Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
راه های ساخت یک وب انیمیشن خوب چیست؟

ساخت یک انیمیشن خوب یکی از جنبه های پیچیده طراحی گرافیک است که نیازمند نرم افزار های ویژه و تخصص در تکنولوژی می باشد. یک انیمیشن خوب، انیمیشنی است که علاوه بر زیبایی و جذابیت بصری و بهبود تجربه کاربری، حجم زیادی نداشته و سرعت سایت را پایین نیاورد. در این مقاله ما سعی داریم تا شما را با تعدادی از راه های مناسبی که برای ساخت وب انیمیشن وجود دارد آشنا کنیم.

خروجی های انیمیشن وب دارای قابلیت تعامل محدود

  • گیف
  • اسپرایت
  • ویدئو

خروجی های انیمیشن وب دارای قابلیت تعامل بیشتر

  • کانواس
  • اس وی جی 
  •  انیمیشن های بر پایه ی دی او ام
  • وب جی ال

استفاده از ابزارهای موجود در اچ تی ام ال ۵، سی اس اس و جاوا اسکریپت به منظور ساخت انیمیشن های پیشرفته 

html5

غالبا توسعه دهندگان وب ترجیح می دهند تا تنها با تعدادی از اپلیکیشن ها کار کنند که ویرایشگر بصری قدرتمندی به شمار می آیند همانند: 

 Adobe Edge Animate, Tumult Hype, Sencha Animator and Google Web Designer

تعدادی از بهترین و موثرترین ابزار های اچ تی ام ال ۵ که استفاده از آنها سخت نیست و شما قادر خواهید بود تا انیمیشن ها ی پیشرفته برای وب سایت خود بسازید عبارتند از:

HTML5 Maker

ویرایشگر انیمیشن آنلاین رایگانی است که برای افراد مبتدی و پیشرفته مناسب 

محسوب می شود. همه ی فیلتر های محبوب نوشتاری را پشتیبانی می کند و شما را از استفاده از فوتوشاپ برای این منظور بی نیاز می کند. افکت های بسیار مناسبی برای تصاویر شما دارد که مانند افکت های اینستاگرام می باشد. شما قادر خواهید بود تا انیمیشن های جالبی تولید کنید تغییر حالت های مختلف را به خوبی پشتیبانی می کند.

Edge Animate CC

این ویرایشگر به طراحان وب اجازه خواهد داد تا انیمیشن های اچ تی ام ال با قابلیت تعامل بالا  برای وب سایت خود بسازند و در چاپ و نشر دیجیتال، صنعت تبلیغات و مدیا های قوی و ... از آن بهره ببرند. همچنین انیمیشن های ساخته شده با صفحه دسکتاپ و موبایل سازگار می باشد.  

طراح وب گوگل

به شما اجازه می دهد تا اچ تی ام ال ۵ با تعامل زیاد بر پایه ی طرح ها و گرافیک های متحرکی بسازید که در همه ی دستگاه ها به خوبی اجرا می شود. دارای دو مد انیمیشنی سریع و پیشرفته می باشد که در حالت سریع انیمیشن شما صحنه به صحنه ساخته می شود و در حالت پیشرفته شما می توانید عناصر مستقل را متحرک کنید و از لایه ها استفاده کنید. 

Hippo Animator

یادگیری استفاده از این ویرایشگر بسیار آسان است. به راحتی و با سرعت می توان انیمیشن مورد نظر خود را بسازید. به طور اتوماتیک مقیاس آن با اندازه ی صفحه نمایشگر تنظیم می شود. هر جا که نیاز باشد  از گرافیک  برداری استفاده می کند. خروجی آن یک صفحه اچ تی ام ال تک مقیاس پذیر و یک فولدر از تصاویر است.

Blysk

قابل انتقال است، شما می توانید یکبار انیمیشن خود را ساخته و در هر دستگاهی آن را اجرا کنید. قادر است توانایی اچ تی ام ال ۵، سی اس اس ۳ و جاوا اسکریپت را ترکیب کند و انیمیشن بسازد، همچنین نیاز به نصب نیز ندارد.

Motion Composer

به راحتی اسلاید برای هر مرحله از محتوا ساخته می شود، سپس شما سبک انیمیشن خود را انتخاب می کنید و حرکت سازی به طور اتوماتیک طبق طرح انیمیشن انتخابی صورت می گیرد.

Animatron

به شما اجازه می دهد تا انیمیشن اچ تی ام ال ۵ جذاب خود را ساخته، کار هنری خود را در قالب اس وی جی یا عکس، کشیدن اجزا از کتابخانه، رسم اشکال  مسیریاب، طراحی با ابزار طراحی، افزودن صدا، اضافه کردن انیمیشن با تایملاین، نشر به صورت گیف، ویدئو و یا در اچ تی ام ال ۵ و ...ساخته و وارد سایت کنند.

برخی دیگر ویرایشگر های ساخت وب انیمیشن:

 NodeFire, Radi, Tween JS, Mugeda, GSAP, Tumult Hype 3, Mixeek

نویسنده: پگاه تایکندی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید