Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
به روز رسانی ابزار وضعیت امنیتی سایت گوگل

ابزار مرور امن گوگل به کاربران کمک می کند تا از خطرات اینترنتی مانند بد افزارها، نرم افزارهای ناخواسته، و مهندسی اجتماعی به دور باشند. بسیاری از شما بارها با صفحاتی روبرو شده اید که گوگل پیش از باز شدن انها هشدار می دهد که شامل فایلها خطرناک می باشند. گوگل ابزاری برای بررسی وضعیت امنیتی وب سایت ها دارد که در آنجا کاربران می توانند از امنیت یک صفحه از وب آگاه شوند (آن هم بدون نیاز به باز کردن آن صفحه).

به گفته وبلاگ گوگل این ابزار دارای تغییرات و به روز رسانی ای بوده است که در ادامه راجع به آن برای شما خواهم گفت. همچنین توجه به این نکته از سوی وبمستر ها که امنیت جزو فاکتورهایی است که گوگل برای رتبه دهی و نمایش سایت ها استفاده می کند، بسیار ضروری می باشد.

در ابن ابزار، کاربر آدرس سایت مورد نظر را وارد می کند، و سپس گوگل جدیدترین آنالیز امنیتی آن صفحه را برای کاربر به نمایش می گذارد. این ابزار برای وبمستر ها هم کاربرد فراوانی دارد. با آموزش ها و ایراد یابی این ابزار، شما می توانید ایرادات امنیتی وب سایتتان که ممکن است از نظر کاربر و گوگل به نا امن بودن معنی شود را پیدا کرده و بر طرف سازید. در این بخش گوگل امکانات آموزشی و راهنما های متفاوتی بر اساس نوع مشکل امنیتی که سایت شما دارد در اختیارتان می گذارد.

به روز رسانی جدید ابزار بررسی وضعیت امنیتی سایت

گوگل به تازگی نسخه جدید این نرم افزار را راه اندازی کرده است. در این نسخه که بسیار ساده تر از نسخه های قبلی مب اشد، نتایج بسیار واضح تر به نمایش در می آیند. همچنین در این نسخه گوگل تغییری در (UX/UI) داشته که است. طراحی به صورتی بوده است که نه تنها کاربران حرفه ای بتوانند نیازهایشان را برطرف کنند، بلکه کاربران مبتدی نیز برای کار با این ابزار به مشکلی بر نخواهند خورد. 

به روز رسانی ابزار امنیتی گوگل

خصوصیات نسخه جدید ابزار بررسی وضعیت امنیتی سایت گوگل

همانطور که در بالا هم گفته شد، این تغییرات بر سه بخش کلی تقسیم بندی می شوند:

  1. طراحی تجربه کاربری (UX) جدیدتر و ساده تر
  2. نتایج بسیار دقیق تر از نسخه های قبلی
  3. سادگی در ترجمه زبان های مختلف 

البته اینها تمام تغییرات این ابزار نیستند، علاوه بر موارد یاد شده، بخشی از اطلاعات تکنیکی مربوط به ASes نیز به بخش گزارش داشبورد بد افزار ها منتقل شده است.

این ابزار برای این تهیه شده است که محققان و کاربران بتوانند به خوبی از امنیت صفحاتی که به ان ورود پیدا می کنند اطلاع پیدا کنند. البته لازم به ذکر است گوگل امنیت و حریم خصوصی وب سایت ها را در نظر گرفته و گزارش های تکنیکی مربوط به وب مستر ها، تنها در کنسول جستجو خود وبمستر سایت به نمایش در می آید و دیگر افراد نمی توانند به انها دسترسی داشته باشند. لذا هم کاربر از امن بودن وب سایت و در صورت وجود نا امنی از نوع نا امنی آن مطلع می شود، و هم وبسمتر ها می توانند با گزارش هایی که اختصاصی برای انها تهیه می شود مشکلات وب سایتشان را بر طرف سازند.

نویسنده: محمد علی عاشوری

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید