Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
روش های طراحی رابط کاربری برای جذاب کردن سایت در سال 2017

رابط کاربری (UI) در حقیقت بخش قابل دیدن و لمس یک ابزار می باشد که کاربر به طور مستقیم با آن سر و کار دارد. رابط کاربری معمولا با  طراحی بصری و اطلاعات طراحی پیرامون صفحه نمایش سر و کار دارد. دنیای طراحی وب و رابط کاربری با سرعت هر چه تمام تر در حال تغییر است و طراحان مستلزم این هستند تا اطلاعات خود را به طور مداوم به روز کنند. در این مقاله کوشش شده تا چند روش که کمک می کند تا وب سایت شما در سال جدید با کمک طراحی واسط کاربری مناسب، جذاب و به روز به نظر بیاید معرفی گردد.

۱- استفاده از ویدئو های تمام صفحه:

هر تصویری درون خود هزاران کلمه برای گفتن دارد، در دنیای طراحی رابط کاربری توانایی جذب نگاه کاربر در مدت زمان کم بسیار با ارزش تلقی می شود. بینایی یکی از یکی از قدرتمند ترین حواس انسان است و یک تصویر بزرگ قادر است تا تنها در چند ثانیه خلاصه ی  پیام شما را به مخاطب برساند. حال اگر به این تصویر صدا و یا حرکت هم اضافه شود این انتقال سریع پیام بسیار موثر تر عمل خواهد کرد. از آنجا که ویدئو دارای خاصیت تحرک است قابلیت بیشتری برای جذب و نگه داشتن کاربر در صفحه به منظور داستان  گویی بصری و رساندن پیام سایت خواهد داشت.

استفاده از ویدئو های تمام صفحه ای

۲- داشتن محتوای طولانی و اسکرول:

با اینکه به کار بردن اسکرول در سایت و اپلیکیشن تعریف جدیدی در نوع حرکت کاربر در صفحه به شمار نمی آید اما چیزی که باعث پیاده سازی اسکرول ها و محتوای طولانی  در سایت ها می شود این است که به کمک این روش می توان از پهنای صفحه ی نمایش بیشتر بهره برد و همچنین با این شیوه کاربر قادر خواهد بود تا در کمترین زمان حجم بالایی از محتوا را دریافت کند.

۳- استفاده از گرادیان ها و رنگ های زنده در سایت

رنگ های زنده و گرادیان ها بسیار مناسب برای تزریق انرژی، گرما و پویایی به بازدید کننده می باشد. در اینجا هوشمندی طراح و تجربه ی او در انتخاب پالت رنگ می تواند کمک کند تا رنگ های انتخابی در هماهنگی با محتوای سایت، بیننده را مجذوب به صفحه نگه دارد.

استفاده از گرادیان ها و رنگ های زنده در سایت

۴- تصاویر به کار برده شده

تصاویری که می خواهیم از آنها در سایت استفاده کنیم بهتر است تا شخصیت پردازی شده باشد. استفاده از تصاویر قراردادی مربوط به شناسایی برندتان بهترین نوع انتخاب تصویر می باشد. همواره سعی داشته باشید تا با تصاویری که به کار می برید زبان بصری مخصوص به خودتان را به نمایش بگذارید.

۵- شکستن گرید

گرید مدت ها است که به دلیل ایجاد ثبات، تعادل و ریتم مورد توجه طراحان گرافیک قرار گرفته است. ابزار مهمی برای موفقیت طراح در ایجاد تجربه ی کاربری ایده آل، به شمار می آید. با دوری جستن از اصول استفاده از ساختار گرید طراح می توان سایت خلاقانه تری  را طراحی کند که جذاب به نظر برسد زیرا که به طراح اجازه می دهد تا اجزای به کار برده دارای لایه بندی انتخابی، عمق، حرکت و نقطه کانونی مشخص باشند.

شکستن گرید

۶- پارالاکس

طراحی پارالاکس این قابلیت را به ما می دهد که به واسطه ی آن با اسکرول صفحه و یا حرکت موس بر رو عناصر افکت هایی ایجاد شود. استفاده از طراحی پارالاکس باید با دقت زیادی صورت بگیرد تا برای کاربر آزار دهنده نشود و اگر با مهارت طراحی شود می تواند حس جالبی در بازدیدکننده ایجاد کند و او را در سایت نگه دارد. 

۷- استفاده از کارت های بیشتر

استفاده از کارت ها راه بسیار مناسبی برای سازماندهی ارائه اطلاعات زیاد در صفحه نمایش است و به کاربر این اجازه را می دهد تا با سرعت بیشتری اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند.

استفاده از کارت ها

۸- استفاده از میکرواینترکشن ها ( فعل و انفعالات کوچک)

این نوع از طراحی که در اپلیکشن های موبایل کارایی بیشتری دارد در حقیقت نوعی تعاملات بین کاربر و سایت را پیاده سازی می کند که کاربر بیشتر حس ارتباط با یک انسان را تجربه کند تا حس کار کردن با یک ربات!

استفاده از میکرواینتراکش

این طراحی سه هدف اصلی را شامل می شود:

  • ارتباط سریع و ایجاد بازخورد مطلوب
  • دادن امکان به کاربر برای تغییر بعضی چیزها در صفحه نمایش
  • نشان دادن نتیجه ی یک عمل

این موارد به دلیل ایجاد حس راحتی و جالب بودن کار با سایت موجب می شود تا مخاطبین به سایت شما جذب شده و استفاده از سایت شما را برای دفعات بعد نیز در اولویت قرار دهند.

استفاده از تایپوگرافی و علامت های مناسب نیز تاثیر بسیاری در موفق بودن طراحی رابط کاربری سایت شما خواهد گذاشت. در آخر اینکه امیدوارم از این مقاله بهره کافی را برده باشید.

نویسنده و مترجم: پگاه تایکندی 

دیدگاه‌ها  

#1 sima 1395-09-12 09:08
besyar khub bud sepas

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید