Your browser does not support JavaScript!
طراحی برندبوک
تامی هیلفیگر

تامی هیلفیگر (Tommy Hilfiger) نامی شناخته شده در صنعت مد و لباس می باشد. امروزه برندهای بسیاری در زمینه مد و لباس در حال رقابت شدید با یکدیگر هستند. در این میان برندهایی قابلیت جهانی شدن دارند که در کنار طراحی و اجرا ماهرانه محصولات خود از تبلیغات و برندسازی هوشمندانه ای نیز برخوردار باشند. تبلیغات و برندسازی در عرصه مد و لباس نیازمند خلاقیت و آگاهی از المان های متعددی است و کار ساده ای به شمار نمی آید. در این قسمت سعی داریم تا شما را با یکی از پر آوازه ترین برندهای سبک زندگی در جهان یعنی برند تامی هیلفیگر آشنا سازیم.

برند موفق آمریکایی تامی هیلفیگر در سال ۱۹۸۵ شروع به فعالیت کرد. این برند به دلیل ارائه محصولات خاص و بسیار شیک خود به سبک مدرن-کلاسیک شهرت جهانی یافته است. این برند سبک طرح های خود را از فرهنگ پاپ آمریکایی الهام گرفته است. شاید روحیه هنری طراح آن که در زمینه موسیقی راک هم فعالیت داشته، به اعجاب انگیز شدن سبک مد ارائه شده توسط این برند تاثیرگذار بوده است. در ادامه شما را با فعالیت ها و دلایل موفقیت برند تامی بیشتر آشنا خواهیم کرد. 

فعالیت برند تامی هیلفیگر (Tommy Hilfiger)

فعالیت برند مشهور تامی در حوزه ی طراحی، تولید و فروش پوشاک، عطر، عینک، ساعت، کفش و جواهرات تعریف می شود. طراح پرآوازه این برند کار خود را از دیزاین شلوارهای جین کلاسیک ارزان آغاز کرد. او با خلاقیت منحصر به فردش ظاهر شلوارها را به گونه ای تغییر می داد که در عین حال که وقار کلاسیک خود را حفظ می کردند، شیک مدرن و متفاوت از سایر شلوارهای موجود در بازار به نظر می رسیدند. بازسازی طرح های قدیمی به طرح های جدید و خارق العاده یکی از رموز موفقیت برند تامی به حساب می آید. تلفیق ماهرانه سبک کلاسیک و مدرن سبب شده است تا این برند موفق شود طرفداران زیادی از سراسر جهان با سنین مختلف به خود جذب نماید.

این برند موفق شده است تا سرمایه اولیه خود را که تنها ۱۵۰ دلار بوده است به ۶.۷ میلیارد دلار برساند. توجه به نیاز مشتریان، قیمت گذاری مناسب، طراحی های خاص و زیبا و تبلیغات موثر برند تامی سبب گشته است تا امروزه به عنوان یکی از مطرح ترین برند های جهان محسوب گردد. طراح این برند موفق شد تا در سال ۱۹۹۵ به عنوان بهترین طراح لباس مردانه از سوی شورای طراحان مد آمریکا برگزیده شود.

نامگذاری برند تامی هیلفیگر (Tommy Hilfiger)

نامگذاری برند در به خاطر سپرده شدن آن برند در ذهن مخاطبان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بسیاری از برند های مد و لباس ترجیح می دهند تا نام طراح خود را به عنوان نام برندشان برگزینند. تامی هیلفیگر نیز از این امر مستثنی نبوده و برند خود را به اسمش نامگذاری کرده است. البته اکثر مردم این برند را تنها به اسم کوچک طراح آن یعنی تامی به خاطر می آورند. 

طراحی لوگو برند تامی هیلفیگر (Tommy Hilfiger)

طراحی لوگو برند و اهمیت هویت بصری در شناخته شدن یک برند در سطح جهانی امروزه بر همگان واضح و مبرهن گردیده است. یکی از دلایل شناخته شدن برند تامی استفاده از لوگو جذاب و هوشمندانه است. به طوری که این طرح لوگو به تنهایی می تواند بر روی یک لباس قرار داده شود و آن لباس زیبایی بصری خاص خود را نیز داشته باشد. لوگو تامی یکی از لوگوهای برگزیده جهان از نظر توانایی شناساندن یک برند در ذهن مخاطبان می باشد. این لوگو طراحی خیلی پیچیده ای نداشته و تنها از چند خط و سه رنگ سفید، قرمز و آبی ساخته شده است. این سه رنگ برگرفته از پرچم کشور آمریکا می باشد. حرف H پنهان شده در طرح نمایانگر ابتدای نام خانوادگی طراح برند یعنی Hilfiger می باشد. جذابیت در عین سادگی و شباهتی که این لوگو به یک پرچم دارد سبب گشته است تا این لوگو در یاد بینندگان باقی بماند.

تامی هیلفیگر

 

تامی هیلفیگر

 

تبلیغات برند تامی هیلفیگر (Tommy Hilfiger)

تبلیغات برند قوی و وجود یک کمپین تبلیغاتی حرفه ای در موفقیت برند تامی تاثیر به سزایی داشته است. برند سازی حرفه ای در کنار تبلیغات تلوزیونی، تیزرها، وب سایت، بیلبوردها و ... تمامی در کنار هم سبب شده که سالهای سال محصولات تامی از فروش خوبی برخوردار باشند. این نکته غیر قابل کتمان است که استفاده از چهره های مشهور و محبوب در این میان موجب گردیده تا اعتماد مردم به محصولات تامی بیشتر گردد. 

طراحی سایت برند تامی هیلفیگر (Tommy Hilfiger)

طراحی سایت برند تامی در هماهنگی کامل با برند بوک این مارک مشهور صورت گرفته است. استفاده از ویدئو در بخش هدر سایت، استفاده از رنگ های جذاب، فونت مناسب و به کار گرفتن عکس های حرفه ای مد تامی در قسمت های پایینی سایت سبب زیبایی هر چه بیشتر آن شده است. در صفحه اول وب سایت بنری به کار گرفته شده است که در هماهنگی کامل با طرح و رنگ لوگو ساخته شده است. در کنار زیبایی و جذابیت بصری وب سایت تامی نکته ای که قابل توجه می باشد راحتی کاربر در استفاده از بخش های مختلف سایت است. تقسیم بندی های درست باعث شده است تا مخاطب به راحتی بتواند به هدف خود از مراجعه به وب سایت دست پیدا کند. طراحی هر یک از بخش های سایت با توجه به موضوع آن قسمت در نظر گرفته شده است.

تامی هیلفیگر

خدمات طراحی و تبلیغات لولسا

برند جدید می خواهید بسازید؟ برای برند خود نیازمند طراحی هستید؟ ما در تیم طراحی و تبلیغات لولسا این خدمات را در اختیارتان می گذاریم. می توانید با مراجعه به بخش طراحی لوگو یک لوگوی با کیفیت برای برندتان سفارش دهید. همچنین می توانید با مراجعه به بخش طراحی وب سایت شرکتی یک وب سایت جدید و مدرن را از ما تحویل بگیرید.