Your browser does not support JavaScript!

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
نکاتی در سئوی صفحات طولانی (Infinitive Scrolling)

صفحات بی پایان, سایت هایی چون پینترست و فیسبوک می باشند، که با اسکرول بیشتر کاربر، داده های خودکار بیشتری در آنها لود می شود. در نتیجه این عمل، موتور جستجوگر گوگل قادر به درک آن نبوده و نتیجه آن، کم شدن حضور شما و یا دیده نشدن در نتایج جستجو می باشد. بنابر این سئوی صفحات طولانی بسیار حائز اهمیت می باشد.

اهمیت سئوی صفحات طولانی

اهمیت سئو در صفحات بی پایان به اندازه ای است که در صورت رعایت نکردن اصول آن، در نتایج جستجو (SERP) مشاهده نخواهید شد. صفحات بی پایان سایت بایستی دارای کدنویسی باشد که مطالب شما را مرتب و به طور صفحه بندی شده، مانند چینش مطالب در صفحات بی پایان نمایش دهد.

سئو صفحات بی پایان

نکته های مهم تر سئوی صفحات طولانی

توجه داشته باشید که در این مورد، تمام صفحات مطالب شما باید بطور مجزا قابل دسترسی باشند. در غیر اینصورت تنها نتایج نخست شما توسط موتور های جستجو دیده خواهند شد.

1. تاکتیک ارائه مطالب

در شیوه کدنویسی سایتتان بایستی طوری عمل کنید که مطالب در صفحات بی پایان سایت، بطور صفحه بندی شده برای کاربر به نمایش درآید. تعداد نمایش مطالب برای کاربر را تعیین کنید. در این بخش سرعت بارگذاری صفحه نیز اهمیت دارد.

2. آدرسی دهی درست صفحات

در آدرسی دهی صفحات هر مطلب، باید اطلاعات اصلی را شامل شود و در طول زمان این شیوه تغییری نکند.

3. چک کردن سایت و بررسی نحوه نمایش آن

خودتان بعنوان یک کاربر، وارد سایتتان شوید و در آن گشت وگذاری انجام دهید. از دید یک کاربر بررسی کنید و ببینید که آیا دسترسی به صفحات سایت و مطالب راحت می باشد یا خیر؟

سئو صفحات طولانی

مزیت اسکرول بی پایان در صفحات بی پایان

نمایش بهتر محتوا و مرور سریع و آسان از مزیت صفحات بی پایان می باشد. چرا که بعلت حجم زیاد داده ها کاربر فرصتی برای باز کردن تمام مطالب و مطالعه محتوایات آن ها را ندارد. بنابراین با اسکرول کردن، تمام مطالب و عکس ها را با سرعت زیاد مشاهده می کند.

خود این خصوصیت یک مزیت از نظر سئو محسوب می شود. تمامی مطالب یکجا برای کاربران بارگزاری می شوند.

مشکلات صفحات بی پایان

مشکل صفحات بی پایان، لینک هایی است که داخل محتوای مطالب قرار دارند. در این تکنیک کاربر قادر به مشاهده لینک های داخل مطالب و اطلاعات مربوط به آنها نیست.

منبع: فست سئو

نویسنده: علی عطازاده

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

توییتر اینستاگرام لینکداین