Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 
آشنایی با افکت های شناور خلاقانه برای وب سایت

امروزه استفاده از افکت های متحرک بسیار مورد استقبال قرار گرفته و به دفعات در سایت ها به کار برده می شوند. اگر در سال ۲۰۱۶ استفاده از انیمیشن پر کاربرد بود در سال ۲۰۱۷ استفاده از افکت های شناور خلاقانه کارآمد محسوب می شود. افکت های شناور می توانند شامل حرکت عنصر و یا کاراکتر در تمامی صفحه نمایش و یا حرکات در محدوده کوچک تری به منظور اشاره و یا هدایت مسیر سایت باشد.

حرکت صفحه اصلی

افکت های شناور می توانند بخش کلیدی تجربه ی مقدماتی کاربر شما باشد. همچنان که انیمیشن در صفحه ی اصلی جذاب محسوب می شود استفاده از افکت های شناور نیز بر گیرایی تصویر صفحه ای اصلی می افزاید. زمانی که افکت های متحرک شناور تمام صفحه استفاده می کنید  فریب جذابی که می تواند منجر به لذت بردن کاربر از تماشای صفحه می شود این است که سایر قسمت های طرح ساده، تیره و با نوشته های خوانا سفید رنگ کامل شود.

افکت های مربوط به دکمه ها

به کار بردن یک انیمیشن بسیار ساده می تواند کمک کند تا کاربر تشویق شود تا بر دکمه ای که در طرح وجود دارد کلیک کند. همچنین افکت هایی که برای دکمه در نظر گرفته شدند کمک می کنند تا کار با سایت برای کاربر آسان تر شود. به طور مثال طرح متحرک ما می تواند فلشی باشد که حرکت کرد بر روی کلید بایستد کلید را رنگی کرده و با زیرنویس نشان دهد تا در صورت کلیک چه بخشی انتخاب می شود و یا چه اتفاقی قرار است بیافتد.

افکت های مربوط به دکمه ها

گالری و نمایش اسلاید ها

معمولا اکثر صفحات وب سایت دارای بخش های متنوعی از گالری یا نمایش اسلاید ها می باشند. تقریبا تمامی نمایش اسلاید ها از افکت های مختلف در هنگام عوض شدن اسلاید ها و یا حرکت نوشته ها بر روی تصاویر بهره می برند. حرکت  این تصاویر باید با سرعت مناسب واضح و منسجم باشد.

جهت یابی و فهرست 

جهت یابی پنهان یکی از عناصر طراحی محبوب است. استفاده از انیمیشن و یا افکت های شناور مناسب می تواند به کاربر کمک کند تا در صفحه به خوبی هدایت شوند. فهرست به کار برده شده در سایت می تواند با یک افکت شناور مناسب با تغییر رنگ قسمت های قابل کلیک موجود  به هدایت کاربر کمک کند.

فرم ها

یکی از بهترین مثال های کاربرد افکت های شناور استفاده از آن ها در فرم های موجود در سایت ها می باشد. اکثر سایت هایی که به آن مراجعه می کنید از شما درخواست پر کردن فرم اطلاعات و یا انجام فعالیت می کنند. برای این که این کار برای کاربر خسته کننده نباشد بهتر است تا از افکت های زیبای متحرک بهره جست. همچنین این افکت ها می توانند به کاربر کمک کند تا اطلاعات درخواستی را به طرز صحیح و با فرمت مناسب وارد کند. می توان در قسمت کلید تکمیل اطلاعات یا ورود به بخش خاصی از سایت نیز از این افکت ها کمک گرفت تا جذاب تر باشند.

امیدوارم که مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و از افکت های شناور مناسب در قسمت های مختلف سایت بهره ی کافی را ببرید.

نویسنده و مترجم: پگاه تایکندی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید