Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
آموزش تولید محتوا: تعریف تولید محتوا

آموزش تولید محتوا برای سایت نیاز دارید؟ قصد دارم تا یک مجموعه آموزشی درباره تولید محتوا برایتان آماده کنم که این مقاله اولین بخش از آموزش آن خواهد بود. در این مجموعه  قدم به قدم تمامی مواردی که برای تولید محتوا نیاز دارید را برایتان می گویم.
در ابتدا نیاز به یک تعریف خوب از تولید محتوا داریم. اول بدانیم که تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا چیست؟

وقتی می شنویم تولید محتوا یعنی چه؟ تولید محتوا به انگلیسی Content Creation است. برای این بخش باید بدانیم که تعاریف مختلفی برای تولید محتوا وجود دارد. پس با یک تعریف همگانی از تولید محتوا روبرو نیستیم. ابتدا یک تعریف معروف را با هم بررسی می کنیم.
معروفترین تعریف محتوا مربوط به بیل گیتس هست که در سال ۱۹۹۶ با توشتن یک مقاله با عنوان Content Is King اولین تعریف را در اختبار ما گذاشت.

بیل گیتس: محتوا پادشاه است

اگر بخواهیم به دنبال این بگردیم که تولید محتوا چیست، با نظرات مختلفی روبرو می شویم. تعریف های متفاوت اما با اشتراکات زیادی وجود دارند که به برخی از آن ها در ذیل اشاره می کنیم:

سایر تعاریف تولید محتوا: 

  • اطلاعات ترغیب کننده جهت اطلاع رسانی و ایجاد تعامل که به شیوه ای جذاب به مخاطب ارائه می شوند.
  • تولید محتوا فرایند تولید ایده از موضوع مورد علاقه مخاطب با ایجاد محتوای متنی، تصویری و صوتی پیرامون آن ایده و در دسترس قرار دادن این اطلاعات به مخاطب از طریق وبلاگ، ویدئو، اینفوگرافیک و ... است.
  • تولید محتوا فرآیند شناسایی موضوع جدیدی است که می خواهید در مورد آن بنویسید، تصمیم گیری در مورد شکل محتوا، استراتژی (کلمه کلیدی یا سایر موارد) و سپس تولید واقعی آن.
  • شکلی از اطلاعات دارای ساختار مشخص که از طریق کانال های مشخصی به دست مخاطب  مشخص می رسد.

اگر می خواهید بیشتر با تعریف تولید محتوا آشنا شوید، مقاله زیر را حتما مطالعه کنید:

تولید محتوا چیست؟

نویسنده: محمد علی عاشوری