Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
تولید محتوا با کیفیت و موثر

تولید محتوا یکی از خدماتی است که بسیاری از تیم ها و شرکت های تبلیغاتی آنرا به مشتریان خود ارائه می دهند. اگر به تازگی وب سایتی راه اندازی کرده باشید احتمالا از طراح آن شنیده اید که بهتر است تولید محتوا انجام شود. بسیاری از این افراد می خواهند خودشان این خدمات را به شما ارائه دهند. پس از اینکه وب سایت طراحی شد، هزینه های زیادی بابت سئو و تولید محتوا پرداخت می کنید و در آخر مشاهده می شود که تقریبا این میزان هزینه، کمترین تاثیر را در فروش شما گذاشته است. تولید محتوا به این شکل بدل به ویروسی شده که به جان بسیاری از مشتریان می افتد و تنها برایشان هزینه های سنگین دارد. امروز قصد دارم تا بیشتر در مورد تولید محتوا و اینکه چطور باید انجام شود صحبت کنم. قصد داریم روش های کار آمدی را بشناسیم که تنها هزینه برایمان زیاد نکند. بلکه کاربردی باشد و نتیجه آنرا ببینیم. البته در نظر داشته باشید اکنون در مورد تولید محتوای متنی وب سایت صحبت می کنیم و در مقالاتی جداگانه در مورد سایر انواع تولید محتوا به بحث خواهیم پرداخت.

خدمات تولید محتوا را از کجا دریافت کنیم؟

خدمات تولید محتوا را افرادی زیادی به شما پیشنهاد می کنند. آیا همه آنها این خدمات را با یک کیفیت و متناسب با نیاز شما ارائه می دهند؟ پاسخ به این سوال منفی است. اما این موضوع را ممکن است بدون هزینه و با یک تحقیق ساده اولیه متوجه شوید و یا اینکه پس از تجربیات ناموفق و پر هزینه به دست بیاورید.

تولید محتوا یک خدمات پر هزینه است. این واقعیت را فراموش نکنید و تصور نداشته باشید با صرف هزینه کم می توان این کار را انجام داد. اگر هزینه به صورت غیر معقولی کم به شما اعلام شد بدانید که جایی از کار می لنگد. ممکن است تنها کپی برداری باشد، و یا با استفاده از نرم افزارهایی که متن را می سازند بدون اینکه متن به دست آمده دارای مفهوم باشد. برخی از تیم های تولید محتوا تکه تکه و هر جمله را از روی یک سایت بر می دارند و نتیجه اش می شود یک متن بی کیفیت و بی اثر.

تولید محتوا را باید به افرادی سپرد که در انجام آن ماهر باشند. اینطور نیست که هر نویسنده ای مناسب این کار باشد. هر فردی که اعلام کرد این خدمات را ارائه می دهد به او اعتماد کنید. برای انتخاب تیمی که تولید محتوای شما را انجام دهد باید چند مورد را ابتدا در نظر بگیرید. در لیست زیر می توانید مواردی را که در زمان تصمیم گیری باید به آنها توجه کنید را بیابید.

چطور تیم تولید محتوا انتخاب کنیم؟

  • تیم تولید محتوا که از آن خدمات دریافت می کنید خود توانسته باشد با تولید محتوا به نتیجه رسیده باشد
  • هزینه های اعلام شده نه بسیار پایین و نه بسیار بالا باشند
  •  در زمان دریافت خدمات ابتدا کار را به صورت آزمایشی انجام دهید. مثلا با چهار و یا پنج عنوان شروع کنید و بیشتر سفارش ندهید
  • انتظار معقولی از اثر گذاری تولید محتوا داشته باشید
  •  توجه کنید کیفیت محتوایی شما هم از جهت سئو و هم از جهت خواننده مناسب باشد

مواردی که در بالا ذکر شد را ابتدا در نظر گرفته و سپس تصمیم گیری کنید. مهم است شرکتی که این خدمات را به شما ارائه می دهد خود بتواند در تولید محتوا نتیجه گیری کرده باشد. این موضوع حداقل به شما نشان  میدهد آیا خود این تیم می تواند از محتوای تولیدی خودش نتیجه بگیرد و یا تنها یک ادعا است.

هزینه تولید محتوا

هزینه تولید محتوا چندان هم کم نمی باشد. اصولا اگر یک محتوا  را فردی بنویسد که با موضوع آشنایی داشته باشد، و یک ویراستار سئو آن را ادیت کند، نمی تواند هزینه کمی داشته باشد. تصور نکنید دو نفر متخصص (تاکید زیادی بر روی متخصص دارم) را اگر به کار بگیرید می توان با هزینه کم انتظار نتیجه گیری از کارشان داشته باشید. افرادی که واقعا اصول سئو و تولید محتوا را به خوبی می دانند و رعایت می کنند، دستمزد بالایی داشته و این دستمزد بر روی هزینه نهایی افزوده خواهد شد.

هزینه تولید محتوا را باید به تناسب این کیفیت بسنجید و تنها قیمت را ملاک انتخاب خود نکنید. اگر قیمت ملاک انتخاب شما باشد، قطعا مجبور خواهید شد بسیار بیشتر هم هزینه کنید. چرا که نتیجه مطلوب به دست نمی آورید و باید به جای یک بار صرف هزینه درست، چندین بار صرف هزینه داشته تا به نتیجه برسید. حتی زمان را هم در این شکل از دست خواهید داد.

پس اگر تصور دارید که با هزینه کم می توانید به نتیجه بسیار زیادی برسید، هم اکنون به شما پیشنهاد می کنم اصلا به سمت تولید محتوا نروید. چرا که فقط آن هزینه (که شاید کم هم به نظر برسد) را هم از دست می دهید، زمان طی می شود و مجبور خواهید شد روش های دیگری به کار ببرید. در این شرایط بهتر است حداقل آن پول را به هدر ندهید چرا که نتیجه ای ندارد.

کیفیت تولید محتوا

کیفیت تولید محتوا بسیار مهم است. تولید محتوا باید در سطح کیفی مناسبی بوده و از دو جهت تاثیر گذار باشد. محتوا باید برای موتورهای جستجو بهینه شده باشد. سئو در تولید محتوا بسیار مهم بوده و نیمی از اثر بخشی آن را تشکیل می دهد. اما از جهت دیگر موضوع مخاطب هم در میان است. باید محتوا بتواند مخاطب را جذب کرده و مورد توجه او قرار بگیرد. یک محتوایی که تنها برای سئو تهیه شده باشد و تمرکزی بر روی مخاطب نکند، نرخ پرش (Bounce Rate) سایت شما را افزایش داده و خود بدل به یک سیگنال منفی روی سئو خواهد شد.

تولید محتوا اگر تنها برای مخاطب نوشته شده باشد و هیچ توجهی به رعایت اصول سئو در آن نشود، باز هم بی اثر است. باید محتوا توسط یک فرد خوانده شود، اما او چطور باید محتوا را ببیند؟ باید به شیوه ای محتوا را به دست او برسانید و چه شیوه ای اثر بخش تر از سئو؟ پس این مطلب که برای سایت شما نوشته شده است باید بتواند روی سئو هم اثر گذاری مثبت داشته باشد.

تولید محتوا اگر بتواند هر دوی این موارد را در کنار هم داشته باشد، برای شما مفید بوده و می توانید به نتایج بسیار خوبی برسید.

سفارش تولید محتوا

سفارش تولید محتوا را با کمی صبر و تحمل انجام دهید. ابتدا تعداد کمی مطلب به یک تیم که این خدمات را ارائه می دهد بسپارید. سپس کیفیت آنرا بررسی کنید و بعد به سمت سفارش های بیش تر بروید. این موضوع از دو جهت دارای اهمیت بسیار بالایی است:

  1. بررسی کیفیت تولید محتوا
  2. بررسی رفتار مخاطبین

وقتی می خواهید خدماتی را سفارش دهید به این شیوه باید از کیفیت آن اطمینان حاصل کنید. اگر محتوای به دست آمده کیفیت لازم را نداشت، می توانید این خدمات را از تیمی دیگر به دست آورید. با این روش هزینه های شما بسیار معقول صرف می شود. اگر تعداد بالایی محتوا سفارش بدهید و این مطالب بی کیفیت باشند، هزینه های زیادی است. چرا اینکار را به سادگی و با تعداد پایین شروع نکنیم؟

از جهت دوم رفتار مخاطبین هم بسیار مهم است. در ابتدای سفارش اگر تعداد بالایی مطلب را از نویسنده های بخواهید، نمی توانید رفتار مخاطبین را به خوبی بررسی کنید. باید محتوا به صورت مستمر تولید شده و نه انبوه و یکجا. چرا که می توانید ببینید مخاطبین واقعا به چه مطالبی بیشتر روی خوش نشان می دهد. کدام مطالب باعث می شوند تا خواننده با شما تماس گرفته و خدمات و محصول شما را سفارش دهد. و علایق مخاطبینتان را خواهید شناخت. این کار با حجم زیاد محتوا به دست نمی آید. همان تعداد را کم کم افزایش بدهید تا با توجه به آنالیز و سیگنالی که به دست می آورید، ادامه کار انجام شود.

استراتژی تولید محتوا

استراتژی تولید محتوا داشته باشید و سپس اقدام به سفارش کنید. اگر هم این کار را به خوبی نمی دانید، از متخصصین کمک بگیرید تا آنرا برایتان انجام دهند. تولید محتوا بدون داشتن استراتژی به نتیجه دلخواه نخواهد رسید. اگر بدون استراتژی اقدام به این کار کنید، قطعا نتیجه نخواهید گرفت. باید محتواها یکدیگر را تقویت کنند، سایت برای موتورهای جستجو با آن کلمات به خوبی شناخته شده و با برنامه پیش بروید.

قرار نیست شما هزاران محتوای بدون برنامه را در سایت خود بگذارید. اگر تولید محتوا بدون استراتژی انجام می دهید، بدانید که اثر گذاری مطلوبی نخواهد گذاشت و اصلا بهینه عمل نکرده اید.

تعداد کلمات در تولید محتوا

تعداد کلمات در نتیجه گرفتن یک تولید محتوا بسیار تاثیر گذار است. معمولا هر چه مطلب طولانی تر باشد، موثر تر و نتیجه بخش تر است. اما این موضوع همیشه به این صورت نیست که بیاییم و هزاران کلمه مطلب برای هر موضوعی بنویسیم. باید مطلب تولید شده قابلیت این تعداد کلمات را هم داشته باشد. مخاطب وقتی به وب سایت شما مراجعه می کند و به دنبال یک مطلب مشخص است، اگر مطالب زیاد ببینید که هیچ گاه زمان خواندن آن را ندارد به سرعت از سایت خارج می شود. دنیای اینترنت محلی است که در آن سرعت برای کاربر مهم است. اگر مثلا قیمت یک محصول را می خواهد، انتظار ندارد برای آن 20 دقیقه یک مطلب طولانی بخواند. در این شرایط سایت شما را می بندد و به سایت دیگری که این موضوع را به سرعت در اختیارش قرار می دهد می رود.

تعداد کلمات را به صورت منطقی تعیین کنید. نه چندان کوتاه که برای سئو و موتورهای جستجو بی اثر باشد و نه چندان بلند که مخاطب را فراری دهد.

پس کاربرد تعداد کلمات زیاد در تولید محتوا چیست؟ بیایید این موضوع را ساده تر نگاه کنیم. مثلا فرض می کنیم شما یک محصول در سایت خود به فروش می رسانید. مخاطب با کلمات مختلفی آن محصول را جستجو می کند تا به سایت شما برسد. ممکن است فردی تنها قیمت را بخواهد، فردی دیگر مزایا و معایب آن کالا برایش مهم باشد تا بتواند تصمیم گیری کند، فردی دیگر قصد بررسی مشخصات را داشت و ... . می توانیم با یک مطلب بلند کار همه این افراد را ساده کنیم. هر بخشی که بخواهند در محتوای ما وجود داشته باشد. اما این موضوع یک نکته مهم دارد تا بتوانیم هر دو مساله را در ان حل کنیم. محل قرار گیری هر بخش از محتوا این مشکل را برطرف می سازد. باید بدانید محلی که هر بخش از محتوا را قرار می دهید کجاست. مثلا در خرید و سفارش محصولات، معمولا کاربر تمایل دارد تا هزینه را بدون اسکرول کردن و در بالای صفحه مشاهده کند. یا افرادی که در مورد اطلاعات هستند با خواندن یک خلاصه مطلب و در صورت جذاب بودن آن اسکرول کرده و بخش مورد نظرشان را مطالعه می کنند.

پس به عنوان نتیجه گیری این طور باید بگوییم که تولید محتوای بلند اگر با ساختار و چینش درست انجام شود، بسیار اثر گذارتر بوده و نتیجه های زیادی خواهید گرفت.

امیدوارم مطالبی که در بالا برای شما گفتم مفید باشند و بتوانید از آنها استفاده لازم را ببرید. هر سوالی در مورد تولید محتوا داشتید از طریق بخش های نظر دهی و یا شیوه های مختلف ارتباطی ما در سایت مطرح کنید. حتما در یک مقاله مفصل پاسخ آنرا برایتان خواهم گفت.

خدمات تولید محتوای لولسا

خدمات تولید محتوا را هم می توانید از ما بخواهید. اگر می خواهید یک محتوای با کیفیت را به دست آورید تنها کافی است به بخش تولید محتوا سایت مراجعه کرده، از هزینه ها و شرایط خدمات مطلع شده و به صورت آنلاین در سایت اقدام به سفارش بکنید.

نویسنده: محمد علی عاشوری

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید