آنها خواهیم پرداخت.

۱- لوگو خلاقانه فیلم The Omen

این فیلم  که در سال ۱۹۷۶ در مورد کودک شیطانی است که در دوران مدرن متولد شده است. عدد ۶۶۶ در حرف O لوگو نشان شیطان می باشد. در رنگ آمیزی این لوگو از رنگ های سیاه و قرمز استفاده شده است که حس هیجان و ترس را به بیننده القا کند. فونت به کار گرفته شده در این لوگو خلاقانه، برگرفته شده از متون مذهبی قرون وسطایی می باشد. همچنین حالت دست نوشته بودن این لوگو سبب گردیده است که کودکانه به نظر آید. 

لوگو های خلاقانه فیلم های ژانر وحشت

۲- لوگو خلاقانه فیلم درخشش

فیلم درخشش که با اقتباس گرفتن از رمان استفان کینگ، توسط استنلی کوبریک در سال ۱۹۸۰ ساخته شده است، بی گمان یکی از به یاد ماندنی ترین فیلم های ژانر وحشت تاریخ سینمای جهان به شمار می آید. لوگو خلاقانه ای که برای این فیلم طراحی شده است، با استفاده از رنگ های پر کاربرد در طراحی لوگو و پوستر های ژانر وحشت، یعنی رنگ های سیاه و قرمز ،استفاده از تایپوگرافی نامتعادل و قرار دادن طرح چهره ی جک با ذهنی آشفته موفق شده است تا یک طرح خلاقانه منحصر به فرد را ایجاد نماید. 

لوگو های خلاقانه فیلم های ژانر وحشت

۳- لوگو خلاقانه فیلم جمعه روز ۱۳ ام

این فیلم که یکی از فیلم های موفق در ژانر وحشت به شمار می آید، در سال ۱۹۸۰ ساخته شد. موضوع این فیلم به کشته شدن یک به یک نوجوانان یک اردوگاه می باشد و در عین حال که مخاطب را می خنداند، وحشت و هیجان را نیز به او منتقل می کند. طرح حروف به کار رفته در این لوگو به شکل قطعات بریده شده ی چوب ( شبیه به حصار چوبی اردوگاه)طراحی شده است. به این طریق لوگو خلاقانه ی فیلم، حس وحشت را در بیننده ی خود بر می انگیزاند.

لوگو های خلاقانه فیلم های ژانر وحشت

۴- لوگو خلاقانه فیلم  The Blair Witch Project

ساخت این فیلم در سال ۱۹۹۹ یک حرکت جدید در سینمای ژانر وحشت به شمار می آید. آن حرکت استفاده از برندینگ برای ترویج یک فیلم در میان مردم می باشد. یک مجموعه ای از لوگو پوستر ها و عناصر بصری مختص به این فیلم همراه با اکران آن منتشر شد و موجب فروش هر چه بیشتر  این فیلم گردید. طرح هراس انگیز لوگو با به کارگیری عناصر ناهموار به شیوه ای خلاقانه موفق شده  است تا یک لوگو جذاب و مناسب را برای برند یک فیلم ترسناک فراهم آورد.

لوگو های خلاقانه فیلم های ژانر وحشت

۵- لوگو خلاقانه فیلم اره

بی گمان قرار دادن فیلم اره به عنوان یکی از زننده ترین فیلم های ژانر وحشت دور از ذهن نخواهد بود. لوگو ساده اما هراس انگیز این فیلم، با به کارگیری طرح حروف خاص خود حس وحشت و وهم را به بیننده القا می نماید.

لوگو های خلاقانه فیلم های ژانر وحشت

۶- لوگو خلاقانه فیلم ۲۸ روز بعد

از این فیلم می توان به عنوان یکی از اولین فیلم های ترسناک مربوط به زامبی ها یاد کرد. طرح لوگو خلاقانه این اثر، ترکیبی از استنسیل – گرافیتی با نماد بیولوژیک می باشد. از این رو این لوگو بیش از سایر لوگو های این سبک سینمایی بسیار قدرتمند و جذاب جلوه می کند.

لوگو های خلاقانه فیلم های ژانر وحشت

اگر شما هم نیازمند طراحی لوگو هستید با ما تماس بگیرید. برای آشنایی با این خدمات می توانید به بخش طراحی لوگو سایت مراجعه بفرمایید.

تهیه کننده و نویسنده مطلب: پگاه تایکندی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تلفن تماس: 88590065