Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
سئو سایت و ارتباط کلمات کلیدی

سئو سایت و مسائل مربوط به کلمات کلیدی، احتمالا ذهن شما را به شدت به خود مشغول کرده است. به مانند بسیاری از مدیران شرکت ها و وب سایت ها، احتما شما هم بارها تاثیر کمپین های سئو را با گوگل کردن کلمات کلیدی بررسی کرده اید تا ببینید آیا در صفحه اول گوگل حظور دارید و یا خیر. احتمالا پس از دریافت آنالیز های مربوط به ترافیک ورودی وب سایت، به بخش کلمات کلیدی ای که برای آن برنامه ریزی کرده بودید توجه زیادی خواهید داشت. زمانی که شما هزینه های زیادی برای سئو پرداخت می کنید، طبیعی است که درگیر جایگاه کلمات کلیدی در گوگل باشید. پیروزی شما و رقبایتان به این معنی است که در نتایج گوگل در بالاترین عناوین ظاهر شوید. مشکل اینحاست که رتبه کلمات کلیدی در گوگل یک متریک اشتباه برای سنجش موفقیت است. برای اینکه بدانید چقدر در کمپین سئو خودتان پیروز بوده اید، باید بیاموزید کدام اندازه گیری ها و آمار باید مورد توجه شما قرار بگیرند.

ارتباط کلمات کلیدی منجر به تقویت سئو سایت می شود

کلمات کلیدی طولانی یکی از راه های تهیه یک استراتژی برای سئو سایت می باشد. از این نوع کلمات کلیدی برای بهبود موضوع کپی رایت، متا دیتا ها و استراتژی های لینک سازی استفاده می شود. این نوع کلمات باعث تقویت ارتباط سایت شما با موضوعات مورد نظر می شوند و در نتایج جستجو برای کاربرانی که به محتوای شما نیاز دارند، در زمان و مکان مناسب به نمایش در می آید.

اما اهمیت ندارد سایت شما برای هر کدام از این کلمات چه رتبه ای را به دست می آورد چرا که گستره ی وسیعی از کلمات و جملات وجود دارد که افراد آنها را جستجو می کنند. این موضوع با شیوع بیشتر جستجو صوتی بسیار بیش از گذشته تفاوت ایجاد کرده است. همچنین در نظر داشته باشید، گوگل در نمایش نتایج جستجو فاکتور هایی مانند تاریخچه جستجوی فرد، محل یا همان لوکیشن فرد و دستگاهی که توسط آن جستجو استفاده می کند و این موضوع منجر به تفاوت جایگاه وب سایت ها در نتایج جستجو برای افراد مختلف می شود.

صفحه اول گوگل جهانی وجود ندارد

گوگل نتایج جستجو را بر اساس هوش مصنوعی RankBrain که کلمات جستو شده را بررسی می کند نتایج خود را نشان می دهد. این موضوع باعث خواهد شد که مدیران وب سایت ها کمتر بتوانند پیش بینی وضعیت وب سایت خود را در آینده به دست بیاورند و کنترل بر روی نمایش در کدام رتبه و چه زمانی را برای سئو کاران بسیار محدود می کند.

این موضوع به این معنی است که چیزی که شما در صفحه و رتبه اول گوگل مشاهده می کنید، با نتیجه ای که دوست شما چند کیلومتر دورتر مشاهده می کند متفاوت می باشد.

اثبات این مدعا را کنسول وبمستر گوگل ارائه می دهد. این ابزار به شما نشان می دهد دقیقا افراد با جستجوی چه کلماتی وارد وب سایت شما شده اند. در این ابزار شما می توانید رتبه میانگین هر کدام از این جستو ها را مشاهده کنید. میانگین بودن این رتبه همان تفاوت جایگاه را برای افراد مختلف نشان می دهد. اما این موضوع نباید منجر به نگرانی شما شود. چرا که اگر به دقت به کلماتی که به وسیله آنها افراد وارد وب سایت شما شده اند نگاه بیاندازید، متوجه خواهید شد که با کلمات مختلف افراد مختلف وارد یک صفحه از سایت شما شده اند.

یک استراتژی سئو که بر اساس ارتباط کلمات کلیدی و قدرت (Authority) آنها برای یک ناحیه خاص تنظیم شده باشند، می تواند به شما این اطمینان را بدهد که با جستجو های مختلفی وب سایت شما در نتایج جستجوی گوگل به نمایش در خواهد آمد.

محتوای ارزشمند، سئوی خارجی و استفاده از استراتژی های لینک سازی (لینک سازی داخلی و ساخت بک لینک) از جمله ابزارهایی هستند که می توانید ارتباط وب سایت را برای کلمات کلیدی مشخص کنید. این استراتژی می تواند به شما کمک کند تا با تغییرات قوانین و مداوم گوگل باز هم همیشه در جایگاه خوبی در نتایج جستجو داشته باشید.

اندازه گیری گسترش ترافیک ارگانیک

اکنون که متوجه شدید باید رتبه کلمات کلیدی را کنار بگذارید، چگونه باید بداید در نمایش صفحات جستجو و ارتباط دهی کلمات کلیدی مختلف برای جستجو در حال پیشرفت هستید؟

  • اندازه گیری ترافیکی که از جستجوی ارگانیک وارد سایت شما شده است به صورت ماهیانه و سالیانه می تواند به شما برای این منظور کمک کند.
  • بررسی بازدید کنندگان و بازدیدکنندگان جدید و میزان رشد بازدید کنندگان جدید و باقی ماندن بازدیدکنندگان قدیمی نشان دهنده پیشرفت سایت شما در گوگل می باشد.
  • اندازه گیری تعداد تماس های ورودی می تواند برای مشخص کردن پیشرفت شما در سئو ابزار مناسبی باشد. برای خود لیستی تهیه کنید که تعداد تماس های ورودیتان را در ماه یادداشت کنید و بتوانید تعداد تماس ها را برای ماه های مختلف با هم بررسی کنید.

مهم افزایش تعداد تماس های مشتریان با شما است. برای این منظور از متخصصین سئو ای استفاده کنید که از روش های اثبات شده و کلاه سفید استفاده می کنند. عواملی مانند افزایش بازدید سایت با روبات ها و یا ترافیک های کاذب و روش های این چنینی، بدل به مشتری برای شما نخواهند شد. افزایش بازدید و ترافیک وب سایت زمانی اهمیت دارد که بتواند دائمی باشد و نه با راه کارهای کوتاه مدت (و بعضا مخرب برای آینده) و بی ثمر.

اگر نیازمند سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو برای وب سایت خود هستید و این کار را شخصا نمی توانید انجام دهید، تیم طراحی و تبلیغات لولسا در بخش خدمات خدمات سئو و بهینه سازی این نیاز شما را با روش های اصولی و ماندگار برطرف خواهد کرد.

مترجم و نویسنده: محمد علی عاشوری

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید