Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه آنلاین است | مراحل ثبت سفارش | تیکت پشتیبانی | تعرفه خدمات | نمونه کارها

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
موشن اینفوگرافیک چیست و استفاده از آن چه اهمیتی دارد؟

اینفوگرافیک یا همان داده نمایی  در حقیقت استفاده از هنر گرافیک و تصویر سازی به منظور رساندن اطلاعات است. غالبا زمانی از اینفوگرافیک ها استفاده می کنیم که توضیح ساده و سریع داده ها مد نظر ما باشد. با وجود تلاش های بسیار طراحان اینفوگرافیک برای ساده کردن موضوع و رساندن مطلب از طریق تصویر سازی درست، باز هم امکان دارد در برخی موارد بیننده قادر نباشد به طور کامل موضوع را  درک کند به همین منظور هنر پویا سازی تصاویر می تواند بسیار مثمر ثمر واقع شود. موشن گرافیک استفاده از تکنولوژی ویدئو یا انیمیشن در جهت ایجاد توهم حرکت تصویر است. تلفیق موشن گرافیک و اینفوگرافیک، موشن اینفوگرافیک را ایجاد خواهد کرد.

چرا بهتر است از موشن اینفوگرافیک استفاده کنیم؟

به خاطر داشته باشید علاوه بر اینکه پویا نمایی اینفوگرافیک به رساندن اطلاعات به شیوه ی موثر تر به بیننده کمک کننده خواهد بود، هنوز بسیاری از کسب و کارها از موشن اینفوگرافیک  استفاده نمی کنند و استفاده از آن موجب خاص بودن و تفاوت شما با سایرین خواهد شد و برقراری شما با مخاطبین خود پیشرفته تر خواهد شد. 

چگونه موشن اینفوگرافیک ساخته می شود؟

راه های بسیار و تکنولوژی های مختلفی برای ساخت موشن اینفوگرافیک وجود دارد، که شاید بتوان گفت مناسب ترین آنها استفاده از نرم افزار هایی مانند Python ،فوتوشاپایلوستریتور, Chim era هستند.

یکی از محبوب ترین نمونه های داده نمایی متحرک که ساخت آن نیز راحت تر است، نوع گیف-اینفوگرافیک است.

نمونه موشن اینفوگرافیک

موشن اینفوگرافیک

چه چیز موشن اینفوگرافیک ما را بهتر می کند؟

همانند اینفوگرافیک، یک موشن اینفوگرافیک خوب باید خصوصیاتی همچون مختصر بودن، قابل درک بودن و به رساندن اطلاعات به درستی را دار باشد. اگر این موارد را رعایت کنیم قادر خواهیم بود تا در قالب طرح پویا خود اطلاعات را به درستی، با سرعت و به شیوه ای قابل درک به مخاطب برسانیم.

برای ساخت داده نمایی پویا موارد زیر را رعایت کنید:

  •  از گرافیک آیکونی استفاده کنید
  •  قبل از طراحی، داستان طرح خود را آماده کنید
  •  تا جایی که ممکن است سعی کنید تا طرح ساده و قابل فهم باشد

چه نوع موضوعاتی برای ساخت موشن اینفوگرافیک ها مناسب تر هستند؟

در پاسخ به این پرسش نیز می توان گفت تفاوتی با اینفوگرافیک استاتیک وجود ندارد و تمامی موضوعاتی که قابلیت ساخت اینفوگرافیک برای آنها وجود دارد می توان از پویا نمایی در ساخت آن ها استفاده کرد. اما بهتر است موشن اینفوگرافیک برای موضوعاتی استفاده شود که در آن ها حرکت وجود دارد به خصوص حرکت چرخه ای و مدور!

باید خاطر نشان کرد که داده نمایی پویا فقط به منظور متحرک جلوه دادن بخش های موجود در تصویر استفاده نمی شود، بلکه به منظور نشان دادن حرکت در کلیت محتوا نیز به کار برده می شود.

در آخر باید گفت که موشن اینفوگرافیک ابزار بسیار مناسبی برای برقراری ارتباط موثر با بیننده به هدف رساندن اطلاعات می باشد. ساخت داده نمایی پویا با کیفیت و جذابیت بالا می تواند به شما کمک کند تا برند و یا کسب و کاری منحصر به فرد داشته باشید که از به روز ترین و خلاق ترین شیوه ها برای رساندن داده ها و برقراری ارتباط با مخاطبین خود استفاده می کند. 

 نویسنده و مترجم: پگاه تایکندی