Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 
رندر جدید گوگل برای صفحات AJAX

در جدیدترین مطلب که بر روی وبلاگ وبمستر گوگل قرار گرفته است، خبر از تغییر در رندر صفحات AJAX برای ایندکس شدن در موتور های جستجو آمده است. پیش تر گوگل از سیستم شمای خزنده ایجکس (AJAX crawling scheme) برای این منظور استفاده می کرد، اما با توجه به تکنولوژی های جدید و اهمیت زیاد ایندکس شدن صفحات ایجکس توسط، متخصصین این شرکت اقدام به راه اندازی سیستم جدیدی کرده اند. در سیستم AJAX crawling scheme صفحات ایجکس برای روبات های گوگل ترجمه و قابل ایندکس می شدند. اما تکنولوژی جدید قرار است در سال 2018 یک تفاوت بزرگ را برای این منظور ایجاد کند.

سیستم جدید گوگل برای روبات های خزنده در سایت های ایجکس

در سیستم AJAX crawling scheme، وبمستر باید رندر سایت برای روبات های خزنده گوگل انجام دهد، اما در سیستم جدید رندر گوگل که از نیمه دوم سال 2018 راه اندازی می شود، رندر سایت برای روبات ها توسط خود گوگل انجام خواهد شد. اما برای این موضوع و مهمتر از همه در بخش لینک صفحات آیجکسی، تغییرات مختصری باید از سوی طراحان سایت، جهت اصلاح صورت بگیرد.

در صورتی که شما هم در وب سایت خودتان از ایجکس استفاده می کنید، این خبر برایتان بسیار خوشایند می باشد. چرا که به سادگی می توانید از ایجکس استفاده کنید و نگران ایندکس نشدن این صفحات نباشید. ایجکس امکانات بسیار قدرتمندی برای طراحان سایت به وجود می آورد که چشم پوشی از آنها چندان منطقی به نظر نمی رسد. خوشبختانه مهندسین گوگل هم راه را برای طراحان وب بازتر کرده اند تا استفاده از ایجکس مانع از ایندکس شدن صفحات نشود. به نظر می رسد روند سئو در سال ۲۰۱۸ کمی تند تر از سال ۲۰۱۷ باشد و تفاوت هایی چشمگیر را می توان انتظار داشت.

از تغییراتی که گوگل برای صفحات AMP در نظر دارد، تا داده های ساختاریافته که در حال تغییر و گسترش می باشند رفته تا صفحات ایجکس و بهینه سازی سایت هایی که از تکنولوژی واقعیت مجازی استفاده می کنند.
پس کمربند های خود را محکم ببندید و آماده ی بهینه سازی سایت خود با تکنولوژی ها و ساختار های تازه گوگل باشید.

اما در ادامه مطلب فوق در مورد رندر صفحات ایجکس بد نیست که از همین امروز شرع به بررسی وب سایت خودتان بکنید. گوگل چندین شیوه برای بررسی سایت و چکاپ آن برای شما پیشنهاد می کند که در ادامه آنها را ذکر خواهم کرد.

چک سایت های ایجکس برای رندر گوگل

  • اگر در ابزار وبمستر گوگل ثبت نام نکرده اید، سریع تر این کار را انجام دهید. پس از استفاده از این ابزار قدرتمند، سایت را بررسی کرده و مشکلات احتمالی را رفع کنید.
  • در بخش Fetch & Render گوگل وبمستر سایت خود را تست کنید. از آنجایی که در URL صفحات ایجکس معموملا از #! استفاده می شود، این آدرس ها را با #! و #! تست کنید و بررسی کنید تفاوت هایی که میان این دو URL وجود دارد به چه صورت است. همچنین می توانید از اسناد توسعه که گوگل در اختیارتان قرار می دهد استفاده کنید تا سایت شما بر اساس API مورد تایید گوگل طراحی شده باشد. همچنین گوگل راهنمایی برای ایراد یابی نیز دارد که می تواند ابزاری بسیار سودمند برای شما باشد.
  • از ابزار Inspect Element مرورگر کروم استفاده کنید تا اطمینان داشته باشید لینک های شما از المان های HTML لینک "a" به درستی استفاده می کند و شامل Rel=nofollow باشند.
  • از ابزار inspect Element مرورگر کروم برای بررسی عناوین و متای توضیحات صفحه، متای روبات و دیگر متاهای صفحات استفاده کنید. حتما دقت کنید صفحه شما باید شامل داده های ساختاریافته یا همان Structured Data باشد تا بتواند به درستی برای روبات های گوگل رندر شود.
  • محتوای فلش، Silverlight و دیگر تکنولوژی هایی که نیازمند پلاگین هستند برای ایندکس شدن باید به جاوااسکریپت و یا HTML بدل شوند.
  • اگر شما هم سایتی بر اساس ایجکس دارد موارد بالا را به صورت کامل رعایت کنید تا در نمیه دوم سال 2018 و با ورود رندر جدید گوگل بتوانید رتبه بهتری در صفحات نتایج جستجو (SERP) به دست بیاورید.

نویسنده: محمد علی عاشوری

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید