Your browser does not support JavaScript!

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
پنج ایده طراحی پس زمینه مدرن وب سایت در سال ۲۰۱۷

همانطور که پس  زمینه های سفید و جسورانه در سال ۲۰۱۶ برای یک سایت مدرن مناسب محسوب می شد اکنون در سال ۲۰۱۷ زمان آن فرا رسیده است تا پس زمینه ها تابع اصول جدید و به روز رسانی شوند.در حالی که سبک مینیمال همچنان محبوبیت خود را حفظ کرده است فقدان رنگ دیگر مورد پسند یک سایت مدرن محسوب نمی شود. طراحان رنگ های روشن و خاکستری را جایگزین رنگ سفید انتخاب می کنند. افکت های که برای پس زمینه انتخاب می شوند دارای  حالت هندسی خوب، الگو های نا متقارن و برگرفته از هنر انتزاعی می باشند. در این مقاله تلاش شده تا تعمقی در روند تغییر پس زمینه ی وب سایت های مدرن در سال ۲۰۱۷ صورت بگیرد و با استفاده از مثال های مناسب درک این تغییرات میسر شود.

۱- استفاده از اشکال هندسی بر روی تصاویر

عکس ها و تصاویر طراحی شده که در بخش هیرو سایت به کار گرفته می شود همچنان یکی از مهم ترین قسمت های طراحی سایت محسوب می شود. زمانی که قرار نیست از پس زمینه ای برای صفحه ی اصلی استفاده شود فی نفسه در بسیاری از موارد تصاویر بزرگ و تمام سایز پس زمینه ی صفحه ی اصلی را در بر می گیرند. تصاویر با نوشته ها، عناصر و کلید ها پوشانده می شوند. جدیدترین روش برای پوشاندن تصاویر به این روش استفاده از عناصر هندسی خوب برای جلوه ی بصری مناسب بخشیدن به اثر است.

استفاده از اشکال هندسی بر روی تصاویر

۲- سایه های خاکستری

به جای رنگ های خنثی و سفید از رنگ طوسی در پس زمینه با الگوی  مینیمال خود استفاده کنید. نقطه ی قوت استفاده از رنگ خاکستری این است که این طیف از رنگ هم می تواند قوی و گرم باشد هم سرد بنابراین مطابق با طرح می تواند تغییر کند و نیاز طراح را فراهم کند.

سایه های خاکستری

۳- لایه هایی از رنگ روشن

زمانی که تنها اشکال هندسی در پس زمینه استفاده می شود رنگ های روشن می توانند انتخاب بسیار مناسب و جسورانه ای محسوب شوند و به کاربران سایت طراحی جذابی از فضای خالی با حداقل تعداد عکس ها و عناصر بصری را نشان خواهد داد.

لایه هایی از رنگ روشن

۴- نا متقارن

تا جایی که ممکن است از گرید و به کار بردن تقارن بیش از حد در طرح پس زمینه ی خود بپرهیزید. طرح شما نباید لزوما از تعداد زیادی از عناصر و یا الگو های کاملا متقارن و هم راستا شکل بگیرد. برای برقراری تعادل تصویر نیازی نیست حتما تقارن در بیشترین حد خود رعایت شود بلکه اگر تقارن هم نباشد می توان تعادل تصویر را حفظ کرد. سعی کنید تا عناصر و الگو های نا متقارن مناسبی را پیدا کنید و به درست ترین حالت ممکن چیدمان کنید تا از لحاظ بصری برای بیننده تازگی داشته باشد و نظر او را جلب نماید.

نا متقارن

۵-  بهره جستن از هنر انتزاعی

تلاش کنید تا با ترکیب رنگ ها، اشکال، خطوط و حتی حروف مختلف طرح آبستره مناسبی را خلق کنید که به چشم بیننده مطلوب باشد.  با این کار طرح شما تکراری نخواهد بود و برای بازدیدکننده جذاب محسوب خواهد شد.

بهره جستن از هنر انتزاعی

نویسنده و مترجم: پگاه تایکندی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بخش فروش: 44897364