Your browser does not support JavaScript!
ابزار پیشنهاد کلمه کلیدی
خدمات تولید محتوا
خدمات دیتا اینتری
چرا به برنامه ریزی جهت تحقیق کلمات کلیدی نیاز دارید

پیش از اینکه وب سایت خود‫ را بهینه سازی نمایید،‬ باید بدانید که چه چیزی را میخواهید بهینه سازی کنید.‬ پیدا کردن کلیدواژه های درست برای‬ تمرکز بر اهداف سئو میتواند دشوار باشد‬ ولی خوشبختانه، داده های زیادی وجود‬ دارد که ما میتوانیم از آن برای‬ جستجوی کلیدواژه استفاده نماییم.

کلیدواژه چیزی است که جستجو‬ کنندگان در موتورهای جستجو قرارش میدهند.‬ موتورهای جستجویی همچون گوگل و‬ بینگ مرتبط ترین نتایج‬ را برای کوئری جستجوی شما را‬ مبتنی بر هر چیزی که در مورد شما‬ و تمامی محتویات اینترنت میدانند پیدا می نمایند،‬ ولی باید به یاد داشته باشید‬ که موتورهای جستجو به سختی‬ میتوانند مقوله مورد جستجوی کاربر را‬ درک کنند جز این که به خوبی آن را مطر‫ح کرده باشید.‬‬ به همین علت است که شما‬ جستجوهای خود را تغییر می دهید‬ و از جستجوهای توصیف کننده تری استفاده می نمایید.‬

شما کلیدواژه ای را امتحان میکنید‬ ولی به آن چیزی که میخواهید نمی رسید،‬ بنابراین دقیقتر آن را مطرح میکنید‬ و یا اینکه به شکل دیگری آن را مینویسید.‬ اصل ماجرا این است که افراد‬ زیادی در جهان وجود دارند که کلیدواژه ها را‬ هر لحظه و هر ساعت و‫ هر روز وارد میکنند‬ و باید ما بتوانیم بفهمیم که چه چیزی را تایپ میکنند‬ تا صفحات خود را برای بودن در نتایج جستجو‬ برای آن واژه ها بهینه سازی نماییم.

کلمات کلیدی

برنامه‌ریزی تحقیق کلمات کلیدی

جستجوی کلیدواژه ای یک بخش اساسی‬ در سئو است که میتواند‬ شما را در درک چیزی که مردم مینویسند، فراوانی آن،‬ ارتباط آن با اهداف کسب و‬ کاری و رقابتی بودن آن برای دریافت رتبه یاری نماید. مثالی میزنم. فروش‬ ماشین !!‬ شما ممکن است فکر کنید که‬ کلیدواژه ” ماشین ” رنک را دریافت میکند‬ ولی وقتی که کمی بررسی انجام دهید‬ میفهمید که لیستتان ساخته نمیشود، چرا؟‬ خب، با وجودی که واژه در‬ موتورهای جستجو با فراوانی بالایی تایپ میشوند‬ ولی باید مرتبط بودنشان را نیز در نظر بگیرید‬. به چند دلیل یک فرد واژه‬ ماشین را در موتورهای جستجو می نویسد؟‬

ممکن است آنها به دنبال ماشینهای‫ اسباب بازی باشند، ممکن است به‬ دنبال جایی برای تعمیر ماشینها باشند، یا ماشینهای اجاره ای.‬ اینها چند نمونه از صدها چیزی‬ است که ارتباطی به خرید ماشین ندارد‬ و همچنین به تمامی افرادی فکر‬ کنید که میخواهند رتبه ای برای‬ واژه ماشین در موتورهای جستجو کسب کنند‬.‬ عبارت ” یک تویوتا کمری 2010‬ آبی بخرید” کمتر تایپ میشود‬ ولی همچنان به آن مربوط است ولی چندان رقابتی نیست.‬ کلیدواژه هایی مانند این ممکن است‬ برای بهینه سازی در لیست شما قرار بگیرد‬. حال که درک بیشتری از کلیدواژه ها‬ و جستجوی کلیدواژه ای بدست آوردیم‬ باید به برنامه ریزی بپردازیم‬.

یک جستجوی کلیدواژه ای موثر باید‬ رویکردی منطقی و منظم داشته باشد‬ که منجر به پیدا کردن کلیدواژه هایی‬ میشود که شما میتوانید از آن در‬ محتویات وب سایت خود استفاده نمایید.‬ در نهایت برنامه ی جستجوی کلیدواژه‬ داده های مورد نیازتان را در اختیارتان قرار میدهد‬ که با آن میتوانید در‬ مورد کلیدواژه هایی که بیشترین بازده‬ و ارتباط و سود برای کسب‬ و کارتان دارد تصمیم گیری کنید.‬ هر ماه میلیون ها کوئری جستجو میشود، ما باید اهداف‬ فرایند جستجو کلیدواژه ای را درک‬ کنیم و چگونگی گردآوری و‬ تحلیل داده ها برای تصمیم گیری‬ در مورد وب سایت را بفهمیم‬‬‬‬‬‬.

منبع: فست سئو

نویسنده: علی عطازاده