Your browser does not support JavaScript!

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
تبلیغات کلیکی یا سئو؟ کدام برای کسب و کار آنلاین شما بهتر است؟

تبلیغات کلیکی و سئو هر دو از راه هایی هستند که می توانید منجر به موفقیت یک کسب و کار در دنیای اینترنت شوند. اما کدام شیوه بهتر است؟ این سوال را بارها و بارها از طرف افرادی که می خواهند یک وب سایت جدید راه اندازی کنند شنیده ام. اما آیا یک پاسخ همیشگی و قطعی وجود دارد؟ خیر، نمی توان یک روش همیشگی و قطعی برای همه اعلام کرد. در این مقاله به بررسی مزایا و معایت سئو و تبلیغات کلیکی می پردازم.

تبلیغات کلیکی چیست؟

تبلیغات کلیکی بر اساس توضیحی که Wordstream می دهد به اینصورت می باشد: یک مدل از بازاریابی اینترنتی که با هر کلیک بر روی تبلیغ، تبلیغ کننده مبلغی را پرداخت خواهد کرد. به صورت ساده تر می توان تبلیغات کلیکی را روشی دانست که توسط آن شما ترافیک برای سایتتان می خرید به جای آنکه کاربران را به صورت ارگانیک وارد سایت خودتان کنید.

سئو یا جایگاه ارگانیک گوگل به این معنی است که شما برای هر کلیک پرداختی نخواهید داشت.

تبلیغات کلیکی و سئو با یک مثال

تبلیغات کلیکی و سئو را در تصویر زیر مشاهده می کنید. کلمه ای که برای آن جستجو انجام شده است "Car insurance" می باشد. با استفاده از گوگل کیورد پلنر قیمت متوسط هر کلیک برای این کلمه کلیدی در حدود 60 دلار می باشد. این کلمه کلیدی یکی از موارد بسیار گران است. 

در تصویری که مشاهده می فرمایید یک باکس بسیار کوچک که درون آن نوشته شده است Ad را مشاهده می کنید. این موارد تبلیغات کلیکی هستند. زمانی که یک کلمه کلیدی به صورت ارگانیک در نتایج جستجو مشاهده می شود فاقد این باکس Ad می باشد. که نمونه آنرا پایین سه مورد تبلیغ کلیکی می توانید مشاهده کنید. بر اساس آمار Search Engine Watch کاربران موتورهای جستجوی گوگل و بینگ بیشتر به سمت نتایج ارگانیک می روند. در حدود 94 درصد کاربران نتایج ارگانیک را مشاهده می کنند و تنها در حدود 6 درصد آنها تبلیغات کلیکی را باز می کنند.

تبلیغات کلیکی و سئو

حال بهتر است کمی اقتصادی به ماجرا نگاه کنیم. فرض کنید صاحبان این سایت هایی که تبلیغات کلیکی کرده اند روزانه 100 مخاطب از این شیوه به دست می آورند. یعنی در حدود مبلغ 6000 دلار در روز! و در مقابل سایت هایی که به صورت ارگانیک در زیر آنها وجود دارند هیچ گونه مبلغی را پرداخت نکرده اند. به نظر می رسد همه چیز به نفع سئو باشد تا تبلیغات کلیکی.

انتخاب میان تبلیغات کلیکی و سئو

انتخاب میان تبلیغات کلیکی و سئو شاید اکنون به نظر ساده برسد. اما بیایید کمی دقیق تر به ماجرا نگاه کنیم. بسیاری از برند ها می خواهند خیلی زود به نتیجه برسند. مثلا اگر امروز سایت خود را راه اندازی کرده اند، انتظار دارند از فردا در نتایج جستجو ظاهر شوند. سئو یک استراتژی میان و بلند مدت است. چندین ماه زمان خواهد برد تا بتوانید با استفاده از سئو به نتیجه مطلوب رسید. همین جا است که تبلیغات کلیکی جای خود را نشان می دهند.

تبلیغات کلیکی روشی سریع است. همان روشی که می توان از فردا به نتیجه رسید. اما روشی دراز مدت و همیشه به صرفه نیست. برای برند های متوسط و بزرگ هزینه تبلیغات کلیکی چندان سرمایه گذاری پر هزینه ای نیست. می توانند همیشه این هزینه را پرداخت کنند و از این شیوه ترافیک سایتشان را افزایش دهند.

توصیه برای انتخاب میان تبلیغات کلیکی و سئو

توصیه می کنم هر دو مورد را در برنامه خود قرار دهید. هم تبلیغات کلیکی و هم سئو. شما با تبلیغات کلیکی می توانید در ابتدا ترافیک سایت را افزایش دهید. سئو کمی زمانبر است، اما نباید کنار گذاشته شود. نمی توانید همیشه از تبلیغات کلیکی استفاده کنید. هزینه این تبلیغات وقتی به عنوان شیوه اصلی افزایش ترافیک سایت باشد بسیار زیاد خواهد شد. می توانید از ترکیب این دو استفاده کنید. برای کوتاه مدت تبلیغات کلیکی داشته باشید. همزمان با آن بر روی سئو وب سایتتان کار کنید. زمانی که نتایج سئو سایت خود را نشان دادند هم می توانید تبلیغات کلیکی را ادامه دهید. اما نیاز نیست هزینه بسیار زیادی بکنید.

در نظر بگیرید که سئو هم رایگان نیست. شما برای اینکه وب سایت خود را سئو کنید باید هزینه صرف کنید. نیاز خواهید داشت تولید محتوا انجام دهید. البته همانطور که امار نشان داد رغبت کاربران موتورهای جستجو به سئو بسیار بیش از تبلیغات کلیکی است. پس بهترین روش، ترکیب این روش ها است.

خدمات سئو و تولید محتوا

خدمات سئو و تولید محتوا را ما برایتان انجام می دهیم. شاید شما توانایی انجام کارهای مربوط به سئو را نداشته باشید. یا زمانی کافی برای تولید محتوا ندارید. می توانید این خدمات را از لولسا بخواهید. تنها کافی است بر اساس سیستم مدیریت محتوای وب سایتتان به یکی از بخش های سئو جوملا و یا سئو وردپرس مراجعه کنید و این خدمات را از ما بخواهید. همچنین برای استفاده از خدمات تولید محتوا به صفحه تولید محتوا لولسا مراجعه بفرمایید.

نویسنده و مترجم: محمد علی عاشوری

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید