Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
چگونه با فرهنگ امروزی "گوگل کردن" در ارتباط بمانیم و چرا این موضوع اهمیت دارد؟

روز هایی که شرکت ها برای جلب مشتری نام خود را در کتاب های زرد ثبت می کردند گذشته است. امروزه مردم برای اطلاع یافتن از محصولات، رستوران ها و شرکت ها از جستجوی اینترنت استفاده می کنند. طبق گزارش های سایت Hosting Facts در حدود ۶۴% فروش ها، اینترنتی انجام می شوند و بر اساس آمار سایت Adweek حدود 81% مردم برای جستجوی محصول، خدمات و یا شرکت های مورد نظر خود از موتور های جستجو استفاده می کنند. با توجه به این آمار ها استارتاپ ها برای موفقیت نباید نقش پر رنگ جستجو های اینترنتی را نادیده بگیرند. اگر وب سایت یک شرکت در صفحه ی نتایج جستجو (SERP) و یا حتی بد تر از آن، اصلا نشان داده نشود، آن شرکت سریعا سقوط خواهد کرد.

چرا رتبه بندی گوگل اهمیت دارد؟

شرکت ها در گذشته تبلغاتشان را با فونت های درشت تر و لیست طولانی تر خدمات در دایرکتوری ها انجام می دادند و به این شیوه خود را از رقیبان متمایز می کردند؛ اما امروزه این کار را با بهبود رتبه ی SEO سایت خود در صفحه ی جستجو انجام می دهند. برای کارفرمایان، این که سایتشان چه رنکی از گوگل به دست آورد، اهمیت بسیار زیادی دارد.

در قلب این رتبه بندی، SEO قرار دارد

گوگل برای تعیین رتبه ی سایت از بیش از 200 الگوریتم و برنامه ی کامپیوتری استفاده می کند که به دنبال نشانه هایی مثل کلید واژه ها می گردند تا نزدیک ترین نتیجه را برای جستجوی مخاطب فراهم کنند.

به تازگی یک الگوریتم ویژه به نام پنگوئن Penguin به عنوان هسته ی الگوریتم های گوگل انتخاب شد که باعث شد رتبه بندی سایت ها تغییر کند. الگوریتم پنگوئن به جای این که به طور دوره ای لیست اسپم ها را به روز رسانی کند، سیگنال های اسپم را به طور هم زمان و در حال اجرا فیلتر می کند. به خاطر این ویژگی، الگوریتم پنگوئن شرکت ها را ترغیب می کند که وب سایت خود را به روز نگه دارند.

مطمئن شوید نام دامین شما پاک است

اداره کردن دامین های تجاری کمی دشوار است. پیش از انتخاب نام دامین مناسب برای شرکت خود باید بررسی کنید که دامین در گذشته دچار مشکلات SEO نبوده، در بلک لیست گوگل قرار نداشته و مورد استفاده ی اسپمر ها هم نبوده است. خرید دامین با مشکلات ذکر شده در بالا، هدر دادن پول است زیرا صاحبان جدید دامین قادر به استفاده از آن دامنه برای تبلیغ در گوگل نخواهند بود و رتبه بندی دامین به دلیل استفاده های قبلی از آن بسیار بد خواهد شد.

چطور یک کار فرما می تواند رتبه ی محتوای خود را بهتر کند؟ سه شیوه که دامنه منجر به نتایج بهتر در جستجو شود:

۱. گوگل کردن

هر نامی که یک کسب و کار معین ممکن است داشته باشد، در گوگل سرچ کنید و ببینید که آیا دامین مربوطه قبلا خریداری شده یا قابل خریداری است. این کار را می توانید با جستجوی جامع علامت تجاری و یا WHOIS انجام دهید. اگر دامین مورد نظرتان قبلا خریداری شده بود، پیش از تصمیم برای  خرید، رتبه بندی و مشکلات سایت آن دامنه را بررسی کنید. اگر شرایط مناسبی داشت، به سرعت آن دامنه را خریداری کنید. این کار نه تنها در دراز مدت باعث ذخیره ی پول می شود، بلکه موقعیت اینترنتی کسب و کار را بهبود می بخشد. 

همیشه قبل از پرداخت هزینه ی دامین با یک وکیل مشورت کنید و اقدامات لازم برای حفظ امنیت مالی خود را انجام دهید.

نکات امنیتی که در هنگام ثبت دامنه باید رعایت کرد

۲. وب سایت خود را بازسازی کنید

محتوای سایت خود را بررسی کنید تا آن را با قوانین جستجوی گوگل به خصوص الگوریتم پنگوئن مطابقت دهید. توجه داشته باشید که هر تغییر صورت گرفته برای حذف اسپم ها و محتواهای ضعیف در وبسایت، به سرعت بر وبسایت شما تاثیر می گذارد و رتبه بندی سایت شما را بهبود می دهد.

اگر مطلبی دیگر مرتبط و مفید نیست، آن را حذف کنید. مقالات، توضیح محصولات، اطلاعات خرید و ... را به روز رسانی کنید. و پکیج کامل و به روزی از اطلاعات را در وبسایت خود قرار دهید. اگر تجربه ی کاربری مناسبی فراهم کنید، گوگل رتبه ی سایتتان را بهتر خواهد کرد

۳. محتواهایی با کیفیت فراهم کنید

بهتر است فقط برای آپلود کرد مطلب جدید، سایت خود را با محتواهای ضعیف پر نکنید. تمام بخش ها باید با کیفیت باشند. حتی برای سایت یک پیتزا فروشی ساده، مشتری انتظار دارد چیز های مشخصی را در سایت مشاهده کند؛ از جمله: منو، قابلیت سفارش آنلاین غذا، زمان حاضر شدن سفارش و همانند آن.

البته همه ی دامین های تجاری، محتوای با کیفیت فراهم نمی کنند. کم تر از نیمی از تجارت های بررسی شده در گزارش تجارت محتوای B2B CMI در سال 2016 استراتژی مشخصی در زمینه ی تجارت محتوا دارند و می دانند دقیقا چه کار هایی باید انجام دهند. بخشی از این کار ها تولید مقالات و محتواهایی با کیفیت بالا برای جذب مخاطب است.

فرهنگ گوگل کردن احتمالا تا مدت ها ماندگار خواهد بود؛ پس کارفرمایان برای داشتن تجارتی موفق باید به رتبه بندی آن توجه داشته باشند. تاسیس کردن و یافتن دامین مناسب و تولید محتوای با کیفیت ممکن است زمان گیر و دشوار باشد، ولی در عوض باعث سود دهی بسیار بیشتر خواهد شد.

اینفوگرافیک مقاله آشنایی با رتبه بندی گوگل

اینفوگرافیک مقاله

نویسنده و مترجم: زینب عاشوری

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید