Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
روند طراحی پوستر در سال 2016 - 2017

روند پیشرفت طراحی پوستر از فرهنگ، مدیا، تکنولوژی، گذشته و آینده، صنعت مد و ...تاثیر می گیرد. آگاهی از این تغییرات به طراحان کمک خواهد کرد تا با علم به روز و مهارت بالا و خلاقیت خود طرح های با کیفیتی ساخته و در رساندن محتوا و تبلیغات خود بسیار موفق عمل کنند. در این مقاله مواردی از روند پیشرفت طراحی پوستر در سال  2016 - 2017 آورده شده است که امیدوارم برای شما عزیزان مفید واقع شود.

۱- شیوه جدید یکپارچه سازی توسط سیستم عامل (Retro)

بر خلاف رترو های قدیمی که از سال ۱۹۰۰ تا ۱۹۶۰ طراحی می شدند، رترو های مدرن در ده های اخیرتری نفوذ خود را به دست آوردند و در اواخر ۱۹۷۰ تا ۱۹۹۰ جذابیت داشتند و در پی سی های اولیه، بازی های ویدئو ای، تم ها و هنر پیکسلی به کار برده می شدند. به تازگی رترو های مدرن  در طراحی گرافیک جذابیت بسیاری دارند. مزیتی که طراحی رترو مدرن دارد این است که به دلیل نوستالژیک بودن آن، می تواند به سرعت از لحاظ حسی ارتباط خوبی با بیننده برقرار کند.

پوستر رترو

۲- متریال دیزاین

متریال دیزاین نوعی زبان بصری است که گوگل معرفی کرده است. به طور خلاصه می توان گفت متریال دیزاین نسخه ی مستند و علمی طراحی تخت است. گوگل آن را الهام گرفته از قلم و مرکب دانسته است. انتخاب رنگ حساب شده، تصویر سازی لبه به لبه، تایپوگرافی در مقیاس بزرگ و استفاده از فضای سفید عمدی از ویژگی های این زبان بصری به شمار می رود. امروزه متریال دیزاین در انواع فرمت های متفاوت طراحی مشاهده می شوند.

متریال دیزاین

۳- استفاده از رنگ های روشن، پر رنگ

این روند حرکتی است در جهت دور شدن از رنگ های ساکت، الهام گرفته شده از پالت رنگ دهه ی ۶۰ میلادی شامل رنگ های روشن، نئونی و رنگ های سیر و پر رنگ! در شکل زیر مثالی از این نوع پالت رنگ آورده شده است.

استفاده از رنگ های روشن، پر رنگ

۴- اشکال هندسی

استفاده از اشکال و الگوهای هندسی موتیف وار در انواع مختلف طراحی گرافیک استفاده ی چشمگیری داشته و خواهد داشت. هر شکل هندسی حمل کننده ی معنی خاصی است و  تاثیر بصری ویژه ی خود را بر مخاطب خواهد گذاشت.

اشکال هندسی

۵-  فضاهای منفی

استفاده از فضای منفی یا فضای سفید بخش بسیار مهمی از طراحی گرافیک را شامل می شود و استفاده از قبل برنامه ریزی شده ی آن در طراحی هوشمندی طراح را نشان خواهد داد و کمک خواهد کرد تا طرح  مینیمال تر به نظر برسد. 

فضای منفی

۶- تایپوگرافی نمایشی

طبق این روند، تایپوگرافی دیگر صرفا برای خواندن نیست بلکه به تصویر کشیدن یک بیانیه است که خلاقیت زیادی برای طراحی آن به کار برده شده است. شما به این طریق می توانید در قالب سایز بندی، پالت رنگ و نوشته های انتخابی خود یک نمایش کوچک را خلق کرده و بیننده را مجذوب پوستر خود سازید!

تایپوگرافی نمایشی

۷- استفاده از عکس های پر رنگ و نوشته های براق

برای این استفاده از این روش باید موارد زیر را رعایت گرد:

  •  استفاده از متن پر
  •  استفاده از نوشته های سیاه و سفید 
  •  استفاده از خطوط تیز
  •  استفاده از تصاویر زیبا یا نقاشی به سبک رئال
  •  به کار بردن خوشنویسی

8- سبک آبستره، مینیمال

بر خلاف طراحی پر زرق و برق دهه ی ۸۰ میلادی، امروزه طرح های مینیمال و یا طرح های آبستره مورد استقبال بهتری قرار می گیرند. مینیمالیسم با اجتناب از عناصر اضافی و تمرکز بر هدف اصلی پوستر سبک بسیار موثری برای طراحی پوستر محسوب می شود. از طرف دیگر طراحی آبستره به شیوه ای نا محسوس و غیرقابل پیش بینی هدف پوستر را بیان می کند و جذابیت مخصوص به خود را دارد. 

طراحی پوستر به سبک مینیمال

پوستر مینیمال

طراحی پوستر به سبک آبستره

پوستر آبستره

اینفوگرافیک روند طراحی پوستر در سال 2016 - 2017

اینفوگرافیک روند طراحی پوستر در سال 2016 - 2017

نویسنده و مترجم: پگاه تایکندی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید