Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
داده های دنیای واقعی در ابزار تست سرعت گوگل

ابزار تست سرعت گوگل (PageSpeed Insights) یکی از آن مواردی است که کمک به سزایی به سئو کارها می کند. این ابزار قدرتمند شرکت گوگل به تازگی شاهد به روز رسانی های جدیدی بوده است. با استفاده از این ابزار می توانید مشکلات مربوط به سرعت صفحات وب سایت خودتان را بررسی کنید. در این مقاله قصد دارم تا معرفی تغییرات جدیدی که در وبلاگ گوگل برای این ابزار اعلام شده است، به شما کمک تا بتوانید وب سایت خودتان را بهینه سازی کنید.

اگر پیش تر از این ابزار گوگل استفاده کرده اید، به خوبی با نحوه کار کردن آن آشنایی دارید. این ابزار صفحه مورد نظر شما را بررسی می کند و پیشنهاداتی جهت بهینه سازی وب سایت به شما ارائه می دهد. اما یک ایراد در این ابزار وجود داشت که با به روز رسانی گوگل این ایراد بر طرف شده است. گوگل در گذشته سایت را در دنیای واقعی بررسی نمی کرد و مشخص نبود اطلاعاتی که برای بهینه سازی به شما می دهد، به واقع مورد نیاز شما هست یا خبر.

ابزار تست سرعت گوگل با ویژگی جدید

از این پس گوگل با استفاده از تجربه کاربری کاربران کروم به شما گزارش هایی واقعی و مفیدتر ارائه می دهد. اکنون پیشنهادات ابزار بررسی سرعت گوگل با دنیای واقعی کاربران سنجیده می شود. این ابزار که به صورت اختصاری آن را PSI می نامند از این پس چندین المان جدید و متفاوت دارد:

  • Page Score یک صفحه را در یکی از دسته های سریع، متوسط و آرام دسته بندی می کند. این دسته بندی بر اساس بررسی دو فاکتور انجام می پذیرد: FCP یا همان اولین محتوای رنگی و DCL یا همان محتوای DOM لود شده. اگر هر دو فاکتور سایت شما بالای یک سوم متوسط مورد نظر گوگل باشند در دسته سریع قرار می گیرید.
  • در بخش بهینه سازی (Optimization) سایت در یکی از دسته های خوب، متوسط و بد دسته بندی می شود. این دسته بندی با استفاده از بررسی عملکرد سایت تخمین زده می شود. در این بخش گوگل در نظر می گیرد که طراح می خواهد ظاهر سایت را تغییری ندهد و فقط عملکرد آن را بهبود ببخشد. توصیه های این بخش تنها برای بهبود عملکرد وب سایت شما می باشد.
  • بخش توزیع بارگذاری: در این بخش به شما نشان داده می شود FCP و  DCL چگونه در میان داده های صفحه توزیع شده اند. این موارد با  سه عنوان خوب (بالای یک سوم)، متوسط (وسط) و کند (کمتر از دو سوم) دسته بندی می شوند. مرجع این دسته بندی بر اساس گزارش های تجربه کاربری گوگل کروم می باشد.
  • بخش وضعیت صفحه، مسیر مورد نیاز برای لود منابعی که Render Block شده اند را شرح می دهد. میزان بایت مصرفی صفحه، و مقایسه آن با متوسط داده های بدست آمده توسط گوگل.
  • پیشنهادات بهینه سازی شامل لیستی از بهترین کارهایی است که باید برای صفحه مورد نظر انجام دهید.

اگر برای سایتتان نیاز به افزایش سرعت دارید، حتما از خدمات سئو جوملا و سئو وردپرس لولسا استفاده کنید.

نویسنده و مترجم: محمد علی عاشوری 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید