Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
پوسترهای خلاقانه سری پنجم

خلاقیت، ایده پردازی و شناخت مخاطب کلید طراحی یک پوستر موفق است. در سری های قبلی مجموعه پوسترهای خلاقانه شما را با آثار مختلف هنرمندان پوستر ساز آشنا ساختیم و آثار موفق این دسته افراد را برای شما به نمایش گذاشتیم. در ادامه این مجموعه قصد داریم به سراغ دسته دیگری از طراحان گرافیک و پوستر ساز برویم و با آثار این هنرمندان آشنا شویم. در این مجموعه شما با پوستر های برند های بسیار معروف و قدرتمند جهان آشنا خواهید شد. در مشاهده این پوستر ها هر مخاطبی به سادگی خواهد فهمید که چنین پوستری را هر کسی نمی تواند طراحی کند. از آشنایی به تکنیک های طراحی، رنگ شناسی، آشنایی با برندینگ، در نظر گرفتن مخاطبین و داشتن یک دید هنرمندانه توانایی هایی است که طراحان اینگونه پوستر ها در آنها مهارت دارند. در ادامه این پوستر ها را مشاهده خواهید کرد.

مجموعه ایده پردازی های جذاب در طراحی پوستر های خلاقانه

  مجموعه ایده پردازی های جذاب در طراحی پوستر های خلاقانه

بدون شک برند ال جی یکی از موفق ترین برند ها در سطح جهان شناخته می شود. پوستر بالا مربوط به جاروهای برقی رباتی و هوشمند این برند می باشد. از نکات بسیار جالب و خلاقانه ای که طراح این پوستر به کار برده است می توان به دایره قرمز رنگ کوچک قرمز سمت راست پوستر اشاره کرد. طراح با تلفیقی بسیار هوشمندانه، لوگو برند ال جی، چشم هوشمند ربات جارو برقی و علامت دکمه روشن – خاموش اشاره کرد. 

 مجموعه ایده پردازی های جذاب در طراحی پوستر های خلاقانه

بدون شک برند مک دونالد یکی از موفق ترین برند ها در سطح جهان است. این برند با هزاران شعبه در سراسر جهان، یکی از شناخته شده ترین برند های بین المللی می باشد. اما توجه به پوستر خلاقانه بالا به خوبی نشان می دهد چگونه این برند توانسته است به چنین موفقیتی برسد. ایده کار بسیار ساده است: تکان دادن و شیر طبیعی را برای میلک (شیر) شیک (تکان دادن) استفاده کردن. اما این طراح ایده پردازی را تنها در این سطح تنرل نداده است. استفاده از یک بازی شناخته شده و دوست داشتنی لیله نه تنها تکان دادن گاو را برای مخاطب نشان خواهد داد بلکه از حس نوستالژی یک بازی کودکانه نیز برای اینکار استفاده می کند. 

 مجموعه ایده پردازی های جذاب در طراحی پوستر های خلاقانه

در ادامه پوستر خلاقانه قبلی، به سراغ پوستری دیگر می رویم که از حیوان گاو برای تبلیغ محصولات خود استفاده کرده است. این برند آسیای شرقی، تولید کننده بستنی است. و چه ایده ای بهتر از طبیعی نشان دادن محصولات برای مخاطب؟ این طراح با افزودن تنها یک المان چوب بستنی، توانسته است طبیعی بودن محصولات این برند را به شیوه ای جذاب برای مخاطب به نمایش بگذارد. 

 مجموعه ایده پردازی های جذاب در طراحی پوستر های خلاقانه

موضوع پوستر بالا مربوط به مبارزه با مصرف دخانیات و قلیان می باشد. طراح این پوستر با استفاده از مدول های تکرار شوند سیگار، برابری مصرف یک قلیان با 200 عدد سیگار را به نمایش گذاشته است. شاید در میان پوستر های کمتر شاهد اینگونه کارهای مدولار باشیم، اما در پوستر بالا، موفقیت گرافیست در استفاده از یک سیستم مدولار را به خوبی نمایش داده است.

 مجموعه ایده پردازی های جذاب در طراحی پوستر های خلاقانه

سادگی و موفقیت را می توان در پوستر بالا به خوبی مشاهده کرد. طراح این پوستر با خلاقیتی که از خود نشان داده است، با ترکیب پا و بینی و یک شعار طنز آمیز "از پاهای خودتان و بینی ما مراقبت کنید" توانسته است پوستری طراحی کند که مخاطب را جذب کند. سادگی در کنار یک ایده موفق توانسته است به این برند کمک شایانی بکند.

 مجموعه ایده پردازی های جذاب در طراحی پوستر های خلاقانه

آخرین پوستر این سری از مجموعه پوستر های خلاقانه مربوط به برند شناخته شده GoodYear می باشد. این برند تولید کننده لاستیک های وسایل نقلیه با ترکیب یک کاراکتر و پوششی از جنس محصولات خود بر روی این کاراکتر توانسته است پوستری بسیار جذاب و موفق را پیش چشمان مخاطبی خود بگذارد.

در مجموع این سری از پوستر ها می توان اینطور جمع بندی کرد که طراحی یک پوستر خلاقانه و موفق، تنها از یک گرافیست هوشمند بر خواهد آمد و هر کسی نمی تواند به سادگی چنین اثاری خلق کند. در بخش های بعدی این مجموعه، باز شما را با پوستر های جذاب و خلاقانه سایر برند ها و سازمان ها  آشنا خواهیم کرد.

تهیه کننده و نویسنده مطلب: محمد علی عاشوری

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید