Your browser does not support JavaScript!

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
تفاوت Qrcode و Barcode

تفاوت Qrcode و Barcode در طراحی و اطلاعاتی است که همراه دارد، و Qrcode که معمولا بر روی محصولات دیده می شود خط های کوچک و ریزی است که اطلاعات و شماره های محصول در زیر آن درج شده است، ولی Barcode مربعی است که در میانه آن خط هایی وجود دارد و این خط ها تقریبا در هم است و اطلاعاتی خاص را به همراه دارد.

اصلی ترین تفاوت های Qrcode و Barcode چیست؟

در واقع Qrcode مربعی است که خط های مشکلی عمودی داشته و اطلاعات در زیر این خطوط درج شده است و بین آن فاصله های کمی وجود دارد. ولی Barcode بصورت یک مربع می باشد که خط های آن شکل مشخصی ندارد.
یکی دیگر از تفاوت Qrcode و Barcode این است که Qrcode می تواند اطلاعات مختلفی را شامل شود اما Barcode فقط از اعدد و رقم تشکیل شده است.

بر روی اکثر محصولات Qrcode یا Barcode که تفاوت آن در نوع طراحی و همچنین رمزهای نهفته در زیر آن می باشد دیده می شود، و با استفاده از دستگاه های مخصوص خوانده می شود‌.

برای خواندن Qrcode دستگاه از هر جهتی قرار بگیرد می توان اطلاعت درج شده را استخراج کرد و خواند اما برای اینکه بتوانید اطلاعات Barcode را بخوانید حتما باید زاویه درست را انتخاب کنید.

برای خواندن Barcode از دستگاه بارکدخوان استفاده می شود  که این دستگاه نیاز به سیستم های کامپیوتری دارد و تنها با این روش میتوان اطلاعات درج شده در آن را خارج کرد.

برای خواندن Qrcode از برنامه های مختلفی می توانید استفاده کنید. برای اینکار اپلیکیشن های متفاوتی طراحی شده است. در برخی از گوشی های تلفن همراه حتی نیاز به نصب یک اپلیکیشن ندارید و دوربین گوشی به صورت مستقیم qrcode را برایتان می خواند.

جمع بندی

به طور کلی میتوان تفاوت Qrcode و Barcode در اطلاعاتی که دارند و همچنین حجم اطلاعات آنها می باشد، که این حجم در Barcode بسیار کم است اما Qrcode اطلاعات متنوعی را در خود جای میدهد. البته توجه کنید که این اطلاعات متنوع نیز باید محدود باشند.

نویسنده: سمیرا حیدری

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید