Your browser does not support JavaScript!

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
آیا تولید محتوا مهم است؟

تولید محتوا از اثرگذارترین روش های جذب مشتری است. چگونه می توان دنیایی بدون واژه را تجسم کرد؟ اگر واژه نبود اثرهای ماندگار سعدی و حافظ هم نبود، هیچ کتابی نوشته نمی شد و در کل این خلقت بی معنا بود. این روزها نیز واژه ها در کنار هم قرار می گیرند و محتواهایی تولید می شود تا مخاطب را برای خرید از فروشگاه و یا هر خدمات دیگری ترغیب کند. محتوا با هدف جلب اعتماد مشتریان نوشته می شود و محتوایی موفق است که اکثر نیازهای مخاطبان را برآورده کند. محتوای ساخته شده باید مخاطب را قانع کند که جنسی که در این فروشگاه فروخته می شود، از کیفیت بی نظیری برخوردار است. در کل، محتوا باید ارتباطی بسازد که موجب اعتماد شود و این اعتماد سبب فروش شود.

دلایل اهمیت تولید محتوا

چرا تولید محتوا مهم است؟ در پاسخ به این سوال که آیا تولید محتوا مهم است، دلایلی خواهیم آورد که اهمیت محتواهای ساخته شده در هر فضایی برای شما آشکار شود. ممکن است شما نیز برای کسب و کار خود این کار را انجام دهید و یا علاقه مند به نوشتن، طراحی و کارهای مربوط به این حیطه شوید.

به رشد کسب و کار اینترنتی کمک می کند

اهمیت ساخت محتوا بسیار زیاد است به طوری که رد پای آن را در تمامی سخنرانی های آموزشی، پست وبلاگ و وبینارها مشاهده می کنید. اغلب سازمان ها و کسب و کارها برای رونق دادن کسب و کار خود و افزایش درآمد از تولید محتوا استفاده می کنند.

اعتماد مشتری را جلب می کند

شما در هر زمینه ای که فعالیت داشته باشید تنها با ارائه محصولات و خدمات به صورت خشک و خالی نمی توانید به موفقیت دست یابید. برای این که مشتری به کالا و یا خدمات شما اعتماد کند باید از بهترین جمله ها استفاده کنید. محتوایی که مخاطب برای خواندن ادامه آن علاقه نشان دهد، می تواند اعتماد مشتریان را نیر نسبت به سایت جلب کند. وقتی سایت شما به صورت متناوب مقاله های مفیدی در زمینه تخصصی خود داشته باشد، این اطمینان را به مشتری می دهد که با مجموعه متخصصی روبرو شده است. این روزها اطلاعات عمومی افراد بالا رفته و به راحتی می توانند فرق خوب و بد را تشخیص دهند.

مخاطبان جدید پیدا می کند

حتما افرادی مقاله های شما را می خوانند و در صورتی که بار علمی مقاله شما عالی باشد، از آن لذت خواهند برد. در صورت استمرار مقالات مفید بی شک مخاطبان پایه ثابت شما، افراد زیادی را برای خواندن مقاله های شما دعوت خواهند کرد. همین امر در نوع خود باعث افزایش مشتریان شما می شود.

می توان مجدد از محتوا استفاده کرد

با تهیه یک محتوای خوب شما علاوه بر این که یک مطلب مفید منتشر می کنید، می توانید آن را به عنوان یک منبع در کتاب یا مقاله معرفی کنید. برخی از افراد آنها را به شکل اینفوگرافیک در معرض دید قرار می دهند.

امکان تولید محتوا در فرمت های مختلف

وقتی شما محتوایی در یک زمینه می خواهید منتشر کنید، بهتر است تمام فرمت های آن را تهیه کنید. اگر شما محتوای متنی نوشته اید بهتر است فایل صوتی آن نیز در کنار مقاله بارگذاری شود. اگر می خواهید مخاطبان از محتوای شما مطلع شوند بهتر است در یک ویدئو کوتاه آن را در اینترنت منتشر کنید. به این نوع استفاده از یک مطلب بازتولید محتوا می گویند. با بازتولید محتوا حداکثر استفاده از یک محتوا با حداقل هزینه ممکن می شود.

دریافت اطلاعات کاربران

کسانی که در بازار تبلیغات هستند اهمیت داشتن اطلاعات مخاطبان مستقیم را بهتر درک می کنند. وقتی شما اطلاعات مخاطب خود را داشته باشید می توانید به صورت مستمر پیشنهادات خود را به انها ارسال کنید. سه روش برای دریافت اطلاعات کاربران در سایت وجود دارد. گاهی افرادی از سر کنجکاوی به سایت شما سر می زنند و اطلاعات خود را به شما می دهند که خوش شانس بودن در این امر دخیل است. دومین مورد، مربوط به تجزیه و تحلیل اطلاعات سایت است که مثلا بازدید از سایت چقدر بوده ااست؟ مخاطبان با کدام کلمات کلیدی وارد سایت شده اند؟ روش دیگر گرفتن اطلاعات از طریق بخش نظرات است.

افزایش آگاهی نسبت به برند

با استفاده از روش تولید محتوا می توان مشتری و مخاطب را با ویژگی های برند بیشتر آشنا کرده و مشتری های بیشتری جذب کرد. البته راه های تبلیغاتی زیادی مانند تبلیغات تلویزیون یا رسانه‌های اجتماعی وجود دارد. همه می دانیم که هزینه چنین تبلیغات هایی بسیار بالا است و برای کسب و کارهای جدید این امکان وجود ندارد. از طرفی دیگر این روز ها اغلب افراد در فضای مجازی فعالیت دارند و استفاده از اینترنت و ... به اندازه قابل توجهی فراگیر شده است؛ به همین دلیل می توان گفت بازده تهیه محتوا برای فرایند افرایش اگاهی و تبلیغات بسیار بالا است.  همچنین هزینه تبلیغات از طریق تولید محتوا بسیار کم تر و به صرفه تر است.

برخی از افراد معتقدند ساخت محتوا برای کسب و کارهای رونق یافته و بزرگ مناسب نیست؛ این دیدگاه کاملا اشتباه است و این موضوع به حجم کسب و کار ربطی ندارد. کسب و کار های نوپا و کوچک برای معرفی بهتر خود و جهت افزایش و جذب مشتری به تولید محتوا نیاز دارند. در کنار آن کسب و کار های بزرگ جهت پیشرفت کسب و کار خود و حفظ مشتریان لازم است تولید محتوا انجام دهند.

در صورتی که محتوای ساخته شده تمام استانداردهای لازم را داشته باشد و از کیفیت بالایی برخوردار باشد، حجم ترافیک وب سایت افزایش چشمگیری خواهد داشت. ممکن است کسب و کار کوچک شما به میزان کافی در بین افراد شناخته نباشد اما قادر هستید با ساخت محتوای مناسب، کسب و کار خود را برای عموم معرفی کنید. در صورتی که خدمات و محصولاتی را که ارائه می کنید شرایط خاص و ویژه ای دارند، می توان گفت بهترین راه معرفی آنها استفاده از این روش است.

بهترین روش برای دریافت بک لینک

در صورتی که قادر به تولید محتوای با کیفیت نسبت به سایر سایت های رقیب باشید، سایت های دیگر را مجبور می کنید که درون سایت خود از محتوای شما استفاده کنند. در این حالت لازم است لینک سایت شما را درون وبلاگ خود قرار دهند که این امر باعث رشد کسب و کار اینترنتی شما خواهد شد. با در نظر داشتن این نکته که کدام وب سایت به محتوای شما لینک شده است، ممکن است در یک بازه زمانی کوتاه حجم ترافیک بالایی برای تان به وجود آورد. بک لینک ها علاوه بر اینکه موجب افزایش ترافیک می‌شوند، یکی از مهمترین عواملی هستند که در تعیین رنکینگ وب سایت نقش دارند.

اگر پیج هایی که به وبسایت شما لینک می شوند امتیاز بیشتر از DA و PA داشته باشند، بدون شک مقدار بازدید سایت تان رشد چشمگیری خواهد داشت‌. این عمل سبب می شود امتیاز PA وب سایت شما نیز افزایش یابد.

محتوای قدرتمند و با کیفیت به محتوای گفته می شود که تمامی سوالات کاربران را با زبان ساده پاسخ دهد و جامع باشد. از مهم ترین مزایای دیگر محتوای با کیفیت این است که پس از تولید یک محتوای با کیفیت دیگر نیازی نیست در همان مبحث محتوای دیگری تولید کنید؛ به همین سبب از نظر زمان نیز صرفه جویی می شود.

جمع بندی

امروزه تولید محتوا یکی از ضروری ترین کارها برای بالا آمدن سایت است. برای رونق کسب و کار باید شناخته شوید و این روزها برای شناخته شدن باید خوب خودتان را نشان دهید. تولید محتوا بهترین و مقرون به صرفه ترین راه برای دیده شدن است. چند مورد از دلایل اهمیت ساخت محتوا را در این مقاله آورده ایم.

نویسنده: جعفر شکیبا

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید