Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
پیش بینی روند طراحی دیجیتال و طراحی وب در سال  ۲۰۱۷

روند پیشرفت (Trend) به عنوان تغییراتی شناخته می شود که در تمامی بخش های طراحی اتفاق می افتد و  از آزمایش و نوآوری می آید که در طراحی وب سایت نیز از این قائده مستثناء نیست. 

اغلب موارد و منجر به حرکت رو به جلوی هر صنعت و کسب و کاری می شود. وب سایت یک محیط منحصر به فرد به شمار می رود که دائما دچار تغییر و تحول می شود. ما در این مقاله در این راستا به تغییراتی که پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۷ در طراحی دیجیتال رخ می دهد و یا بیشتر محبوب خواهد بود  می پردازیم.

۱-  تمایل برند ها به داشتن طراحی سایت در سایز اولیه موبایل 

همانطور که از تیتر پیداست این نوع طراحی برای صفحه موبایل و یا صفحات کوچکتر طراحی شده است، سپس برای برای سایر صفحات بزرگ تر و ریسپانسیو می شود. با توجه به استفاده بیش از پیش کاربران از گوشی های تلفن همراه برای باز کردن صفحات وب، اولویت دادن به سایت در ابعاد موبایل امری بسیار منطقی می باشد.

۲- اجرای گسترده تر طراحی ریسپانسیو  

در حالی که طراحی ریسپانسیو چند سالی است که مطرح شده است، پیش بینی می شود که در سال آینده تقریبا همه ی برند های کوچک و بزرگ سایت خود را ریسپانسیو طراحی خواهند کرد و دیگر خبری از طراحی سایتی که ریسپانسیو نباشد در سال 2017 نخواهد بود.

۳- تمرکز بر روی ابتکار و کاهش استفاده از عکس های استوک

بدین منظور می توان از طراحی گرافیک سفارشی، تایپوگرافی های زیبا، عکاسی حرفه ای و... به جای استفاده از استوک های تکراری سایت منحصر به فردی داشته باشیم. استفاده از تصاویر استوک، و تکراری  ابتکار را از طراحان می گیرد و باعث ضربه خوردن برند ها می شود. لذا انتظار می رود در سال 2017 طراحان بسیار کمتر از گذشته از تصاویر استوک استفاده کنند. 

 ۴- انیمیشن های پیشرفته

یک راه مناسب برای جذب مخاطب و ویژه بودن استفاده از انیمیشن بر مبنای داستان گویی  است. با توجه به پیشرفت تکنولوژی های طراحی وب برای ساخت انیمیشن های پیشرفته می توان از  CSS، HTML5 و جاوااسکریپت استفاده کرد و دیگر برای انیمیشن های تحت وب طراحان از فلش استفاده نخواهند کرد. شرکت ادوبی نیز نرم افزار ادوبی فلش را تغییر داده و با نام تحت ادوبی انیمیشن که دیگر برای نمایش آن نیازی به نصب پلاگین نخواهیم بود، آنرا روانه بازار کرده است.

۵- استفاده بیشتر از ابزار نمونه سازی سریع تر

استفاده از ابزارهای نمونه سازی سریع، بی شک یکی از راه های موثر برای پیشرفت در دنیای طراحی در سال اخیر بوده است و شامل ابزار های طراحی وب برای طراحان UX و UI می باشد. به عنوان مثال ابزارهایی مانند UXpin, Webflow, InVision و  ... همگی شرایطی  را ایجاد می کنند که طراح به سرعت نمونه های اولیه مورد استفاده در سایت را طراحی کند.

۶-برتری یافتن استفاده از ویدئو 

گرچه عکس ها می توانند پیام های زیادی به کاربران انتقال دهند، ویدئو می تواند چندین برابر این کار را انجام دهد. ویدئو به دلیل قابلیت بالا برای رساندن سریع مفهوم، با ورودش به طراحی سایت با توجه خوبی رو به رو شد. 

۷- استفاده از رنگ های جسورانه

در گذشته، بسیاری از سایت ها (حتی سایت هایی بسیاری از برند ها بزرگ) از رنگهای استاندارد و محدودی استفاده می کردند. اما این موضوع دیگر، صادق نیست! با توجه به اینکه کاربران امروزه از دستگاه های بسیار مدرنی برای باز کردن صفحات وب استفاده می کنند، طراحان دیگر با محدودیت رنگ گذشته روبرو نیستند و می توانند از رنگ های بسیار متفاوت و جذابی استفاده کنند.

۸- استفاده ی خلاقانه از اسکرول و پارالکس در سایت

با توجه به اینکه چندین سال از ورود پارالکس به طراحی وب می گذرد، هم کاربران دیگر با آن اشنا شده اند و هم طراحان بسیار در استفاده از این تکنولوژی با تجربه شده اند پتانسیل های آن روز به روز بیشتر خودش را نشان میدهد.

اینفوگرافیک پیش بینی روند طراحی دیجیتال و طراحی وب در سال  ۲۰۱۷

اینفوگرافیک پیش بینی روند طراحی دیجیتال و طراحی وب در سال  ۲۰۱۷

نویسنده و مترجم: پگاه تایکندی

دیدگاه‌ها  

#2 بهاره 1395-08-28 14:02
بسیار آموزنده. مثل همیشه
#1 sima 1395-08-27 11:07
عالی بود سپاس

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید