Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
تاریخچه طراحی لوگو و اهمیت استفاده از آن

نماد ها و عناصر گرافیکی که امروزه در اطراف ما وجود دارند پاسخ قطعی استفاده از تکنیک های متعدد گرافیکی مورد مطالعه و اجرا شده در طول سال های متمادی است. داشتن دانش کافی٬ تجربه و خلاقیت از گزینه هایی است که هر طراح لوگو حرفه ای و قدرتمندی باید واجد آن باشد. در این مقاله شما را با تاریخچه و چیستی لوگو و اهمیت استفاده از آن آشنا می کنیم.

 لوگو چیست؟

لوگو یک نشانه، سمبل و یا علامت تجاری ست که انتقال دهنده ی هویت و مالکیت یک محصول، شرکت، کمپین و یا یک تفکر است که در قالب به یادماندنی ترین  طرح ممکن نشان داده می شود.

لوگو چگونه استفاده می شود؟

یک لوگو می تواند در فرم ها، سایز ها و زمینه های مختلفی استفاده شود. به عنوان مثال، یک لوگو برای هتل بر روی سربرگ و یا منو چاپ شود، بر روی لباس کارکنان و دستمال دوخته شود، بر روی کارد و چنگال حک شود و به عنوان نشان در تابلوی نئونی روشن شود.

ویژگی های اصلی یک لوگوی خوب چیست؟

یک لوگو باید ساده باشد تا وضوح طرح خود را در  جاهای مختلف حفظ کند. زیرا اگر طرح خیلی پیچیده باشد، ممکن است هنگام استفاده از آن در اندازه های کوچک جزئیاتش دیده نشود.  همچنین لوگو با طرح ساده سریع تر خوانده می شود٬ راحت تر به خاطر سپرده می شود و در نتیجه خود را بهتر نشان می دهد.

وظیفه ی اصلی یک لوگو چیست؟

یک لوگو وظیفه دارد تا سریعا پیام را انتقال دهد٬ در ذهن باقی بماند و  به گونه ای موثر با مخاطبان ارتباط برقرار کند. 

چگونه طراحی لوگو پیشرفت کرد؟

لوگو ها در نقاط مختلف جهان در طرح های گوناگون از هزاران سال پیش وجود داشتند. مصری های باستان به داشتن برند حیوانات خانگی از طریق هیروگلیف (حروف تصویری) برای نشان دادن مالکیتشان  شناخته شده هستند. رومانی ها و یونانی های باستان از طریق سفال  گری لوگو های خود را به نمایش می گذاشتند. ادیان بزرگ جهان از سمبل ها به منظور به سهولت در شناخته شدن استفاده می کردند.

از قرن دوازدهم میلادی تا بعد از قرون وسطی٬ طرح های نظامی (نشان های ملی) به منظور نشان دادن موقعیت و اموال  طبقه اشراف استفاده می شدند. 

تاریخچه لوگو

در شروع قرن بیستم میلادی٬ با معرفی رنگ های چاپی و تولد صنعت تبلیغات، طرح های لوگو متمایل به استفاده از واژگان ملی، دریایی، نظامی و کشاورزی شد و جامعه آمادگی فهم این سمبل ها را پیدا کرده بود. سمبل های ملی و نظامی ( تاج ها، پرچم ها و سلاح های نظامی ) به معنای رتبه و موقعیت بوده است. و این در حالی است که سمبل های دریایی و کشاورزی (مناظر دریایی٬ ساقه ی گندم و حیوانات مزرعه) نشانی از پاکی و طراوت می باشند. 

لوگو

در طول قرن گذشته شیوه ی زندگی ما به تدریج پیچیده تر شده است. در مقابل٬ طرح های لوگو به جهت آسان تر  و سریع  تر شناخته شدن به طور ساده تری استفاده می شوند. 

تکامل لوگو شل در سراسر قرن بیستم به وضوح نشان دهنده ی این امر می باشد. در واقع هنر طراحی لوگو با شعار کمتر بیشتر است٬ بهتر از هر طرح گرافیکی دیگری برای رساندن مفهوم موثر خواهد بود. 

 لوگو در گذر زمان

خدمات طراحی لوگو لولسا

اگر می خواهید شما هم یک لوگو حرفه ای داشته باشید، لولسا تنها چیزی است که نیاز دارید. کافی است به بخش طراحی لوگو مراجعه کرده و به جمع مشتریان ما بپیوندید.

نویسنده و مترجم: پگاه تایکندی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید