Your browser does not support JavaScript!
فوتوشاپ
طراحی گرافیک
طراحی پوستر

در این بخش از مجموعه آموزش افزودن افکت به لایه ها در نرم افزار ادوبی فوتوشاپ، قصد داریم تا شما را با افکت استروک (Stroke) آشنا سازیم. کارکرد این افکت، افزودن یک به خط کناره (داخل خارج و یا روی خط) تصویر لایه می باشد. به نوعی دور تصویر را با این افکت جدا می کنید.

طراحی گرافیک
طراحی پوستر

آیا تا به حال نیاز داشته اید تصویر شما را یک الگو بپوشاند؟ برای این منظور می توانید از افکت پترن اورلی (Pattern Overlay) در فوتوشاپ استفاده کنید. در این بخش از آموزش افزودن افکت به لایه ها در نرم افزار ادوبی فوتوشاپ، به سراغ آموزش افکت پترن اورلی (Pattern Overlay) آمده ایم.

طراحی گرافیک
طراحی پوستر

در ادامه آموزش افزودن افکت به لایه ها در نرم افزار ادوبی فوتوشاپ، در این قسمت به آموزش افکت گردیان اورلی (Gradient Overlay) می پردازیم. این افکت پوششی از یک گرادیان به بخش های تصویر می دهد. برای آشنایی بیشتر با این افکت، زمانی که لایه مورد نظر را انتخاب کرده اید، ابتدا از پنجره لایر استایل (Layer Style) در بخش (Styles) گزینه گردیان اورلی Gradient Overlay را انتخاب می کنیم تا این افکت به تصویر اضافه شود.

طراحی گرافیک
طراحی پوستر

در ادامه مجموعه آموزشی افزودن افکت به لایه ها در نرم افزار ادوبی فوتوشاپ، به آموزش افکت کالر اورلی (Color Overlay)  می پردازیم. Color overlay به معنی پوشش رنگ می باشد. این افکت نیز به تصویر پوششی رنگی می دهد. در ادامه، با این افکت فوتوشاپ بیشتر آشنا می شویم.

طراحی گرافیک
طراحی پوستر

در ادامه آموزش افزودن افکت به لایه ها در نرم افزار ادوبی فوتوشاپ، در این بخش، قصد داریم تا افکت استین (Stain) را بررسی کنیم. Stain به معنی لکه است، و این افکت هم همین حالت را به تصویر اضافه می کند. مانند سایر بخش های این آموزش، در  پنجره لایر استایل (Layer Style) این افکت قابل دسترسی می باشد. برای آشنایی بیشتر با این افکت به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.