Your browser does not support JavaScript!
طراحی لوگو
سفارش
هزینه
نمونه کار
ده ایده طراحی لوگو خلاقانه

برای طراحی لوگو، داشتن ایده امری بسیار مهم است. در نگاه اول بسیاری از لوگوها بسیار ساده به نظر می رسند، اما چرا همه کسب و کارها لوگوهای خلاقانه ندارند؟ برای طراحی یک لوگو خلاقانه نیاز به ایده است. امروز می خواهیم چند ایده مختلف برای طراحی لوگو را با هم بررسی کنیم.

ایده های طراحی لوگو

افراد زمانی که به دنبال طراحی لوگو هستند، یک ایده اولیه در ذهنشان دارند و می خواهند طراح، آن را برایشان پیاده سازی کند. در بیشتر مواقع، پس از پیاده سازی، نتیجه چندان قابل قبولی به نظر نمی رسد. آن چیزی که ابتدا در ذهن ما می توانست لوگو خوبی شود، در عمل اصلا جذابیت بصری لازم را نداشت. اما چرا این اتفاق می افتد؟

باید بدانیم که ایده اولیه ما همیشه خوب نیست. مثلا محصول یا خدماتی ارائه می دهیم و می خواهیم آنها را در لوگو نمایش دهیم، آن هم با جزئیات! این یک اشتباه بسیار مهم است. قرار نیست لوگو مانند یک تراکت یا کاتالوگ، محصولات یا خدمات ما را به صورت کامل نشان بدهد. قرار است هویت برند ما در لوگو به نمایش در آید.

گاهی تصور می کنیم اگر لوگو ساده باشد، یعنی هیچ کاری روی آن نشده است. اگر این تصور را درست فرض کنیم، پس باید بگوییم شرکت هایی مانند گوگل، نایک (نایکی)، اپل، تسلا، آمازون و سایر برندهای بزرگ برایشان لوگو زیاد مهم نیست و روی آن کار نکرده اند. چون که تمامی این لوگوها بسیار ساده و مینیمال طراحی شده اند. قطعا می دانیم این ملاک اشتباه است. مشکل این است که ما لوگو را با پوستر، کاتالوگ یا تراکت اشتباه گرفتیم.

ایده پشت طراحی این لوگوهای حرفه ای، هر چه ساده تر باشد، موفق تر است. اما این سادگی بسیار سخت به دست می آید. مهم داشتن یک ایده خوب است که بتواند هویت برند ما را به خلاصه ترین شکل نشان دهد.

مقالات مفید:

اصول مکتب روانشناسی گشتالت در طراحی گرافیک

طراحی مینیمالیستی، با کمترین بیشترین را خلق می کند!

برای این مجموعه، ده لوگو در نظر گرفته شده است که آنها را در ادامه با هم مشاهده می کنیم. دیدن این ایده ها شاید بتواند به شما برای طراحی لوگو کمک کند. توجه داشته باشید ایده گرفتن به معنی کپی نیست! این دو موضوع را با هم اشتباه نگیرید.

ایده طراحی لوگو خلاقانه

ایده طراحی لوگو خلاقانه

ایده طراحی لوگو خلاقانه

ایده طراحی لوگو خلاقانه

ایده طراحی لوگو خلاقانه

ایده طراحی لوگو خلاقانه

ایده طراحی لوگو خلاقانه

ایده طراحی لوگو خلاقانه

ایده طراحی لوگو خلاقانه

ایده طراحی لوگو خلاقانه