Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
مزایای استفاده از وب انیمیشن و مثال هایی از کاربردهای آن

یک وب سایت مدرن باید دارای زیبایی بصری خیره کننده ای باشد تا نگاه بیننده را به خود جذب کرده و در عین حال او را به سوی قسمت های مختلف سایت هدایت کرده و اطلاعات مورد نیاز را به او منتقل کند، یکی از را های مدرن به کار رفته برای تحقق این هدف طراحی وب انیمیشن می باشد. 

استفاده از گرافیک متحرک در هنگام طراحی سایت به منظور های مختلف منجر به ساخت وب انیمیشن می شود. در ابتدا گمان برده می شد که استفاده از انیمیشن تنها برای تزئین سایت است، اما با پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات اینترنتی این نوع طراحی گرافیک مزایای عملی بیشتری را در بر می گیرد. امروزه با استفاده از زبان برنامه نویسی اچ تی ام ال دینامیک، جاوااسکریپت  و یا با استفاده از کدنویسی سی اس اس عناصر متحرک به سایت افزوده می شوند بی آنکه حجم زیادی به سایت دهند و یا سرعت سایت را کم کنند.  

نکته ی مهمی  که وجود دارد این است که افزودن حرکت به عناصر سایت نه فقط باعث زیبایی و جذابیت سایت شود، بلکه عاملی برای بهبود تجربه ی کاربری شده و کار کردن برای سایت را آسان تر سازد. 

ما در این مقاله کاربرد های مفید وب انیمیشن را برای شما نام برده و مختصر توضیح خواهیم داد.   

۱- آشکار کردن اطلاعات

افکت های متحرک می تواند به شما کمک کند تا پیام خود را واضح تر به مخاطب برسانید. انیمیشن برای أشکارسازی اطلاعات چه در زمان توقف و نگاه کردن به سایت و چه در زمان کلیک کردن در قسمتی از سایت ابزار مفیدی به شمار می آید. تصاویری که به آرامی محو می شوند، باکس خزنده در گوشه سایت و یا کارت تصویری چرخنده برای این هدف بسیار مناسب هستند. 

۲- انتقالات

جا به جایی بین صفحات و تب ها،  اسکرول و دکمه های فعال کننده همگی از انتقال متحرک سود خواهند برد. چشم ها برای جلوگیری از تغییرات ناگهانی زمان انتقالات به حرکات انیمیشنی  نیاز خواهند داشت. 

۳- اطلاع رسانی (نوتیفیکیشن)

 از آنجایی که چشم انسان جذب حرکت می شود، انیمیشن راه مناسبی برای اعلام کردن تغییرات و اتفاقات محسوب می شود. این کاربرد به خصوص برای سایت های فروش بسیار مفید خواهد بود.  

۴- تاکید

 با جلب توجه کاربر و متمرکز کردن او به نقطه ی خاصی از صفحه نمایش می توان بر نکته ی خاصی تاکید کرد. حرکت نوشته ها در پس زمینه و یا استفاده از یک عنصر متحرک خاص در قسمتی سایت می تواند موثر باشد.

۵- استفاده از انیمیشن هنگام تجربه های ناخوشایند

زمانی که لود شدن طولانی شود و یا در قسمتی از سایت خرابی به وجود آید می توان به کمک انیمیشن، ناخوشایند بودن تجربه آن لحظه ی کاربر را کاهش دهیم.

وب انیمیشن

۶- استفاده از انیمیشن برای بیان داستان سایت

یکی از دلایل استفاده از انیمیشن در سایت کمک به بیان داستان است تا کاربر به راحتی با مشاهده ی انیمیشن موجود در سایت در خلال یک تجربه ی مطلوب پیام سایت را به خوبی درک کرده و از داستانی که طراح برای انتقال محتوا بیان می کند نهایت استفاده را ببرد.

وب انیمیشن

۷- انیمیشن و حالات شناور

یکی از استفاده های رایج انیمیشن به عنوان عنصر تزئینی در وب سایت ها، حالات شناور هستند. استفاده از تصاویر و نوشته های شناور می تواند برای فروش محصولات بسیار مفید واقع شود.

کاربردهای بسیار دیگری برای استفاده از انیمیشن وجود دارد که طراح می تواند با خلاقیت و علم به تجربه ی کاربری از آن استفاده کند. در مقالات بعدی سعی خواهیم کرد تا با نحوه ی ساخت یک وب انیمیشن  و آخرین روند پیشرفت آن آشنا شویم.

مترجم و نویسنده: پگاه تایکندی

دیدگاه‌ها  

#1 نسا 1395-09-08 00:06
بسیار بسیار ممنون از مطالب مفیدتون در مورد وب انیمیشن. فقط لطفا منابعتون رو هم بنویسید . متشکرم

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید