Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
5 دلیل برای استفاده فوری از AMP در سایت و وبلاگ

در فکر اضافه کردن AMP به وب سایت خودتان هستید؟ فکر کردن را کنار بگذارید و سریعا این کار را انجام دهید و زمان را از دست ندهید. اگر به درستی AMP را نمی شناسید می توان به صورت خلاصه گفت، AMP تکنولوژی متن بازی است که صفحات شما برای کاربرانی که سایت شما را با موبایل می بینند به سرعت باز می کند. این موضوع با استفاده از یک کتابخانه جاوا اسکریپت و چند کد HTML انجام می شود.

ما به شما پنج دلیل مهم برای استفاده سریع از این تکنولوژی را می گوییم:

۱- AMP برای سئوی خوب موبایل الزامی است

تا کنون احتمالا به خوبی می دانید که اگر به دنبال رتبه سئو خوب هستید، سایت شما باید موبایل فرندلی (Mobile Friendly) باشد. با استفاده از AMP صفحات سایت و وبلاگ شما به سرعت در دستگاه هایی مانند موبایل و تبلت باز می شوند. این موضوع هم باعث می شود بازدید کنندگان شما تجربه بهتری از بازدید وب سایت شما داشته باشند و هم باعث می شود گوگل در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) موبایل به سایت و وبلاگ شما رتبه بهتری بدهد.

اما این موضوع تنها مربوط به رتبه ارگانیک با AMP نیست. سایت شما می تواند در تمام صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) در بالای نتایج قرار بگیرد. چطور؟ با استفاده از چرخ و فک گوگل که صفحات AMP - فقط و فقط صفحات AMP – را در بالاترین بخش نتایج جستجو خود نشان می دهد.

اگر موبایل خودتان را بردارید و کلید واژه مورد نظرتان را در گوگل سرچ کنید، می بینید گوگل صفحات AMP را در بالای لیست قرار داده است، این همانجایی است که اگر شما از AMP استفاده می کردید می توانست جایگاه وب سایت و یا وبلاگ شما باشد.

گوگل صفحات AMP را در بالای لیست نتایج جستجو نشان می دهد

۲- AMP بسیار سریع است، و نرخ پرش شما را کاهش می دهد

از نرخ پرش (Bounce Rate) بالا متنفر نیستید؟ وقتی افراد وارد سایت شما می شوند و سایت شما قادر نبوده است آنها را راضی کند و به سرعت از صفحه شما خارج می شوند و به سایت دیگری می روند، برای شما هم آزار دهنده است؟

صفحات AMP

یکی از دلایل نرخ چرش بالا زمان زیاد بارگذاری صفحه است. این موضوع یکی از دلایلی است که AMP را ارزشمند می سازد. AMP در یک چشم بر هم زدن صفحه را لود می کند و کاربران سایت دلیل کمتری برای خروج از سایت شما دارند.

۳- AMP می تواند به درآمد زایی وب سایت شما کمک کند

تا به حال به سایتی سر زده اید که به صورت وحشتناکی سرعت لود شدن آن پایین باشد؟ وای به حالتان اگر این وب سایت را با موبایل آنهم در جایی که سرعت شما خیلی خوب نیست باز کنید. یک شب تا به صبح را باید برای باز شدن صفحه سر کرد. بسیاری از این سایت ها پر از تبلیغات هستند و همین تبلیغات زیاد زمان باز شدن این صفحات را طولانی تر می کنند. با اینکه این سایت ها یکی از مهمترین منابع در آمدزاییشان همین تبلیغات است، در دراز مدت سود کمتری خواهند برد.

اگر صفحه سایت دیر باز شود و بازدید کننده سریعا آنرا ببندد، دیگر کلیکی بر روی آن تبلیغات نمی خورد که بخواهد سود آوری کند. این موضوع کمی در گذر زمان اهمیت بیشتری پیدا می کند. سئو امری نیست که شما برای تنها امروز به آن فکر کنید. سئو برنامه ریزی، استراتژی و زمان نیاز دارد. پس اگر حتی امروز رتبه سئوی شما خوب است، باید این رتبه را برای آینده نیز حفظ کنید. سه سال گذشته را نگاه کنید، چقدر استفاده از موبایل برای دیدن صفحات وب زیاد شده است؟ همین روند در آینده ادامه خواهد داشت. پس کاربران انبوهی که از موبایل استفاده می کنند می توانند به درآمد زایی شما کمک کنند، از آنها استفاده کنید. 

AMP به درآمد زایی کمک می کند

کاربرانی که کمی بیشتر حرفه ای هستند، برای حل این مشکل نرم افزار های بلوک کردن این تبلیغات را نصب می کنند و دیگر این تبلیغات آنها را آزار نمی دهد، اما این موضوع مشکلی است برای صاحبان سایت ها و وبلاگ ها، چرا که دیگر تبلیغات آنها دیده نمی شود.

چاره چیست؟ از AMP استفاده کنید، چرا که برای درآمد زایی ساخته شده است.

این جمله افرادی است که  پروژه AMP را راه اندازی کردند: هدف از AMP اطمینان از تاثیر گذاری تبلیغات درآمد زا در صفحات موبایل است با تمرکز بر مرکزیت کاربر. هدف ایجاد پشتیبانی جامع از فرمت های تبلیغات، شبکه های تبلیغاتی و تکنولوژی ها در صفحات AMP است.

با استفاده از AMP دیگر کاربران چیزی از سایت شما را بلاک نمی کنند و این خبر بسیار خوشی است برای آنهایی که قصد درآمد زایی از وبلاگ و یا وبسایتشان را دارند.

۴- AMP به شما آنالیز بیشتری می دهد

در حال حاضر هر کسی که در تجارت الکترونیک فعالیت دارد به خوبی از اهمیت و جایگاه آنالیز با خبر است. این آمار و انالیز ها به شما دید خوبی از هر کمپین تبلیغاتی می دهد. AMP هم به شما آنالیز بیشتری می دهد.

AMP آنالیز بیشتری به شما می دهد

با استفاده از AMP می توانید اطلاعات مهمی مانند تعداد بازدید کنندگان، بازدیدکنندگان جدید و قدیمی، کلیک ها، گفتگو ها، بازدید از ویدئو ها و ... به دست آورید.

حتی موضوع بهتر می شود وقتی AMP برای تقریبا تمام ابزارهای آنالیز، مانند گوگل آنالتیک ساخته شده است. 

۵- گوگل عاشق AMP است، شما هم باید عاشق آن باشید!

اگر می خواهید بازدید از وب سایت یا وبلاگتان را زیاد کنید، باید با گوگل مهربان باشید. گوگل عاشق صفحات AMP است و این موضوع را از هیچ کس مخفی نکرده است.حتی اگر وارد کنسول گوگلتان شوید و از AMP در سایت خودتان استفاده نکرده باشید، گوگل به شما پیامی می دهد مبنی بر اینکه وب سایت شما از AMP استفاده نمیکند و می توانست با استفاده از این تکنولوژی نتایج بهتری به دست آورد.

به کلامی ساده، گوگل از شما می خواهد از AMP در سایت و وبلاگتان استفاده کنید، چرا این کار را همین امروز انجام ندهید؟

در پایان، باید گفت اگر از سیستم های مدیریت محتوای پر استفاده مانند جوملا، دروپال، وردپرس، مگنتو، و ... استفاده می کنید، فعال سازی این قابلیت بسیار ساده است. AMP موضوعی است که حتما باید آنرا برای تجارت در اینترنت به کار ببرید، در غیر این صورت به زودی شما بازار را به رقبای خودتان خواهید داد.

اینفوگرافیک AMP

اینفوگرافیک AMP

مترجم و نویسنده: محمد علی عاشوری

دیدگاه‌ها  

#1 بهاره 1395-08-07 01:27
آگر ممکن است در مورد amp بیشتر توضیح دهید

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید