Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
راهنمای طراحی بدن کاراکتر

طراحی کاراکتر در تبلیغات می تواند تاثیر گذاری بسیاری داشته باشد. با یک کاراکتر موفق، می توانید تبلیغات تاثیر گزاری تولید کنید. در طراحی کاراکتر، بدن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بدن کاراکتر می تواند حرکات و شخصیت کاراکتر را مشخص کند. به همین دلیل در این مقاله راهنمای طراحی بدن برای کاراکتر را به شما آموزش می دهم، تا با استفاده از این چند شیوه موثر بتوانید کاراکتری موفق طراحی کنید.

۱- کار را با stick figures آغاز کنید

کار را با stick figures آغاز کنید
کمک گرفتن از عکس ها در ابتدای کار می تواند مفید واقع شود

اجازه دهید تا به طراحی های بسیار ابتدایی بازگردیم، !stick figures یکی از راه های بسیار مفید برای استفاده از عکس ها می باشد. همانند تصویر بالا می توان طرح اولیه خود را با کمک گرفتن از یک عکس و نرم افزار های گرافیکی همانند نرم افزار ادوبی ایلوستریتور به دست آورید. این کار به شما کمک می کند تا در عین حال که با استایل های گرافیکی بازی می کنید، با نسبت ها آشنا شوید. 

۲- طرح خود را به حالت ابتدایی نگه دارید

طرح خود را به حالت ابتدایی نگه دارید
برای طراحی کاراکتر های گرافیکی همیشه نیازمند به کار گیری گزینه های ساده و تمیز می باشیم

این تصور را نداشته باشید که شما برای طراحی یک انسان لزوما نیازمند این هستید تا شکل های واقع گرایانه ای از بدن داشته و سپس بر روی آنها لباس بپوشانید. طرح اولیه ی اندام ها می توانند شامل دو یا چند خط صاف و یک دایره ی کامل به عنوان سر  باشد. در ابتدای کار نیاز است تا توجه داشته باشید اسکلت اولیه چگونه می تواند به مناسب ترین حالت در صحنه قرار بگیرد. 

اگر هدف شما این است که نسبت ها را به درستی در کار خود رعایت کنید، می توانید از یک خط افقی به عنوان شانه ها و یک خط دیگر به عنوان ستون فقرات رسم کرده و سپس سایر اندام ها را به آنها وصل نمایید. 

۳- طرح فیگور های خود را کامل تر کنید

طرح فیگور های خود را کامل تر کنید
کاراکتر های بسیار ساده نیز قادر هستند تا زبان بدن و کاراکتر مخصوص به خود را داشته باشند

برای این منظور ما نیاز داریم تا در خصوص تبدیل طرح ابتدایی خود به یک استایل گرافیکی قابل استفاده بیشتر فکر کنیم. اولین و ساده ترین گام در این مسیر ضخیم کردن خطوط و پر کردن آنهاست؛  با این کار کاراکتر شما درست شبیه به علائم راهنمایی و رانندگی می شود. برای این کار می توانید از عملکرد های مختلفی که ابزار استروک در نرم افزار ها ارائه می دهد استفاده کنید و به برخی از خطوط خود گوشه و انحنا دهید. توجه به میزان ضخامت خطوط مربوط به قسمت های گوناگون بدن داشته باشید، به طور مثال ضخامت دست ها و پاها همانند یکدیگر می باشد. 

۴- کار با اشکال هندسی را تجربه کنید

کار با اشکال هندسی را تجربه کنید
کاراکتر های خود را با اشکال هندسی بسازید

 سعی کنید تا هر چه به جلوتر قدم می گذارید به طرح اولیه خود فرم و شکل بیشتری دهید. برای این منظور می توانید از خطوط، اشکال هندسی و منحنی های ساده بهره ببرید. برای شروع شما می توانید از به کار گرفتن دایره های کوچک در نقاط اتصال استخوان ها در بازوها و زانو ها و از مثلث ها و نیم دایره ها به جای دست ها و پاها استفاده کنید.

۵- صحنه مناسب را ایجاد کنید

صحنه مناسب را ایجاد کنید
منظره شما باید با سبک شخصیتی کاراکتر هایی که به کار می برید هم خوانی داشته باشید

در این مرحله شما باید به طور موقت دست از پرداختن به کاراکتر و یا کاراکتر های مورد نظر خود برداشته و به ساخت صحنه و فضای پیرامون در تصویر گرافیکی خود بپردازید. توجه داشته باشید که صحنه شما باید مناسب موقعیت و نوع کاراکتر های شما باشد. 

۶- کاراکتر ها را وارد صحنه کنید

کاراکتر ها را وارد صحنه کنید
عناصری همچون رنگ ها را تغییر دهید تا به طرح تنوع دهید

حال زمان این فرا رسیده است تا کارکتر های خود را در صحنه ی طراحی شده قرار دهید. همواره به خاطر داشته باشد که شما می توانید پیش از طراحی،  آن چه در ذهن دارید را بر روی کاغذ کشیده و سپس به صورت دیجیتال رسم نمایید. برای داشتن طرح قدرتمند تر، هر آن چه در مورد نسبت ها و زبان بدن از عکس واقعی درک کرده بودید را به کار بگیرید. اگر شما از نرم افزار ادوبی ایلوستریتور برای طراحی استفاده می کنید، می توانید از اشکالی که برای رسم یکی از کاراکتر ها به کار گرفته اید، برای کاراکتر دیگر نیز استفاده کنید و سپس تغییرات لازم مناسب با شخصیت و موقعیت کاراکتر جدید را بر روی آن اعمال نمایید. همواره به خاطر داشته باشید که ساده سازی در دنیای گرافیک کلیدی ارزشمند به شمار می رود. 

۷- نمایش 

راهنمای طراحی بدن کاراکتر

به نسبت های به کار گرفته شده و اندازه ی سر کودک در تصویر توجه نمایید. اطمینان حاصل کنید که شما طیف وسیعی از کاراکتر های مختلف با سنین و اندازه های متفاوت ایجاد کرده اید. یکی از ترفند های که در این مورد می توان به کار گرفت این است که برای رسم سر کاراکتر های مختلف، با سنین متفاوت می توان از یک دایره یکسان استفاده کرد، این امر حتی برای طراحی کاراکتر یک کودک نیز کارایی دارد. تجربه نشان می دهد که بدن به نسبت کوچک تر و سری که اندازه ی سر بزرگسالان می باشد همچنان در نظر بیننده تصویر یک کودک را نمایان می سازد.

۸- جزئیات را به تصویر خود اضافه کنید

آخرین مرحله از طراحی شما، افزودن جزئیات به تصویر می باشد. این جزئیات می تواند شامل افزودن مو، لباس و ... باشد. در این زمان می توان تا با به کار گرفتن اشکال منحنی ساده برای نمایش عضلات و یا با ایجاد تغییراتی همچون تغییر رنگ و افزودن دایره ها و اشکال ساده ی دیگر به عنوان جیب،‌ دکمه و یقه برای نمایش لباس ها طرح را کامل تر و زیبا تر جلوه داد.  

۹- استایل خود را بیابید

راهنمای طراحی بدن کاراکتر

مجددا پیشنهاد می کنم تا پیش از شروع طراحی در نرم افزار مورد نظر کلیتی از طرح را بر روی کاغذ رسم نمایید. این کار به شما یک ذهنیتی کلی درباره ی محتوا، صحنه آرایی و شخصیت پردازی مناسب با طرح مورد نظر را می دهد تا کار خود را به درستی و زیبایی هر چه تمام تر انجام دهید.  

۱۰- شخصیت پردازی کنید

شخصیت پردازی در طراحی کاراکتر

حتی خطوط و اشکال نیز می توانند کاراکتر منحصر به فردی داشته باشند. در این خصوص از اهمیت دادن به رنگ ها، گرادیان ها و بافت ها غافل نشوید. استفاده از تنوع رنگی در پوست و لباس ها، همچنین نوع نورپردازی در کار می تواند به کار شما روح ببخشد و خلق و خوی کاراکتر های شما را نمایان سازد. سعی کنید تا برای تصویری که خلق می کنید داستانی مشخص داشته باشید، تا برای بیان تصویری آن به شیوه ای سنجیده عمل کنید.

با رعایت مواردی که در بالا گفته شد، می توانید یک بدن متناسب با کاراکتر طراحی کنید.

نویسنده و مترجم: پگاه تایکندی 

دیدگاه‌ها  

#2 ت 1397-05-03 02:23
عالی بود مرسی
#1 مبین 1397-04-23 23:10
سلام واقعا عالی بود خسته نباشید خیلی دنبال همچین مقاله ای گشتم هنوز هم در این مواد آموزش بزارین مرسی موفق باشید

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید