Your browser does not support JavaScript!

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
راه های مقابله با اسپم سئو

پیش تر درباره مضرات اسپم سئو صحبت کردیم. همان طور که در مقاله "اسپم سئو چیست؟" توضیح داده شد، اسپم سئو می تواند تاثیراتی بسیار منفی بر موفقیت کسب و کار شما بگذارد. این تاثیرات به صورت آلوده کردن صفحات وب سایت به کلید واژه های نا مربوط و متفرقه و افزایش رتبه شما در موتور های جستجو خود را نشان می دهد.

اما چگونه می توان از اسپم سئو جلوگیری کرد و وب سایت را از هر گونه لینک و کلید واژه مزاحم پاک سازی نمود؟ در این مقاله قصد داریم شما را با راه های مختلف مقابله با اسپم سئو آشنا کنیم.

برای مقابله با اسپم سئو چه راه هایی وجود دارد؟

وب سایت خود را توسط ابزار وب مستر گوگل ثبت کنید

شما می توانید این کار را به صورت رایگان و در کم ترین زمان ممکن انجام دهید. در حال حاضر گوگل، پر مخاطب ترین و محبوب ترین موتور جستجوی دنیاست. نرم افزار های گوگل دائما در حال بررسی و رتبه بندی وبلاگ ها و سایت ها در سطح اینترنت می باشند. بنابراین ثبت سایت به کمک ابزار های گوگل می تواند مطمئن ترین راه ممکن باشد؛ زیرا به شما این امکان را می دهد تا با به روز ترین ابزار های موجود این کار را انجام دهید. از مزیت های جالب ثبت سایت به کمک ابزار وب مستر گوگل می توان به این مورد اشاره کرد که این ابزار در صورتی که مشکلی در وبسایت شما مشاهده کند، پیش از این که آن را در معرض دید عموم قرار دهد، به شما هشدار می دهد.

از حمله ها پیشگیری کنید

سایت ها دائما در معرض حمله های اینترنتی قرار دارند. به همین دلیل پیشگیری کردن از این حملات کار راحت تری نسبت به مبارزه پس از حمله به نظر می رسد. برای پیشگیری شما می توانید سایت خود را به ابزار های محافظتی مجهز کنید. این ابزار ها هم به صورت فضای ابری، هم به صورت اپلیکیشن و هم به صورت سرور های محافظتی موجود هستند. پیشنهاد ما استفاده از فایروال های مبتنی بر فضای ابری است. همان طور که از نامش پیداست فایر وال می تواند همچون یک دیوار در برابر حملات گوناگون اسپمی از سایت شما محافظت کند. 

از سرویس های نظارتی برای اسپم سئو استفاده کنید

وظیفه ی این سرویس ها نظارت سایت برای تشخیص زنگ خطر هایی می باشد که شما به تنهایی متوجه آن ها نخواهید شد؛ همچون اسپم سئو. سرویس های نظارتی (مانیتورینگ) به عنوان مکمل ابزار وب مستر گوگل به شمار می روند. سرویس های مانیتورینگ در کنار ابزار وب مستر گوگل خیال صاحبان کسب و کار های کوچک و بزرگ را از بابت امنیت وب سایت راحت می کند. 

نظارت بر کلید واژه ها

از اعضای تیم سئوی کسب و کار خود بخواهید تا دائما ترافیک و کلید واژه های صفحات مختلف سایتتان را بررس کنند. آن ها اولین افرادی هستند که متوجه هر نوع مورد مشکوک در ارتباط با کلید واژه های سایت خواهند شد. 

امنیت یکی از ظریف ترین شاخه های شبکه ای است که دائما در حال توسعه و تکامل است. تهدید های آنلاینی که ما یک سال پیش با آن ها دست و پنجه نرم می کردیم، امروزه کاملا تحول یافته اند. بنابراین اگر می خواهید همچنان با قدرت به کسب و کار خود ادامه دهید و رقبای خود را پشت سر بگذارید، باید خود را با به روز ترین این تهدید ها آشنا شوید و راه های پیشگیری و مبارزه با آن ها را بدانید. این حملات پنهان را جدی بگیرید و مطمئن باشید که مقابله با اسپم سئو آن بازدید سایت را افزایش خواهد داد. به یاد داشته باشید که امروزه توسعه بخش اینترنتی کسب و کارتان بیشترین سود را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

نویسنده و مترجم: زینب عاشوری

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید