Your browser does not support JavaScript!

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
هفت راه جذاب طراحی گرافیک در سال ۲۰۱۷ که باعث موفقیت پروژه ی شما می شود

دنیای طراحی گرافیک به طور مداوم در حال تغییر و دگرگونی می باشد. با این وجود، ما هرگز شما را تشویق نمی کنیم تا بدون فکر روندهای جدید را دنبال کنید. اما راه درست این است که نسبت به حرکت جریان های خلاق زمان خود آگاه باشید تا همواره در کار خود بهترین انتخاب ها را داشته باشید. در این مقاله ما کوشش نموده ایم تو شما را با یکی از مهم ترین روندهای طراحی گرافیک آشنا سازیم.

۱- طراحی تخت و مینیمال

طراحی تخت یکی از مهم ترین روند های طراحی گرافیک سال ۲۰۱۰ بوده است و تصویر گر ها با پیروی از این روند توانسته اند تا آثار هنری جذاب، با پیکسل های برداری و مینیمال خلق نمایند. هنرمندانی بزرگی همچون Magoz, Anna Kövecses, Sergio Membrillas, Malika Favre  و Rob Bailey با بهره جستن از این روند توانسته اند آثار گرافیکی فوق العاده ای طراحی کنند.

با تاکیدی قوی بر کاهش و سادگی طرح، این روند موفق شده است تا از موانع زبانی و فرهنگی عبور کرده و منظور خود را در آثار، به طور قابل فهم و مشخصی به مخاطبان خود انتقال دهد. و در دنیای امروز که گوشی های تلفن همراه و صفحه نمایش های با کیفیت بالا حرف اول را می زند، تقاضا برای طراحی گرافیک مینیمال و تخت بعید به نظر می رسد تا به این زودی ها از بین رود.

طراحی تخت و مینیمال

۲- طراحی گرافیک انتزاعی

جهان در بین سال های ۲۰۱۶-۲۰۱۷ جهانی بی نظم است، که در آن حقایق قدیمی از میان رفته و وقایع جدید ناراحت کننده ای اتفاق افتاده است. بنابراین غیر منتظره نخواهد بود که روند جدید طراحی گرافیک سعی داشته باشد تا از الگو ها و تصاویری آرام بخش و الهام گرفته از بعد روحانی انسان استفاده نماید. این روند تحت تاثیر بودیسم، هندوئیسم و به طور کل هنر انتزاعی مذهبی قرار گرفته است. 

طراحی گرافیک انتزاعی

۳- اشکال هندسی کشیده شده با دست

طراحی گرافیک هندسی یکی از روند هایی به شمار می رود که در دهه ی اخیر مورد استقبال خوبی قرار گرفته است. این روند گرافیکی شامل ترکیبی است از ویژگی های لذت بخش ذهنی مبتنی بر الگوهای ریاضی به همراه روح زیبایی که طراحی و یا نقاشی های کشیده شده با دست می تواند به اثر انتقال دهد. این روند به خصوص در طراحی پس زمینه ها بسیار کاربردی و جذاب محسوب می شود. 

اشکال هندسی کشیده شده با دست

۴- هنر تاتو

شاید شما نیز متوجه این امر شده اید که این روز ها بسیاری از افراد به خصوص در سنین پایین تر از ۲۵ سال بدن خود را از طرح های مختلف تاتو پوشانده اند. واقعیتی که وجود درد این است که تاتو مورد محبوبیت بسیار در میان مردم قرار گرفته است و نمی توان منکر شد تا برخی از طرح های تاتو آثار هنری زیبا و شگفت انگیزی به حساب می آیند. 

در حال حاضر می توان گفت که طرح های جذاب و محبوب هنر تاتو به دنیای طراحی گرافیک نیز وارد گردیده است و این تاثیر گرفتن را می توان در آثار هنرمندان سر شناسی همچون Elena Gumeniuk, Daniel Mackie  و  Ollie Munden جستجو کرد. 

هنر تاتو

۵- آیکون های گرافیکی

زمانی بود که آیکون های کامپیوتر شامل طرح هایی کوچک و ساخته شده از اشکال می شدند که تنها چند پیکسل داشتند. اما در سال های اخیر با پیشرفت روز افزونی که در بالا بردن کیفیت صفحات نمایش صورت می گیرد، حتی افزایش کیفیت در صفحات نمایش بسیار کوچک، تقاضا برای آیکون هایی با طرح هایی جذاب تر و پیچیده تر اما کاربردی و قابل فهم بسیار زیاد گردیده است.

بنابراین امروزه، طراحان گرافیک به دنبال این هستند تا آیکون هایی طراحی کنند که دارای وضوح بالا، رنگ های قوی و پیچیدگی کافی باشند و در عین حال این آیکون قابل فهم بوده و این امکان را برای کاربر فراهم کنند تا در مدت زمان کمی پس از مشاهده ی این آیکون ها دلیل استفاده از آنها را به راحتی درک نمایند.

آیکون های گرافیکی

۶- نمایش چندگانه 

 رشته های خلاقی همواره این امکان را دارند تا از یکدیگر الهام گرفته و به طور ترکیبی اثری خارق العاده به وجود آورند. اخیرا یکی از روند های محبوب در خلق اثر، چند رشته ای عمل کردن می باشد. به عنوان مثال در تصویر بالا هنر عکاسی و طراحی گرافیک به کمک هم آمده اند تا تصویری این چنین زیبا و چشم گیر را خلق نمایند. 

 نمایش چندگانه

۷- رنگ های زنده 

بی گمان با مشاهده آثار خلاقانه در سال ۲۰۱۷ به این نکته پی خواهید برد که اکثر این آثار از رنگ های زنده بهره جسته اند. فرقی نمی کند چه در آثار چاپی و چه در آثار آنلاین رنگ های زنده سبب می شوند تا بیننده ی آنها جذب کار شده و از تماشای آن لذت ببرد.

رنگ های زنده

و در آخر اینکه، به خاطر داشته باشید تا یکی از رمز های موفقیت پروژه های خلاق، استفاده از جلوه های بصری چشم گیر می باشد. مغز ما به گونه ای خلق شده است که یک تصویر را شصت هزار بار سریع تر از یک متن نوشته پردازش می کند. بنابراین انتخاب تصویر جذاب و جلوه ی بصری تاثیر گذار امری حیاتی تلقی می شود.

نویسنده و مترجم: پگاه تایکندی 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید