Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
راه های تلفیق تفکر منطقی و هنری در طراحی

 طراحی عبارت است از انتخاب رنگ، شکل، فونت، خط مناسب و برقراری هماهنگی بین آنها و طراح  به کمک این هنر قادر خواهد بود تا پیام خود را به مخاطب منتقل کند. زمانی که نیمکره ی چپ و راست مغز به کمک هم آیند ایده های خلاقانه آفریده خواهند شد. بنابراین، شما باید قادر باید تا ارتباط لازم بین نیم کره های مغز خود برقرار کنید. اگر شما خلاقیت زیادی ندارید و یا انسان خلاقی هستید اما در زمان و شرایطی قرار گرفته اید که ایده ها از ذهنتان سرازیر نمی شوند به شما پیشنهاد می شود تا مقاله را تا انتها خوانده و از راه کار هایی که در این مقاله به آنها پرداخته می شود استفاده کنید.

۱- در حین کار از استراحت های کوتاه مدت و مکرر استفاده کنید

هر زمان که ایده های جدید زیادی در ذهن دارید اما ذهنتان به اصطلاح قفل شده و قادر به آفرینش آن ایده ها نیست بهترین راه کار می تواند این باشد که برای مدت کوتاهی پیاده روی کنید. چرا که در این صورت خون در مغز شما جریان پیدا کرده، فرصت کافی برای فکر کردن بدون هیچ گونه عجله و استرس کاری خواهید داشت و ذهن شما کارایی بیشتری پیدا می کند. همچنین برای داشتن آرامش بیشتر و افزایش دقت و تمرکز می توان از مدیتیشن نیز بهره جست.

هنر و تفکر منطقی در طراحی

۲- همیشه یک دفترچه یادداشت همراه خود داشته باشید

ایده ها ممکن زمانی به سراغ شما بیایند که شما در حال طراحی نیستید و چه بسا حتی در حال انجام کار دیگری هستید بنابراین، به هیچ وجه نباید اجازه دهید ایده ها از دست روند بلکه کافی است تا در دفترچه ی خود یادداشت کرده و به موقع از آن ها استفاده کنید.

۳- الهام گرفتن از طبیعت

یکی از راه کار های مفید داشتن ایده های مبتکرانه الهام گرفتن از الگو ها و روش هایی است که در طبیعت وجود دارد.

۴- اعمال محدودیت به منظور برانگیختن خلاقیت

محدودیت خلاقیت می آفریند! وقتی شما خود را در وضعیت سختی قرار می دهید ذهن شما مجبور شده تا از حالت فریز بودن درآمده و با پویایی بیشتری از قبل عمل کند تا این شرایط سخت را پشت سر بگذارد. محدودیت زمانی و یا انجام تنها یک کار در زمان مشخص مثال هایی از ایجاد این شرایط است.

۵- به دنبال تجربه های جدید بودن

با مطالعه، مشاهده آثار قدرتمند افراد دیگر در این حرفه و دنبال کردن اطلاعات جدید و یا سفر کردن و آشنایی با فرهنگ های مختلف می تواند به شما کمک کند تا ایده های قوی تر داشته برای طرح خود به دست آورید. پس همواره به دنبال علم اندوزی و کسب تجربه های جدید باشید.

۶- بارش افکار بهتر

برای این کار کافی است تا تمامی افکاری که به طور ناگهانی و در لحظه درباره ی موضوع مورد نظر پدید می آیند را در کاغذ یادداشت کرده و در آخر به آن ها نگاهی بیاندازید تا ایده ی اصلی خود را پیدا کنید.

۷- پرسش های تازه از خود بپرسید

وقتی ما ایده ای پیدا می کنیم در حقیقت پاسخی برای پرسش ذهنی خود یافته ایم بنابراین، زمانی که پرسش های جدیدی برای پرسیدن یافته باشیم به پاسخ های جدید و ایده های جدیدی خواهیم رسید. 

۸- فاصله گرفتن از واقع گرایی

گاهی برای اینکه فکر ما آزادانه به دنبال ایده های جدید و بکر باشند نیازمند این هستیم تا فراتر از عناصر واقعیت به دنبال تصویر پردازی برای طرح خود باشیم. از ایجاد موقعیت های غیر قابل پیش بینی و یا شخصیت های غیر معمول حاصل رویاپردازی هایتان نترسید و از آن در مسیری مناسب در طرح خود استفاده کنید.

هنر و تفکر منطقی در طراحی

اینفوگرافیک راه های تلفیق تفکر منطقی و هنری در طراحی

راه های تلفیق تفکر منطقی و هنری در طراحی

مترجم: پگاه تایکندی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید