Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
پوسترهای خلاقانه دانشگاه، آیا غیر قابل جایگزینی هستید؟

پوستر های خلاق، هم نشان دهنده هوشمندی طراح، و هم  دید رو به جلو سفارش دهنده آن است. پوستر های مختلفی روزانه در سطح شهر و فضای مجازی می بینیم، اما آیا همه انها به یک صورت جذاب هستند؟ دلیل این تفاوت تنها هوشمندی و خلاقیت طراح آنها نیست، بلکه بیشتر نشان دهنده دید رو به جلوی سفارش دهنده آن پوستر است. اگر دستان طراح از سمت مشتری بسته باشد، نمی توان انتظار داشت با اثری موفق تولید کند. در ادامه مجموعه تبلیغات خلاق، اینبار پوستر های یک دانشگاه را بررسی می کنیم.

در ابتدا، بهتر است تصاویر این مجموعه را با هم مشاهده کنیم، و سپس از روی این تصاویر به بحث و بررسی آنها بپردازیم.

پوستر های خلاقانه معرفی دانشگاه

پوستر های خلاقانه معرفی دانشگاه

پوستر های خلاقانه معرفی دانشگاه

پوستر های خلاقانه معرفی دانشگاه

کارگردان هنری: ریکاردو دونا مارتین

آژانس تبلیغاتی: FCB

سفارش دهنده: دانشگاه Cruzeiro do Sul 

کشور: برزیل

زمان انتشار: 2014 میلادی

شخصا شعار انتخاب شده برای پوشتر را بسیار دوست دارم. "آیا غیر قابل جایگزینی هستید؟" با استفاده از این شعار تبلیغاتی، و طرحی هوشمندانه، پوستری بسیار جذاب مقابل دید مخاطب قرار گرفته است. زمانی بود که هر فردی به سادگی نمی توانست به دانشگاه برود. ظرفیت های محدود، تنها افراد خاصی را قادر می ساخت تا در دانشگاه ها ثبت نام کنند. اما امروز داستان کاملا فرق کرده است. (نه فقط در ایران، بلکه در سطح جهان شاهد این امر هستیم) این موضوع رقابتی میان دانشگاه ها برای جذب دانشجو به وجود اورده است. در این رقابت، دانشگاه ها قصد دارند تا با معرفی بیشتر خودشان و امکاناتشان، دانشجویان بیشتری را به خود جذب کنند.

برای شروع یک کار و مفید بودن در آن، نیاز است فرد توانایی هایی داشته باشد، تا بتواند به استخدام جایی در آید و یا خودش کار جدیدی را راه اندازی کند. این پوستر نیز از همین موضوع ایده خود را گرفته است. ایده پردازی پوستر، با استفاده از این موضوع، توانسته است با شعار "آیا غیر قابل جایگزینی هستید؟" به مخاطب یادآوری کند برای استخدام و یا شروع یک فعالیت کاری، باید دارای خصوصیاتی باشد. این خصوصیات تنها برای شروع یک کار نیست، بلکه مهم تر از ان برای بقاع در آن کار اهمیت دارد. اگر فرد توانایی هایش به اندازه کافی زیاد نباشد، به سادگی توسط یک فرد دیگر، و حتی با استفاده از تکنولوژی و ابزار آلات قابل جایگزینی است.

ترس از دست دادن موقعیت شغلی، امروز در تمام دنیا وجود دارد. و یکی از بهترین شیوه ها برای جلوگیری از این اتفاق، افزایش توانایی و غیر قابل جایگزین بودن فرد است، که این موضوع را طراح این مجموعه پوستر ها به خوبی اجرا کرده است. 

اما مهمتر از کاری که طراح اثر انجام داده است، دید مسئولین دانشگاه است. دیدی رو به جلو، که تبلیغات دانشگاه را در قالب های خشک و رسمی نبسته است. اگر مانند بسیاری از دانشگاه ها، قرار بر این می شد تا گرافیست، اثری بسیار رسمی را طراحی کند، پوستر نمی توانست به جذابیت این مجموعه دست یابی کند. لذا بیش از هوشمندی و خلاقیت طراح، ابتدا مشتری باید دیدی باز در مورد تبلیغات داشته باشد. باید بداند برای دیده شدن تبلیغات، تنها هزینه مربوط به رسانه ها نیست که تاثیر گذار است، بلکه مهمتر اثری است که اگر در رسانه ای منتشر شود، بتواند مخاطبین خودش را جذب کند. اگر یک مشتری این دید باز را نداشته باشد، هر چقدر هم طراح آثار خلاقانه ای تولید کند، در زمان بررسی آن اثار رد خواهند شد و دست آخر کاری انتخاب می شود که در آن هیچ اثری از خلاقیت هنرمند گرافیست دیده نمی شود.

اگر شما هم قصد دارید پوستری جدید برای خودتان داشته باشید، و در مقابل ایده پردازی و نو بودن طرح هایتان نه تنها نمی ایستید، بلکه به دنبال این نو بودن و ایده پردازی هستید، تیم طراحی و تبلیغات لولسا، بهترین گذینه شما خواهد بود. برای آشنایی با خدمات طراحی پوستر، تنها کافی است به صفحه مربوط به طراحی پوستر سایت مراجعه فرمایید و سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کنید.

تهیه کننده و نویسنده مطلب: محمد علی عاشوری

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید