Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
مجموعه ای از طراحی‌های کاراکتر موفق با ایده پردازی های خلاقانه

طراحی کاراکتر می تواند کاری بسیار دشوار همانند  شکستن شاخ غول باشد، با وجود اینکه بسیاری از کاراکتر های کلاسیکی که ما از کارتون ها، فیلم ها، بازی های کامپیوتری  و برخی تبلیغات به خاطر داریم  ساده به نظر برسند اما برای ایده پردازی و ساخت آنها ساعت ها کار انجام شده است. از  شخصیت به یاد ماندنی سه انگشتی میکی موس که برای اولین بار در سال ۱۹۲۰ طراحی شد گرفته تا شخصیت زیبا و دوست داشتنی هومر سیمپسون طراحی کاراکتر همواره به دنبال حفظ جذابیت و خاص بودن در عین سادگی بوده است. طراحی کاراکتر فرآیند پیچیده ای است چرا که طراح باید کوشش کند تا هویت شخصیتی که خلق می کند برای هر بیننده ای باور پذیر بوده و در عین حال خلاقانه بینندگان را با شخصیتی جدید آشنا سازد. راه های ساخت یک  کاراکتر می تواند از کشیدن یک اسکیس ساده تا بهره جستن از نقاشی دیجیتال پیچیده و گاها سه بعدی متفاوت می باشد. توجه به نوع مخاطبان، زمان پخش، تکنیک به کارگیری درست خطوط و اشکال با توجه به خصوصیت ویژه کاراکتر و انتخاب هوشمندانه رنگ از عواملی است که طراحان باید به آن توجه داشته باشند.

در این بخش تعدادی از شخصیت های طراحی شده ی خلاقانه که توسط طراحان مطرح  جهان طراحی شده اند و مورد استقبال قرار گرفته اند آورده شده است.

۱- کاراکتر طراحی شده برای ام تی وی فونا توسط ناتان جوریویسیس

 کاراکتر طراحی شده برای ام تی وی فونا توسط ناتان جوریویسیس

این هنرمند معروف خالق مجموعه ای از کاراکتر های گرافیکی که در شبکه ام تی وی کانادا به نمایش گذاشته می شوند می باشد.  فیگور های این شخصیت ها به طور آنلاین و یا در فروشگاه ها به فروش گذاشته می شوند. این شخصیت های سه بعدی دارای ایده پردازی بسیار هوشمندانه بوده و به طور ماهرانه ای طراحی شده اند.

۲- طراحی شخصیت های کارتون سیمپسونها توسط مت گرونینگ

 طراحی شخصیت های کارتون سیمپسونها توسط مت گرونینگ

مت گرونینگ به طور هوشمندانه ای با به کارگیری رنگ زرد موفق شده است تا شخصیت های متمایزی را خلق کند که هیچ گاه از ذهن بیننده بیرون نروند. شخصیت های این کارتون محبوب در عین سادگی توانسته اند مخاطبان بسیاری را به خود جذب کنند.  

۳- پیگل از شخصیت های اسباب بازی های وینیلی طراحی شده توسط گروه تادو

پیگل از شخصیت های اسباب بازی های وینیلی طراحی شده توسط گروه تادو

گاهی نه تنها خود کاراکتر بلکه لوازم تزئینی آن به نظر ما جالب آمده و در ذهن ما می ماند. کاراکتر پیگل در عین حال که خودش بسیار ساده است اما کلاه و موتوری که به همراه دارد آن را ویژه و جالب کرده است.

۴- طراحی شخصیت دختر ترسان توسط  ناتان جوریویسیس 

 طراحی شخصیت دختر ترسان توسط  ناتان جوریویسیس

این شخصیت کارتونی با وجود طراحی عجیب غریب  مناسب به فضای کارتونی خود، برای بیننده بسیار باور پذیر بوده چرا که کاراکتر های موجود در این کارتون قابلیت انتقال احساسات خود به بیننده را دارا می باشند. 

۵- دروپی  شخصیت به یاد ماندنی کارتونی اثری از تکس ایوری  

 دروپی  شخصیت به یاد ماندنی کارتونی اثری از تکس ایوری

چشم های این شخصیت که گرگ وحشی است زمانی که هیجان زده می شود از صورتش بیرون می زند این کاراکتر دوست داشتنی قابلیت این را دارد تا تجربه های احساسی را در چهره ی خود نمایان کند به همین دلیل بسیار جذاب عمل می کند.

۶- شخصیت های خلق شده توسط یاک

 شخصیت های خلق شده توسط یاک

شخصیت هایی که توسط این هنرمند خلق می شوند بسیار عجیب و خاص بوده و به گفته ی خود هنرمند به احساس شخصی وی در زمان طراحی وابسته می باشد. خلاقیت در ایده پردازی آثار وی را منحصر به فرد می کند.

تهیه کننده و نویسنده مطلب: پگاه تایکندی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید