Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
روند طراحی سایت در سال ۲۰۱۸

مهم ترین روند طراحی وب سایت در سال ۲۰۱۷ چه بوده است؟ مهم ترین روند طراحی وب سایت در سال ۲۰۱۷ چه خواهد بود؟ با به پایان رسیدن سال، طراحان بزرگ و صاحبان استودیو های دیدگاه ها و پیش بینی های خود را به اشتراک می گذارند. در این مقاله به ۱۱ روند مهم طراحی وب سایت در سال پیش رو (۲۰۱۸) خواهیم پرداخت.

وب انیمیشن در طراحی سایت

در سال اخیر استفاده از وب انیمیشن در وب سایت از استقبال بیشتری نسبت به سال گذشته برخوردار بود.  تیم های طراحی دیدیم که کار انیمیشن سازی می کنند، نمونه سازی می کنند و کد نویسی انجام می دهند. به خوبی می توانند طرح های خودشان را برای توسعه دهندگان وب شرح دهند و نحوه طراحی را روشن کنند. مرزهایی که طراحان را از برنامه نویسان جدا می کرد، امروز در حال محو شدن هستند، و قطعا این موضوع سرعت بیشتری به خود خواهد گرفت. داستان سرایی و شخصیت سازی چیزی است که برندهای قدیمی و جدید به آن می پردازند تا کاربران بیشتری را به خود جذب کنند. انیمیشن یکی از بهترین راهکار ها در این زمینه می باشند. انیمیشن ها می توانند قدرت هویت یک برند را در دنیای دیجیتال به صورتی پویا نشان دهند. در این روند شاهد بازگشت گیف های متحرکی خواهیم بود که از امضا ایمیل گرفته تا لوگو ها کاربرد داشته و خواهند داشت. در حال حاضر طراحان این توانایی را دارند تا از گیف ها در ایمیل ها، پیام ها، صفحات وب سایت و ... به شیوه ای هوشمندانه استفاده نمایند. در سال آینده استفاده از گیف ها به شیوه ای موثر و خلاقانه بیشتر خواهد شد.

روند طراحی سایت در سال ۲۰۱۸

استفاده از رنگ های جسورانه تر در طراحی وب سایت

در طول سال گذشته شاهد افزایش استفاده از رنگ های جسورانه در سیستم عامل های دیجیتال بوده ایم. یک نمونه عالی این موضوع  را می توان طراحی جدید DesignStudio برای فصل 2016/2017 لیگ برتر انگلستان نام برد. این روند تنها به استفاده در طراحی وب سایت ها و اپلیکیشن ها ختم نشد بلکه تبلیغات در رسانه های اجتماعی و بیلبورد ها نیز تحت تاثیر این روند قرار گرفتند. پیش بینی ها نشان می دهد که این روند در سال پیش رو نیز ادامه پیدا خواهد کرد. همچنین استفاده از ابزارهای جدید مانند Khroma که به طراحان کمک می کند تا شیوه های جالب دیگری برای استفاده از رنگ پیدا کنند. توجه به این نکته حائز اهمیت است که استفاده از رنگ ها با توجه به نوع علاقه مشتریان نیز باعث بهبود تجربه کاربری خواهد شد.

روند طراحی سایت در سال ۲۰۱۸

تایپوگرافی نوآورانه وب سایت

در سال جاری استفاده از تایپوگرافی به عنوان سلاح بصری قدرتمند در طراحی سایت گسترش یافته است. پیش بینی می شود که در سال پیش رو استفاده از فونت serif افزایش پیدا خواهد کرد. انتخاب تایپوگرافی مناسبی که با طرح گرافیکی ترکیب خوبی داشته باشد و آن را کامل کند بسیار توصیه می شود. به طور مثال در تصویر زیر تایپوگرافی به گونه ای انتخاب شده است که به شکل برش خورده بر روی ویدئو قرار بگیرد و به این طریق توجه کاربر به ویدئو را بیشتر جلب خواهد کرد.

روند طراحی سایت در سال ۲۰۱۸

داستان سرایی برای اطلاعات

سال ۲۰۱۷ سال بسیار مهمی برای طراحی به حساب می آید، ما شاهد استقبال از استفاده از تصاویر متحرک و تصاویر سه بعدی در وب سایت ها بوده ایم. اما نکته مهمی که وجود دارد اهمیت استفاده از داستان های قدیمی و اسطوره ای در طراحی به منظور انتقال مفاهیم پیچیده به صورتی قابل فهم و جذاب برای مخاطب می باشد.
با پیشرفت AR و VR جنبه های شبیه سازی تجربه مدل های واقعی برای کاربر بهبود یافته است. این موضوع دارای اهمیت بسیاری دارد که در واقعیت مجازی فراموش نکنیم، مرکز توجه ما باید به ارائه اطلاعات باشد. اگر این کار را به درستی انجام دهیم، این تکنولوژی ها به ما کمک می کنند تا داده ها را به گونه ای بسیار موثر تر از گذشته برای مخاطبان ارائه دهیم.

روند طراحی سایت در سال ۲۰۱۸

استانداردسازی ابزارهای طراحی وب سایت

زمان زیادی از به بازار آمدن ابزارها و یا اپلیکیشن های جدیدی همچون InVision, Adobe XD, Figma, Axure, Marvel, Vectr و ... نگذشته است. این ابزارهای ارزشمند می توانند تغییرات زیادی را در طراحی سایت ایجاد نمایند.

اگر هنوز از نرم افزار فوتوشاپ برای طراحی رابط کاربری سایت خود استفاده می کنید، احتمالا نیاز دارید تا نگاهی به سایت های موفق جهان بیندازید. در سال ۲۰۱۷ با روی کار آمدن نرم افزارهایی همچون Figma، Webflow، InVision Studio تحول بزرگی در ابزار های طراحی ایجاد شد، که این تحول سبب گشته است تا طراحی به عنوان عنصر مهمی در موفقیت کسب و کارها به شمار آید. به روز رسانی نرم افزار InVision Studio در ژانویه سال ۲۰۱۸ اتفاق خواهد افتاد. این موضوع حائز اهمیت بسیار زیادی می باشد، چرا که این نرم افزار توانسته است کاری کند تا پلتفرم های مختلف روند طراحی استاندارد شده و در کنار هم به طور هماهنگ مورد استفاده قرار گیرند. 

روند طراحی سایت در سال ۲۰۱۸

طراحی نیمه تخت سایت

هنوز طراحی تخت نمرده است! اما برای اینکه در سال ۲۰۱۸ طراحی سایت شما همچنان جذاب به نظر برسد، نیاز به یادگیری روند آن خواهید داشت. طراحی تخت جدید با نام Flat design 2.0 که به طراحی نیمه تخت نیز شناخته می شود، موفق شده است تا با بهره جستن از برخی عناصر طراحی نظیر سایه ها و گرادیان ها به طراحی سابق خود ظرافت و عمق بیشتری افزوده است. در سال ۲۰۱۸ ما شاهد طراحی هایی خواهیم بود که در آنها از سایه ها و گرادیان ها هر دو در کنار هم برای زیبا ساختن هر چه بیشتر ظاهر سایت استفاده می کنند.

روند طراحی سایت در سال ۲۰۱۸

تصویر سازی سرگرم کننده برای وب سایت

برندها همواره به دنبال پیشتازی از رقبای خود هستند و استفاده از تصاویر جذاب و شگفت انگیز در سایت، یکی از راه های رسیدن آنها به هدف خود می باشد. استفاده از تصاویری که در عین سادگی، سرگرم کننده و جذاب می باشند سبب می گردد تا بازدید کننده از ماندن در سایت خسته نشده و در سایت باقی بماند. در سال ۲۰۱۸ تصویرسازی خلاقانه یکی از راه های پر کاربرد در ایجاد تصاویر مورد استفاده در وب سایت ها خواهد بود.  

روند طراحی سایت در سال ۲۰۱۸

پیشرفت هوش مصنوعی

امروزه هوش مصنوعی دیگر تنها موضوعی کاربردی در علم فیزیک محسوب نمی شود. به تازگی هوش مصنوعی در طراحی وب سایت به واسطه تکنولوژی هایی نظیر chatbots که به نوعی رابط های مکالمه محسوب می شوند، راه خود را پیدا کرده است. 
در حال حاضر دستیاران صوتی شرکت گوگل و سیری شرکت اپل از هوش باریک مصنوعی استفاده می کنند. هر چقدر افراد بیشتری در تعامل با ربات ها قرار می گیرند، ما شاهد افزایش استفاده از رابط های مکالمه در طراحی خواهیم بود. پیش بینی می شود که در سال ۲۰۱۸ بر تعداد طراحی هایی که از این تکنولوژی منحصر به فرد بهره می جویند، افزوده خواهد شد. 

پوسته های نامتقارن سایت

سیر تحولی طراحی ریسپانسیو به این گونه بوده است که کاربران شاهد سایت ها به صورت سازگار در دستگاه های مختلف باشند. شاید همین امر سبب گشته باشد تا طراحان در ایجاد طرح های خلاقانه خود با محدودیت روبه رو شوند. استفاده از طرح هایی با پوسته های نامتقارن که در عین جسارت طرح قوانین نمایش صحیح در دستگاه های مختلف را نیز رعایت می کند، روندی است که در سال ۲۰۱۸ عملی تر خواهد شد. 

تمرکز بیشتر بر روی موبایل در طراحی سایت

سال ۲۰۱۷ زمانی بود که دستگاه های موبایلی برای مشاهده وب سایت بیشتر از کامپیوتر ها مورد استفاده قرار گرفتند. این پیشی گرفتن دستگاه های موبایل با سرعتی قابل توجه به پیش رفت. این موضوع نشان می دهد که طراحان باید توجه ویژه ای برای طراحی نسخه موبایلی وب سایت داشته باشند. به نوعی که حتی در سال ۲۰۱۸ ممکن است طرح اصلی وب سایت برای موبایل طراحی شده و نسخه ی دسکتاپ در رتبه ی بعدی قرار بگیرد.

قالب موبایلی ایمیل

همانطور که در روند قبلی هم مشاهده کردید استفاده از دستگاه های موبایلی جایگاه ویژه ای در میان کاربران دارند. در همین راستا کمپین های ایمیل مارکتینگ نیز باید خود را مطابق با دستگاه های موبایل کنند. ار شما هم به کاربران خود تعداد بالایی ایمیل ارسال می کنید و یا کمپین ایمیل مارکتینگ راه انداخته اید، در نظر داشته باشید که باید قالب ایمیل خود را به صورت ریسپانسیو طراحی نمایید تا کاربران به راحتی بتوانند ایمیل های شما را در موبایل خود مشاهده کنند.

روند طراحی سایت در سال ۲۰۱۸

نویسنده و مترجم: پگاه تایکندی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید