Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
طراحی سایت و عاداتی که باید کنار بگذارید

سفارش طراحی سایت کاری نیست که برای انجام آن مشکلات فراوانی باشد. اما اگر وب سایت های موفق و پر بازدید را مشاهده کنید، به سادگی قابل مشاهده است که درصد بسیار کمی از سایت های طراحی شده بازدید مناسب دارند. یا صریح تر آنکه تنها تعداد محدودی از طراحان سایت می توانند به موفقیت شما کمک کنند. این موضوع تنها بر عهده طراحان نیست، بلکه دلیل عمده آن عاداتی اشتباه سفارش دهندگان است.

همه ما عاداتی داریم که سالیان سال با آنها زندگی می کنیم. شاید مدتها و برای کارهای بسیاری فکر کنیم که این عادت ها بسیار مفید هستند. اما روزی می رسد که بسیاری از همین عادت ها در جایی و برای کاری مورد استفاده قرار می گیرند و مشاهده می کنیم که آثار منفی بسیار زیادی دارند.
بسیاری از افراد زمانی که قصد سفارش طراحی یک سایت را دارند به علت برخی عادات بسیار ساده، نمی توانند نتیجه مناسب بگیرند. شاید هیچ گاه به ذهنشان خطور نکند که این خودشان بودند که منجر به شکست شدند و بخواهند مقصر را طراح سایت بدانند. امروز می خواهیم برخی از این عادات که ممکن است بسیاری از ما دچار آن باشیم و به خاطر آنها شکست بخوریم را برایتان خواهم گفت.

هزینه طراحی سایت، تخفیف گرفتن، ارزان و رایگان بودن!

یک عادت بسیار ساده به دنبال تخفیف بودن، ارزان و رایگان بودن خدمات و محصولات است. این عادت را بسیاری از ما داریم. تصور می کنیم اگر می توان چیزی را رایگان دریافت کرد، هزینه کمی پرداخت کنیم و یا تخفیف بگیریم موفق شده ایم. اما در مورد طراحی یک سایت حرفه ای این عادت ها بسیار مضرند.

اگر قصد دارید یک کار حرفه ای تحویل بگیرید، باید به سمت یک متخصص و کارشناس حرفه ای بروید. قطعا یک متخصص واقعی که کارهای حرفه ای انجام می دهد، رایگان کار نخواهد کرد. اگر از او بخواهید بسیار ارزان قیمت برای شما سایتی را طراحی کند، یعنی از او می خواهید سایتی غیر حرفه ای به شما تحویل بدهد و زمان کافی برای طراحی آن نگذارد.

اما بیایید با خودمان صادق و روراست باشیم. این عادت موجب شکست ما خواهد شد. با به دام افراد غیر حرفه ای خواهیم افتاد و یا از کیفیت چیزی که تحویل می گیریم کاسته خواهد شد. یک وب سایت می تواند چندین برابر کسب و کار شما را رونق ببخشد. آیا مثلا ۲۰ درصد تخفیف گرفتن، به سمت ارزانی رفتن ارزشی بیش از این چند برابر رونق کار ما را دارد؟ حرفه ای در مسائل مختلف برخورد کنید تا سایتی حرفه ای داشته باشید. این موضوع در موارد مالی بسیار زیاد اثر گذار است.
این رفتار غیر حرفه ای نه تنها سودی به شما نخواهد رساند، بلکه هزینه ای که پرداخت کرده اید نه تنها باز گردانده نمی شود، بلکه باید دوباره هزینه کنید و زمانی را هم از دست داده اید.

صادق نبودن با طراح وب سایت

با یک خاطره این موضوع را برایتان می خواهم شرح دهم. چند سال پیش یک فرد برای طراحی وب سایت خود با من تماس گرفت. از او اطلاعات اولیه و وضعیت کسب و کارش را جویا شدم. اطلاعات اولیه را بسیار گنگ و مبهم منتقل کرد. چندین و چند بار هر سوال را به روش های مختلف از ایشان پرسیدم و همش همانقدر مبهم جواب می داد. وضعیت کسب و کارش را هم در بالاترین نقطه می دانست و می گفت بی رغیب است. از او مشکلات را پرسیدم و می گفت هیچ گونه مشکلی ندارد.
به سادگی مشخص بود حقایق زیادی را از من می پوشاند. در انتهای صحبت به ایشان گفتم که کارشان را انجام نخواهم داد. برای او بسیار تعجب آور بود و کمی هم ناراحت شده بود. علت را که جویا شد پاسخ بسیار ساده بود: اگر واقعیت ها را اعلام نکنید، طراحی سایت بر اساس بنیان های اشتباه شروع می شود. این پایه های غلط هیچ گاه به نتیجه نمی رسند. باید نقاط ضعف و قوت و اطلاعات را صادقانه به طراح منتقل کنید تا او بتواند بر اساس جایگاه شما برنامه ریزی کند. در غیر اینصورت تمام مسیر اشتباه پیش می رود.

این عادت اشتباه را بسیاری از ما داریم. در موضوع طراحی سایت هیچ نمونه موفقی برای افرادی که چنین عاداتی دارند تا کنون مشاهده نکرده ام.

طراحی سایت و عدم تمایل به فعالیت و کار آنلاین

بسیاری از افراد هنوز عادت دارند تا تمامی کارها را حضوری انجام دهند. این عادت و نگرش در پس تمامی کارهای آنها است. اگر این عادت را تغییر ندهید نمی توانید وب سایت موفقی داشته باشید. وب سایت شما قرار است جای کارهای حضوری را بگیرد. مشتریان بتوانند با شما بدون طی کردن مسیر آشنا شوند. محصول یا خدمات را از فاصله ای دور، در خانه و یا محل کار خود سفارش دهند. اگر نتوانید شما هم آنلاین خدمات مورد نظر را سفارش داده و کارهایتان را اینترنتی انجام دهید، هنوز برای شروع یک کسب و کار اینترنتی آمادگی روحی لازم را ندارید.
از خودتان شروع کنید. ابتدا آمادگی روحی انجام کارها، خرید کالا و خدمات را پیدا کنید. سپس به سمت طراحی سایت بروید. تقریبا می توان گفت اکثر افرادی که خودشان هنوز این آمادگی را ندارند، قادر به راه اندازی سایت های موفق نیستند، مگر آنکه به واقع و نه فقط به حرف کار را به متخصصین بسپارند و یا چندین و چند برابر هزینه اضافی بپردازند.

مطمئن باشید، اگر به این مرحله از نظر آمادگی ذهنی برای کار آنلاین برسید، هیچ گاه سفارش طراحی سایت را حضوری انجام نخواهید داد. تا آن زمان هنوز درگیر عادات اشتباه هستید.

دخالت در طراحی سایت

این عادت دخالت در موارد مختلف را بسیاری از ما داریم. حتی می تواند این دخالت بسیار اندک باشد اما شما را از مسیر بسیار دور خواهد کرد. هر فرد متخصصی در شاخه کاری خود می تواند اظهار نظر صحیح کند. اما هیچ دلیلی ندارد یک متخصص کشاورزی بتواند اظهار نظر درستی در زمینه پزشکی کند (شاید به صورت احتمالی و یا بر اساس مطالعه بخش کوچکی را قادر باشیم اما اطلاعات ما بسیار اندک است).

اگر در طراحی سایت متخصص نیستید و فکر می کنید باید در کار طراح سایت دخالت کنید بدانید که موفق نخواهید شد. یا به سمت طراح بسیار مبتدی رفته اید که اطلاعات شما و او در یک سطح است. که در این شرایط قطعا نمی تواند نتیجه مناسبی داشته باشد. یا در کار فردی حرفه ای دخالت می کنید و تغییراتی غیر حرفه ای را خواستار هستید. که مشخص است چه نتیجه ای حاصل خواهد شد.

حتی بسیاری از ما این عادت را داریم ولی تصور می کنیم اینگونه نیست. کم نیستند مشتریانی که در زمان شروع کار اصرار دارند دخالت غیر حرفه ای نخواهند کرد ولی در زمان عمل مخالف آن عمل می کنند. این دخالت ها هم زمان انجام کار را چندین و چند برابر می کند و هم نتیجه کار را تغییر می دهد.

مقایسه سایت با وب سایت های بزرگ جهان و واقع بین نبودن

بسیاری از افراد در ابتدای کار وب سایت خودشان را با بزرگترین وب سایت های دنیا مقایسه می کنند. می خواهند به مانند همان ها رفتار کنند و به سرعت همان نتیجه را بگیرند. یک طراح سایت حرفه ای قطعا از تجربیات و موارد مفید وب سایت های بزرگ جهان به خوبی آگاهی دارد. مواردی را که می تواند برای سایت شما انجام دهد را قطعا در نظر خواهد گرفت. اگر مواردی را استفاده نکرده است، برای این موضوع دلیل وجود دارد.

در مسیر توسعه، شیوه و رفتار یک وب سایت با توجه به جایگاه آن تغییرات مختلفی را شاهد خواهد بود. استراتژی که در مراحل اولیه به کار می رود، قطعا با استراتژی سایتی که سالهاست مراحل رشد خود را طی کرده است متفاوت است. شما باید کارهایی را انجام دهید که او دیگر نیازی به آنها ندارد. یا آنها کارهایی را انجام می دهند که شما نباید انجام دهید.

اگر می خواهید در ابتدای مسیر کارتان را با سایت های بزرگ جهان مقایسه کنید و در مورد جایگاهتان در اینترنت واقع بین نباشید برایتان یک پیشنهاد دارم. طراحی سایت را به تعویق بیاندازید. هزینه ای که شما صرف می کنید به نتیجه نخواهد رسید. اگر این توصیه را قبول نمی کنید می توانید امتحان کنید و این تجربه را با صرف هزینه و زمان به دست بیاورید.

پرس و جو به جای جستجو

اگر عادت دارید به جای جستجوی درست (در منابع موثق و نه هر وب سایتی) پرس و جوی مستقیم، تلفنی و یا حضوری انجام دهید، هنوز جایگاه و پتانسیل وب سایت را نشناخته اید. اگر توانستید عادت خود را تغییر دهید، زمان رفتن به سمت طراحی وب سایت فرا رسیده است.

تجربه بدون به روز رسانی

بسیاری از ما تجربیات فراوانی در زندگی داریم. استفاده از تجربیات می تواند ما را در مسیر موفقیت کمک کنند. راه های اشتباه را نرویم و دچار ضرر نشویم. اما در کنار این موضوع یک مساله در مورد تجربه اهمیت دارد. تجربه باید با توجه به زمانه استفاده شود. اگر شما ۵ سال قبل به شیوه ای وب سایتی را به طراحی داده بودید و راه اندازی کردید، این تجربه باید تغییرات اساسی کند.

بسیاری موارد در طراحی سایت تغییرات عمده کرده اند و اگر بخواهید طراحی سایت را به همان روند گذشته انجام دهید به نتیجه نخواهید رسید. دنیای اینترنت دنیای تغییرات سریع است. پس اگر عادت دارید تجربه را بدون به روز رسانی استفاده کنید، سایت موفقی نخواهید داشت.

خدمات طراحی سایت

اگر این عادات اشتباه را ندارید، ما می توانیم بهترین خدمات طراحی سایت را ارائه کنیم. این خدمات شامل: طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت سازمانی، طراحی سایت فروشگاهی، طراحی سایت کافه و کافی شاپ، طراحی وب سایت شخصی و طراحی انجمن های گفتگو (فروم) می باشند. با مراجعه به هر کدام از این بخش ها از هزینه و نحوه سفارش و ارائه خدمات مطلع شوید.

نویسنده: محمد علی عاشوری

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید