Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
چهار راه برای ساختن یک وبلاگ موفق

شما به عنوان یک انسان مستقل دارای هر حرفه و شغلی که باشید به یک وبلاگ نیازمندید تا  بتوانید کاری که انجام می دهید، هر آنچه می اندیشید و  تجربیاتی که دارید را در معرض دیده شدن توسط عموم مردم قرار دهید تا آنها بتوانند با شما و زندگی شما آشنا شود. از طرف دیگر شما می توانید از این طریق قادر خواهید بود تا خدمات خود را در معرض مشتریان هدف خود قرار دهید. ساختن یک وبلاگ  موفق اگر بدانید که چگونه این کار را به درستی انجام دهید بسیار لذت بخش و مفید خواهد بود. در این مقاله ۴ راه برای ساخت وبلاگ موفق پیشنهاد شده که به شما کمک خواهد کرد تا به هدف خود در این راستا دست یابید.

۱- موضوع وبلاگ خود را مشخص کنید

این روزها  که داشتن یک وبلاگ هزینه بر نیست افراد زیادی بدون اینکه بدانند هدفشان از داشتن یک وبلاگ چیست و بر مبنای کدام خواسته ها و رسیدن به کدام اهداف شروع به ساختن وبلاگ می کنند. در صورتی که شما برای انجام این کار نیاز به هدف دارید. برای پیدا کردن هدف بهترین کار این است تا از خود سوال های مشکل بپرسید و پاسخی برای تمامی آن سوال ها داشته باشید تا در خلال این پرسش ها و جواب ها به هدف خود دست یابید تعدادی از این سوال ها به عنوان مثال برای شما آورده شده است:

  • به چه دلیل شروع به داشتن یک وبلاگ می کنم؟
  • وبلاگ من درباره ی چه موضوعی است؟
  • چه محدوده سنی مخاطبین  وبلاگ شما را تشکیل می دهد؟ 
  • آیا وبلاگ برای من سودی به دست خواهد آورد؟
  • آیا وبلاگ من بر رضایت مخاطبانم متمرکز خواهد شد؟

پاسخ دادن به سوالات از این دست به ذهن شما پیش زمینه ای برای انتخاب هدف یا اهدافتان از ساخت یک وبلاگ می دهد. بنابراین ساخت وبلاگ با موضوع مفید برای جذب مخاطبان مناسب با آن و استراتژی مربوط به دستیابی به این هدف می تواند کلید موفقیت شما برای داشتن یک وبلاگ موفق می باشد.

موضوع وبلاگ شما چیست؟

۲- چرا انتخاب اسم دامنه اهمیت زیادی دارد؟

داشتن یک اسم خوب بسیار با ارزش است چرا که اسم وبلاگ شما توصیف کننده ی موضوع وبلاگ شما خواهد بود و علاوه بر آن باید به گونه ای انتخاب شود تا در ذهن ها ماندگار شود. سختی این کار این است که اسم دامنه ی شما نباید تکراری باشد و از این جهت باید از خلاقیت خود نهایت استفاده کنید. توجه داشته باشید که گاهی یک اسم خوب کاربر را کنجکاو می کند تا کلیک کرده و از محتوای سایت شما بازدید به عمل آورند.

نکات امنیتی که در هنگام ثبت دامنه باید رعایت کرد

دامنه در موفقیت وبلاگ

۳- مطالب جذاب و عکس های ویژه در وبلاگ خود به کار ببرید

گذاشتن مطالب جالب و عکس های ویژه نقش به سزای در جذب مخاطبین هدف و تشویق آنها  به خواندن ادامه مطلب می باشد در این راستا تیتر مطالب بسیار موثر می باشند بنابراین نهایت خلاقیت خود را در نوشتن آن باید داشته باشید. 

۴- استفاده از کلمات کلیدی رایج در جستجوگر گوگل

متناسب با موضوعی که مطلب شما بازگوکننده ی آن است باید از کلمات و عبارت های کلیدی مربوط به تیتر و موضعتان  استفاده کنید. باید نهایت دقت را داشته باشید تا کلمات و عبارات کلیدی ارتباط و اطلاعات لازم مربوط به مطلبتان را داشته باشد.  برای اینکه این کار را کاملا به درستی انجام دهید بهتر است تا درباره ی بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) اطلاعات کافی را به دست آورید و یا از متخصص این کار کمک بگیرید.

اینفوگرافیک چهار راه برای ساختن یک وبلاگ موفق

اینفوگرافیک چهار راه برای ساختن یک وبلاگ موفق

مترجم و نویسنده: پگاه تایکندی

دیدگاه‌ها  

#1 مرتضی 1395-11-04 21:47
بسیار مفید بود، متشکرم واقعااا

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید