Your browser does not support JavaScript!

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
طراحی سایت فروشگاهی و درگاه های اینترنتی

طراحی سایت فروشگاهی یکی از بهترین شیوه هایی است که می تواند به افزایش فروش هر برندی یاری رساند. با یک فروشگاه اینترنتی شما می توانید محصولات و یا خدمات خود را به هزاران و یا میلیون ها انسان معرفی کنید. امروزه اکثر افراد تمایل به خرید اینترنتی دارند. در این مقاله قصد داریم تا در مورد درگاه های بانکی با شما صحبت کنیم.

درگاه های بانکی امروزه برای بیشتر سیستم های مدیریت محتوا وجود دارند. اکثر بانک های ارائه دهنده درگاه ها خودشان افزونه مربوط به فروش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهند.

آیا درگاه اینترنتی برای تمامی وب سایت های فروشگاهی نیاز است؟

پاسخ به این سوال خیر است. نیازی نیست تمامی سایت های فروشگاهی پرداخت خود را به صورت آنلاین انجام دهند. امروزه روش های مختلفی برای پرداخت وجود دارند. مثلا پرداخت در محل، پرداخت به صورت حواله بانکی و یا کارت به کارت برخی از این روش ها هستند. حتی برای برخی محصولات که قیمت های بسیار بالایی دارند، بسیاری از افراد تمایل به پرداخت آنلاین نخواهند داشت. پس شما اجباری به داشتن درگاه آنلاین برای راه اندازی یک سایت فروشگاهی ندارید.

انواع درگاه های بانکی فروشگاه اینترنتی

انواع درگاه های مختلف بانکی برای فروشگاه های اینترنتی وجود دارد. برای این منظور تنها کافی تا شما روند اداری مربوطه را طی کنید. ابتدا اقدام به طراحی وب سایت کنید. سپس برای آن نماد اعتماد الکترونیک را دریافت کنید. و در مرحله آخر درخواست دریافت درگاه اینترنتی را به بانک مورد نظر خود دهید. پس از طی این مراحل برای شما افزونه ها و نمونه کد ها به همراه مرچنت کد از سوی بانک مورد نظر ارسال می شود.

اگر خود بانک درگاه مناسب سیستم مدیریت محتوا و یا افزونه مورد نظر شما را نداشت باز جای هیچ گونه نگرانی نیست. وب سایت های بسیار زیادی هستند که این درگاه ها را برای سیستم مدیریت محتوا و یا افزونه دلخواه شما نوشته اند. اگر با کد نویسی آشننایی کافی ندارید، بهتر است پیش از گشایش حساب در بانک از وجود افزونه پرداخت الکترونیک برای آن بانک مطلع شوید. درگاهی که هم به سیستم مدیریت محتوا و هم به پلاگین فروشگاهی شما همخوانی داشته باشد.

پس از خرید و یا دریافت افزونه تنها کافی است تا آن را بر روی وب سایت فروشگاهی خود نصب کنید. مرچنت کد را در آن وارد کرده و کار اصلی تمام است. حال می توانید یک تست خرید را انجام دهید تا از کارکرد درست سیستم پرداخت مطلع شوید.

پرداخت آنلاین و نیاز به نماد اعتماد الکترونیک

اگر قصد دارید از درگاه های پرداخت اینترنتی بانکی استفاده کنید، نیاز به داشتن نماد اعتماد الکترونیک موضوعی مهمی است. اما تنها شیوه پرداخت آنلاین درگاه های بانکی نیست. راه های دیگری هم برای این موضوع وجود دارد. به عنوان مثال وب سایت هایی مانند زرین پال این امکان را برای شما به وجود می آورند تا بتوانید بدون نماد اعتماد الکترونیک هم پرداخت آنلاین داشته باشید.

چرا نماد اعتماد الکترونیک مفید است؟

برای یک سایت فروشگاهی داشتن نماد اعتماد الکترونیک فواید بسیار زیادی دارد. مهم ترین موضوع اعتمادی است که مشتریان به وب سایت شما پیدا خواهند کرد. در ضمن می توانید از درگاه های بانکی اصلی استفاده کنید. سیستم هایی مانند زرین پال می توانند مشکل پرداخت را برطرف سازند اما پرداخت آنها دارای دو تفاوت اصلی است.

اول آنکه این شرکت ها درصدی (هر چند بسیار کم) از روی پرداخت ها به عنوان کارمزد دریافت می کنند. دومین مورد این است که معمولا باید حساب شما به یک حداقلی از موجودی رسیده باشد. سومین مورد نیز که در این نوع پرداخت ها وجود دارد، زمان برداشت وجه است. شما در ساعت ها و روزهای مشخصی می توانید از حساب خود برداشت کرده و پول را به حساب بانکی خود واریز کنید.

البته این قوانین و مقررات در انواع وب سایت ها متفاوت بوده و همه به یک شکل نمی باشند. لذا نمی توان این ایرادات را که در بالا گفته شد همیشگی و برای همه موارد دانست.

سایت فروشگاهی و پرداخت آنلاین

پس با این توضیحات اکنون شما می دانید در طراحی یک سایت فروشگاهی اجباری به پرداخت آنلاین نبوده و روش های مختلفی برای دریافت وجه دارید. همچنین می دانید روند دریافت درگاه بانکی برای یک وب سایت به چه صورت است. و مورد آخر آنکه شیوه های دیگری به جز پرداخت در درگاه های بانکی نیز وجود دارد.

اکنون اگر قصد کرده اید یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کرده و کسب و کار خود را در دنیای اینترنت معرفی و فروش را گسترش دهید، می توانید با ما تماس بگیرید. از خدمات طراحی سایت فروشگاهی استفاده کرده و بدل به یک فروشنده اینترنتی شوید.

نویسنده: محمد علی عاشوری

دیدگاه‌ها   

0 #1 مریم فردمنش 1399-06-03 11:24
از درگاه پرداخت واسط مثل زرین پال، رایان پی، بیت پی استفاده کنیم مشکلی پیش میاد؟ اخه به غیر ای نماد، جواز کسب و کار هم میخواد.. مالیات و ... داره خب )-:
پاسخ: مشکلی نخواهید داشت

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید