Your browser does not support JavaScript!

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
بازاریابی محتوا چیست؟

نوعی بازاریابی است که به فرایند جذب مشتری بیشتر با استفاده از تولید محتوا می پردازد. بازاریابی با استفاده از تولید محتوا روش جدیدی نیست و تاریخی بسیار قدیمی دارد.

در این روش شرکت ها٬ سایت ها و حتی اشخاص آزادکار  برای جذب مشتری بیشتر و یا نگه داشتن  مشتریان قدیمی  اقدام به تولید محتوا می کنند که این محتوا می تواند به شکل های مختلف باشد. اما از معروف ترین  انواع محتوا می توان به محتوا های زیر اشاره کرد:

  • محتوای متنی
  • محتوای تصویری
  • محتوای ویدئویی

محتوای متنی چیست؟

به تولید و انتشار محتوا به صورت نوشتاری و متنی٬ محتوا متنی گفته می شود. محتوا متنی یکی از متداول ترین و نخستین  روش های بازاریابی محتوا است٬ تولید محتوا در این روش ساده تر و در عین حال پیچیده تر از روش های  دیگر است. یکی از ویژگی ها ی منحصر به فرد این روش تولید محتوا افزایش مخاطب سایت از طریق سئو و موتور های جستجوگر است.

محتوا تصویری چیست؟

محتوا تصویری به  معنای تولید محتوا و رساندن مفهوم یک محتوا با استفاده از تصاویر  است. تولید محتوا تصویری قدیمی ترین نوع تولید محتوا در تاریخ است و در این چندساله با همه گیر شدن  شبکه های اجتماعی مانند  اینستاگرام  رشد چشمگیری در تاثیرگذاری بر روی  مخاطبان نسبت به دیگر روش های تولید محتوا داشته است. حتما دقت داشته باشید که برای استفاده از تصاویر در وب سایت نکات سئو و بهینه سازی لازم را رعایت نمایید تا رتبه خوبی در رتبه بندی تصاویر گوگل داشته باشد.

محتوی ویدئویی چیست؟

تعریف محتوا ویدئویی این طور بیان می شود که هر محتوایی که به طور فیلم٬ سریال٬ کلیپ و یک تصویر چند دقیقه ای باشد محتوا ویدئویی نام دارد. محتوا ویدئویی یکی از بهترین و مدرن ترین روش های بازاریابی است اما معمولا هزینه سنگینی دارد. از بارزترین نوع بازاریابی محتوا ویدئویی می توان به تبلیغات در تلوزیون و ساخت فیلم اشاره نمود.
بهترین روش  بازاریابی محتوا چیست ؟
بستگی دارد  اگر قصد دارید تا یک وب سایت اینترنتی راه اندازی کنید بهترین نوع بازاریابی٬ بازاریابی از طریق محتوا متنی است چراکه با تولید محتوا اختصاصی  و مفید با یک تیر دو نشان می زنید. هم محتوا سایت خود را تولید کرده اید و توجه موتورهای جستجو را به وب سایت خود جلب کرده اید و به نوعی دیگر  یکی از مهم ترین فاکتور های سئو و بهینه سازی سایت را انجام داده اید.

نکات و روش های بازاریابی محتوا

برای اینکه محتوا ما در بین مخاطبان بهتر دیده شود باید از چند قانون ساده پیروی کنید:

  • محتوا تازه تولید کنید
  • محتوا اختصاصی و ناب تولید کنید.
  • محتوا های قدیمی خود را  آپدیت کنید.
  • سعی کنید تا روند تولید محتوا به صورت یک شکل نشود و از انواع روش ها ی بازاریابی محتوا استفاده کنید.

نویسنده: احسان اسکندری

منبع: seofox.ir

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

توییتر اینستاگرام لینکداین