Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه آنلاین است | مراحل ثبت سفارش | تیکت پشتیبانی | تعرفه خدمات | نمونه کارها

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 
رازهای حرفه ای سئو

سئو و بهینه سازی سایت یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از کسب و کارها است. برای اینکار اولین قدم شناخت سئو هست. برای همین منظور در این مقاله شما را با آمار و ارقام و رازهای سئو آشنا خواهیم ساخت. این آمار و ارغام به شما کمک خواهند کرد تا بیش از گذشته از اهمیت سئو مطلع شوید، راهکار مناسب وب سایت خودتان را پیدا کنید و کسب و کار و وب سایتتان را پر مخاطب کنید.

گوگل رتبه اول در جستجو را دارد

گوگل پر طرفدارترین موتور جستجوی جهان است، این موضوع را همه ما می دانیم. اما شاید شما هم آمار دقیق میزان استفاده مردم از موتورهای جستجو نداشته باشید. ۸۱ درصد کاربران رایانه های رومیزی (دسکتاپ ها) از گوگل برای جستجو استفاده می کنند. ۴.۷ درصد از یاهو، ۵.۸ درصد Baidu و در حدود ۷ درصد از موتور جستجوی Bing استفاده می کنند. این آمار نشان می دهد که در حدود ۲۰ درصد افراد در دنیای اینترنت از موتور جستجویی غیر از گوگل استفاده می کنند که نباید آنها را فراموش کنید.

اینفوگرافیک استفاده کاربران از موتورهای جستجو

تعداد جستجو در گوگل

چه تعداد جستجو در گوگل انجام می گیرد؟ در هر ثانیه بیش از ۵۷۰۰۰ جستجو در موتور جستجوی گوگل انجام می شود. این آمار خیره کننده نشان از جایگاه ویژه گوگل در جهان امروز دارد. این آمار ماهیانه به بیش از ۱۰۰ میلیارد جستجو می رسد. جالب است بدانید در سال ۲۰۱۷ میلادی این موتور جستجو بیش از ۲ تریلیون جستجو در یک سال را پشت سر گذاشت و انتظار می رود این رقم در سال ۲۰۱۸ رشد چشمگیری داشته باشد.

آمار های رفتار کاربران

شروع خرید با یک جستجو: ۸۹ درصد افراد خرید خود را با یک جستجو آغاز می کنند. پس می توان با جرعت گفت اینترنت مهمترین ابزار انسان ها برای خرید است. این موضوع نشان می دهد با بهینه سازی مناسب وب سایت خود، می توانید اولین جایی باشید که افراد برای خرید از آنجا پرس و جو می کنند.

اسکرول در سایت: ۲۰ درصد بازدیدکنندگان وب سایت ها اسکرول می کنند و باقی آنها تمام نیاز خود را در بخش بالای وب سایت ها برطرف می کنند و یا از آن خارج می شوند. پس توجه داشته باشید وب سایت شما باید بتواند در یک نگاه مخاطبین را جذب کند. بسیاری از افراد این موضوع را که مربوط به رابط کاربری سایتشان می شود رعایت نمی کنند. طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری (UX) یک امر بسیار تخصصی است. پس برای طراحی رابط کاربری / تجربه کاربری سایت خود همواره با متخصصین مشورت کنید و هیچ اقدامه را خودسرانه و بدون اطلاع انجام ندهید.

اینفوگرافیک آمار های رفتار کاربران

تجربه کاربری (UX) و رابط کاربری (UI) تعاریف و تفاوت ها

۶.۵ کاربران به جستجوی برای اطلاعات مرتبط با جستجوی اولیه خود می پردازند. احتمالا شما هم نتایج مشابه گوگل را مشاهده کرده ایند. این آمار نشان می دهند این نتایج مشابه بسیار در میان کاربران مورد پسند بوده و بیش از نیمی از آنها از این ابزار استفاده می کنند. با این ابزار می توانید کلمات کلیدی مرتبط را به دست آورید و سایت خود را برای آن کلمات نیز بهینه کنید.

۸۰ درصد مردم پیش از تماس با کسب و کارهای کوچک به جستجو در اینترنت می پردازند. پس اگر شما هم یک کسب و کار کوچک دارید، بدانید بیشتر مشتریان شما، قبل از مراجعه در دنیای اینترنت به جستجو پرداخته اند. رقبای شما را می شناسند و با اطلاعات اولیه به سمت شما آمده اند.

۳۳ درصد افراد پس از جستجو از برندی به جز برندی که در ابتدا به آن فکر می کردند خرید می کنند. این موضوع نشان دهنده این است که شما می توانید تا یک سوم افرادی که قصد خرید از برند دیگری به جز شما دارند را به سمت خود جذب کنید. تنها باید بتوانید با موفقیت در نتایج جستجوی گوگل، کاربران را وارد سایت خود کنید.

اشتباهات صاحبان کسب و کارهای کوچک

تنها ۲۵ درصد کسب و کارهای کوچک در جهان روی سئو سرمایه گذاری می کنند. همین امر باعث می شود تا سه چهارم دیگر از رقابت در دنیای اینترنت با آنها عقب بمانند.

۷۱ درصد از صاحبان کسب و کارهای کوچک به جای سپردن بازاریابی دیجیتال به متخصصین خودشان دست به اینکار می زنند. عدم اطلاع کاقی درباره بازاریابی دیجیتال باعث خواهد شد تا بسیاری از این افراد که برای کاهش هزینه اینکار را خودشان انجام می دهند هیچ گاه نتوانند موفق شوند.

تنها 56 درصد وب سایت های کسب و کارهای کوچک جهان ریسپانسیو هستند. این موضوع نشان می دهد نزدیک به نیمی از کسب و کارهای کوچک وب سایت مناسبی برای کاربران موبایل ندارند و این مشتریان بلقوه را از دست می دهند.

شبکه های اجتماعی و سئو

موتورهای جستجو سه برابر بیش از شبکه های اجتماعی کاربران را به وب سایت ها سوق می دهند. پس برای افزایش ترافیک سایت خود بیش از شبکه های اجتماعی روی سئو تمرکز کنید. توجه داشته باشید این موضوع برای افزایش ترافیک سایت است و ممکن است شما بتوانید در شبکه اجتماعی خودتان مشتریان بسیاری به دست آورید.

۷۴ درصد صاحبان کسب و کارها معتقدند شبکه های اجتماعی در استراتژی سئو آنها جای دارد. این اعتقاد (صحیح) هنوز در میان یک چهارم صاحبان کسب و کارها به درستی جا نیافتاده است.

اهمیت سرعت سایت برای گوگل

از سال ۲۰۱۰ میلادی گوگل اعلام کرده است که سرعت صفحه را به عنوان یکی از فاکتور های نتایج جستجو در نظر می گیرد. از این تاریخ به بعد، متخصصین سئو این مورد را در چک لیست سئو خود قرار می دهند.

اگر نیازمند چک لیست سئو هستید مقالات زیر می توانند به شما کمک کنند:

اهمیت زمان بارگذاری سایت در سئو: 40 درصد کاربران، سایت هایی که بیش از ۲ ثانیه زمان لود آن طول بکشد را ترک می کنند. شاید درک اهمیت این موضوع با این آمار روشن شود: اگر آمازون یک ثانیه زمان لود صفحاتش بیشتر شود ۱.۵ میلارد دلار در آن ثانیه ضرر خواهد کرد!

آمار ها نشان می دهد یک وب سایت برای رایانه رومیزی باید حداکثر تا ۳ ثانیه و برای موبایل در ۲ ثانیه لود شود. پس از طراحی سایت های سنگین پرهیز کنید. 

اهمیت موبایل در سئو

در یک روز عادی حدود ۴۰ درصد افراد تنها از گوشی موبایل خود برای جستجو در اینترنت استفاده می کنند. این آمار نشان می دهد نزدیک به نیمی از کاربران به سمت رایانه رومیزی برای جستجو نمی روند. پس باید سایتی را برای آنها بهینه کنید که بتواند نسخه موبایلی مناسبی به کاربران ارائه دهد.

دو سوم کاربران وب سایت هایی که به درستی برای موبایل ریسپانسیو نباشند را ترک می کنند. 

کاربران گوشی های تلفن همراه بیشترین علاقه را به موتور جستجو گوگل دارند. به صورتی که 94 درصد جستجو هایی که در موبایل انجام می شود از طریق موتور جستجو گر گوگل است. تنها 4 درصد افراد در گوشی موبایل خود از یاهو و در حدود یک درصد از بینگ استفاده می کنند!

اگر وب سایت شما ریسپانسیو نیست شاید این موضوع باعث شود سریعتر اقدام به ریسپانسیو کردن سایت خود کنید: ۴۶ درصد کاربران اگر یکبار مشاهده کنند سایت برای موبایل طراحی نشده، دیگر به سایت شما باز نخواهند گشت!

هفتاد درصد کاربرانی که به وسیله گوشی همراه خود به جستجو برای خرید می پردازند، کمتر از یک ساعت اقدام به خرید  می کنند. این میزان سرعت در اقدام به خرید فرصتی استثنایی برای افرادی پدید می آورد که قصد فروش محصول و خدمات خود را از طریق اینترنت دارند.

تبلیغات کلیکی گوگل تنها ده درصد کاربران را به سوی خود می کشاند. اما این موضوع به معنی کم اهمین بودن این ابزار نیست. شما می توانید این ده درصد افراد را جذب کرده و همچنین با افزایش ترافیک سایت، به صورت غیر مستقیم سئو سایت خود را بهبود ببخشید. البته باید در نظر داشته باشید این تاثیر غیر مستقیم آنقدرها هم بزرگ نخواهد بود، اما بی تاثیر هم نیست.

فروشندگان و سئو

۸۱ درصد کارشناسان فروش، سئو را به عنوان ابزاری متوسط رو به بالا در فروش می شناسند. نیمی از کارشناسان فروش افزایش ترافیک را به عنوان هدف نهایی خود از سئو قلمداد می کنند.
۴۴ درصد مدیران فروش بیشترین بخش بودجه تبلیغات دیجیتال خود را بر روی جستجو صرف می کنند.

تا سال ۲۰۲۰ در حدود ۸۰ میلیارد دلار از تجارت جهان به سئو و مسائل مربوط به آن اختصاص خواهد یافت.

تاثیرگذارترین ابزار های سئو

تولید محتوا می تواند تا ۵۷ درصد روی سئو سایت شما تاثیر مثبت بگذارد. این آمار برای جستجوی کلمات کلیدی ۴۹ درصد، استفاده از شبکه های اجتماعی برای تقویت سئو ۳۹ درصد و ۳۶ درصد لینک سازی می باشد.

۴۹ درصد صاحبان وب سایت ها معتقدند تولید محتوا سخت ترین تاکتیک سئو است. 

اگر شما هم نیازمند خدمات تولید محتوا هستید می توانید با مراجعه به بخش تولید محتوا سایت، این خدمات را از تیم لولسا بخواهید.

محتوا بیش از ۱۰۰۰ کلمه بسیار بیش از محتوا های کوتاه تر به اشتراک گذاشته می شوند و مورد توجه مخاطبین قرار می گیرند. پس تلاش کنید محتوایی ارزشمند و طولانی برای مخاطبین خود تولید کنید.
عموما محتوای طولانی تر می تواند در نتایج جستجو رتبه بهتری به دست آورد. متوسط کلمات در محتوای سایت هایی که در صفحه اول نتایج گوگل قرار می گیرند ۱۸۹۰ کلمه می باشد.

به روز رسانی و انتشار دوباره پست های قدیمی با محتوا و تصاویر جدید می توانند منجر با افزایش ۱۱۱ درصدی ترافیک ارگانیک سایت شوند.

کلمات کلیدی و سئو

کسب و کارهایی که یک کلمه کلیدی قدرتمند در بخشی از نام خود دارند، یک و نیم برابر جایگاه بهتری از سایر کسب و کارها در نتایج جستجو به دست می آورند.
۷۰ درصد ترافیک وب سایت ها با کلمات کلیدی بلند به دست می آیند.

نیمی از جستجو های افراد حداقل از چهار کلمه تشکیل می شوند.

خدمات سئو لولسا

اگر شما هم قصد بهینه سازی وب سایت خودتان را دارید، مواردی که در بالا ذکر شده اند می توانند کمک شایانی به شما بکند. پس به دقت موارد را مطالعه کنید و سایتتان را با توجه به آنها بهینه کنید. اگر هم تخصص لازم و کافی برای اینکار را ندارید می توانید این خدمات را از تیم ما بخواهید. خدمات سئو لولسا شامل: سئو، سئو جوملا و سئو وردپرس می شوند. تنها کافی است با ما تماس بگیرید و به جمع مشتریان لولسا بپیوندید.

نویسنده و مترجم: محمد علی عاشوری