Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
سرویس جدید گوگل: امکان ثبت سایت برای جستجو شغل

وب سایت های زیادی وجود دارند که به وسیله آنها می توانید برای استخدام به آنها مراجعه کنید. بسیاری از افراد از ابزاری مانند لینکداین برای این کار استفاده می کنند، که امکانات بسیار زیادی به آنها می دهد. اگر تا کنون موفق به پیدا کردن شغل مورد نظر خود نشده اید، از این پس می توانید از گوگل برای این موضوع استفاده کنید. گوگل در سرویس جدید خود، امکان ثبت  شغل را به موتور جستجو اضافه کرده است. از این پس مدیران وب سایت ها، می توانند برای استخدام نیروی انسانی جدید، سایت را با استفاده از ساختار مورد نظر گوگل تنظیم کرده تا در نتایج جستجوی این بخش، استخدام هایشان به نمایش در آید. پیش بینی می شود با توجه به پیشینه شرکت گوگل، در آینده ای نزدیک به یک بازیگر اصلی این خدمات تبدیل شود. در این مقاله این سرویس جدید را به شما معرفی خواهم کرد و همچنین راه حلی که مدیران وب سایت ها می توانند به وسیله آن استخدام هایشان را در این سرویس به نمایش بگذارند را معرفی خواهم کرد.

سرویس جستجوی شغل گوگل

در سال گذشته، گوگل این سرویس را به جهان معرفی کرد و موتور جستجوی خود را قدرتمند تر از همیشه، مقابل مخاطبین قرار داد. اما این خدمات در چند روز گذشته شاهد یک تغییر بسیار مهم و کارآمد بوده است. از این پس، مدیران وب سایت ها، می توانند استخدام هایشان را در این بخش از نتایج جستجو (SERP) به نمایش بگذارند.

سرویس جستجوی شغل گوگل

امکانات سرویس جدید گوگل

نمایش دقیق اطلاعات کار: از این پس یک وبمستر می تواند برای این بخش لوگو، ریوویو، رتبه دهی و جزئیات مربوط به شغل را در نتایج جستجوی این بخش به نمایش بگذارد.

جستجوی دقیق تر: از این پس کاربران می توانند با فیلتر های بیشتر به شغل مورد نظرشان برسند. به عنوان مثال فیلتر هایی مانند، محل، عنوان دقیق شغلی و غیره.

افزایش امکان استخدام و مکالمه: با این سرویس، کاربران بیشتری وارد سایت ها شده و مدیر سایت می تواند با کاربران بیشتری ارتباط برقرار کند.

نمایش شغل در نتایج جستجوی گوگل

چگونه سایت را برای این سرویس آماده کنید

برای این منظور باید دو کار را انجام دهید:

  1. ابتدا با استفاده از داده های ساختاریافته مربوط به این بخش، سایت خود را به روز کنید. برای مشاهده داده های ساختار یافته مربوط به این سرویس، می توانید از این لینک استفاده نمایید.
  2. برای هر شغل باید نقشه سایت، یک خوراک RSS و یا Atom را با تگ <Lastmode> و تاریخ ثبت کنید.

اگر پست های مربوط به استخدام شما بالای هزار ده هزار نفر استخدام در روز باشد، می تواند از خصوصیت High Change Rate برای این منظور استفاده کنید.

اما اگر قبلا برای استخدام در سایت های linkedin، Monster، DirectEmployer و  Facebook اقدام کرده اید نگران نباشید، گوگل آن استخدام ها را هم در نتایج جستجوی شغل به نمایش می گذارد.

موتور جستجوی گوگل

بررسی عملکرد درست سایت برای نمایش در نتایج جستجوی شغل

برای این که اطمینان حاصل کنید به درستی وب سایت شما آماده شده است و گوگل آن را به صورت دلخواه شما به نمایش خواهد گذاشت می توانید موارد زیر را بررسی کنید:

  • با ابزار Structured Data Testing صفحه مربوط به استخدام را بررسی کنید تا اطمینان پیدا کنید تمامی موارد مورد نیاز را تنظیم کرده اید.
  • از پیش نمایشی که گوگل در Structured Data Testing به شما می دهد استفاده کنید و بررسی کنید اطلاعات هر بخش به درستی نمایش داده می شود.
  • وضعیت نقشه سایت را با استفاده از کنسول جستجوی گوگل بررسی کنید.
  • در کنسول جستجوی گوگل، برای ارور های مربوط به markup سایت را بررسی کنید.

آنطور که گوگل در وبلاگ خود اعلام کرده است، در هفته های آتی فیلتر های جدیدی نیز برای این بخش از جستجو اضافه خواهند شد.

نویسنده: محمد علی عاشوری

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید