Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
تولید محتوای اتوماتیک و مضرات آن

تولید محتوای اتوماتیک یکی از آن شیوه هایی است که نه تنها نمی تواند منجر به موفقیت شما در سئو شود، بلکه مضرات بسیار زیاده هم دارد. در این مقاله قصد دارم تا شما را با انواع روش های تولید محتوایی که گوگل آنها را محتوای اتوماتیک و بی ارزش می داند آشنا کنم.

تولید محتوای اتوماتیک چیست؟

تولید محتوای اتوماتیک: به ایجاد و یا ساخت محتوایی گفته می شود که با برنامه نویسی تولید شده باشد. این نوع محتوا از آنجایی که توسط یک نویسنده و با معنی ساخته نشده است، تنها برای کسب رتبه گوگل تولید می شود. در صورت آنکه برای گوگل مشخص شود که شما از محتوای اتوماتیک استفاده می کنید، صفحه مورد نظر از نتایج جستجو حذف شده و ممکن است گوگل اقدامات بیشتری را بر روی سایت شما انجام دهد.

مضرات تولید محتوای اتوماتیک چیست؟

تولید محتوای اتوماتیک هیچ گاه نمی تواند اثر بخشی داشته باشد. فرض را بر این بگیرید که در مدت زمانی گوگل متوجه این موضوع در وب سایت شما نشود و بتوانید کسب رتبه کنید. اما کاربر به محض آنکه وارد سایت شما می شود با محتوایی به معنی روبرو خواهد شد. خودتان را جای کاربر بگذارید، در این شرایط چه می کنید؟

قطعا شما هم آن وب سایت را ترک خواهید کرد و حتی ممکن است به آن بدبین هم بشوید. این موضوع اما اثرات منفی دیگری را هم به دنبال دارد. باعث خواهد شد تا نرخ پرش (Bounce Rate) وب سایت شما به شدت افزایش پیدا کند. لذا می توان این طور خلاصه کرد: ۱- محتوای اتوماتیک تاثیر مثبتی بر روی سایت نداشته بلکه می تواند آثار منفی زیادی به وجود آورد. ۲- شما اعتماد مخاطبین را از دست خواهید داد.

انواع روش های تولید محتوای اتوماتیک

انواع روش هایی که گوگل آنها را به عنوان محتوای اتوماتیک تشخیص می دهد شامل موارد زیر می شوند:

  1. متن هایی که هیچ معنایی ندارند ولی در آنها از کلمات کلیدی برای جذب مخاطب استفاده شده است.
  2. متن هایی که به صورت اتوماتیک و بدون بازبینی و ویرایش پیش از انتشار بر روی وب سایت قرار می گیرند.
  3. تولید محتوای متنی با استفاده از شیوه های اتوماتیک مانند زنجیره مارکوف.
  4. متن هایی که کپی برداری هستند و برای تاثیر گذاری روی موتورهای جستجو در آنها کلمات مترادف کلمات متن اصلی به کار رفته باشند و یا تنها کلمات در متن جا به جا شده باشند.
  5. متن هایی که به صورت اتوماتیک از چسباندن و یا به کارگیری محتوای RSS ها و نتایج جستجو تولید شده باشند.
  6. متن هایی که از ترکیب محتوای صفحات مختلف بدون افزودن محتوای ارزشمند و کافی به آن تولید شده باشند.

جمع بندی استفاده از محتوای اتوماتیک

اگر از شیوه هایی که در بالا به آنها اشاره شد استفاده می کنید، بهتر است همین امروز این کار را متوقف کنید. این شیوه نه به شما در کسب رتبه کمک خواهد کرد و نه کاربران را علاقه مند به وب سایت شما خواهد کرد. کسب رتبه در نتایج جستجو زمانی ارزشمند است که منجر به بازخورد مورد نظر از سوی کاربران منجر شود. شیوه هایی که کاربر پس از ورود به سایت آن را ترک می کنند هیچ کمکی به شما نخواهد کرد.

تلاش کنید محتوایی ارزشمند برای وب سایت خود تولید کنید، چرا که محتوا پادشاه است. اگر در انجام این کار نیز با مشکل روبرو هستید، زمان کافی ندارید و یا به اصول تولید محتوا آشنایی ندارید، می توانید آن را برون سپاری کنید. ما این خدمات را در کوتاه ترین زمان و با بالاترین کیفیت در اختیار شما می گذاریم. پس اگر نیاز به محتوایی ارزشمند دارید، تنها کافی است به بخش تولید محتوا سایت مراجعه کرده و سفارش خود را به ثبت برسانید.

نویسنده و مترجم: محمد علی عاشوری

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید