Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
نتایج جستجو پربار با داده های ساختار یافته

داده های ساختار یافته (Structured Data) را برای سالیان متمادی است که گوگل به وبمستر ها توصیه می کند. اما داده های ساختار یافته چه هستند؟ داده های ساختاریافته، نشانه گذاری محتوای یک وب سایت برای فهم دقیق آن توسط موتورهای جستجو می باشد. این موضوع به دریافت نتیجه بهتر یک وب سایت در سئو منجر خواهد شد.

داده های ساختار یافته به سایت شما کمک می کنند تا محتوا را به درستی برای گوگل مشخص کنند. این موضوع باعث بهبود ظاهری نتایج جستجوی وب سایت شما و همچنین رتبه بهتر در سئو خواهد شد. برای فهم دقیق این داده ها، گوگل اقدام به سری آموزش های جدید برای وب مستر ها کرده تا بتوانند به درستی از این امکان مهم استفاده کنند.

داده های ساختار یافته چیست؟

داده های ساختار سافته، روشی است که اطلاعات مربوط به صفحه و محتوای آنرا برای موتورهای جستجو مشخص می کند. این داده ها انواع مختلفی دارند که مهمترین آنها برای گوگل همان هایی است که schema.org مشخص کرده است. اما انواع دیگر داده های ساختار یافته را هم گوگل پشتیبانی می کند. از این نمونه ها می توان به JSON-LD (تلاش کنید این مورد را هم حتما داشته باشید)، microdata و RDFa اشاره کرد. اما توجه داشته باشید انواع مختلف جستجو نیازمند انواع مختلف داده های ساختار یافته است. برای همین می توانید از آموزش های گوگل برای این انواع استفاده بفرمایید.

داده های ساختار یافته از آنجایی که به گوگل کمک می کند تا ساختار سایت ها را بهتر بشناساند، در نتیجه منجر خواهد شد کاربران بتوانند راحت تر به سایت مورد نظر دسترسی پیدا کنند. توجه داشته باشید زمانی که کاربر به اشتباه وارد سایت شما شده و سریعا صفحه را ببندد می تواند برای شما آسیب زا باشد. چرا که نرخ بازگشت (Bounce Rate) سایت افزایش پیدا می کند. پس نباید تمام تلاشتان را برای ورود همه افراد کنید. بلکه باید بر روی مخاطبین واقعی خود تمرکز داشته باشید.

سایت هایی که از داده های ساختار یافته استفاده می کنند بهتر نتیجه می گیرند

سایت هایی که از داده های ساختار یافته استفاده می کنند، در طول زمان کوتاهی نتایج بسیار بهتری به دست می آورند. این موضوعی است که گوگل آن را بیان کرده است. پس اگر شما هم از جمله افرادی هستید که می خواهید با توجه به الگوریتم ها و الگوهای گوگل پیش رفته تا بهتر نتیجه بگیرید، توصیه های گوگل را جدی بگیرید.

در زیر چند نمونه از تصاویری که مربوط به نتایج سایت هایی است که از داده های ساختار یافته استفاده می کنند را برای نمونه می توانید مشاهده کنید.

نتایج جستجو پربار با داده های ساختار یافته

نتایج جستجو پربار با داده های ساختار یافته

نتایج جستجو پربار با داده های ساختار یافته

اگر شما هم قصد دارید تا سایتی بر مبنای اصول سئو داشته باشید، می توانید از خدمات سئو ما استفاده کنید. ما این خدمات را برای دو سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا برای شما عزیزان انجام می دهیم. تنها کافی است به صفحه خدمات سئو وردپرس  و یا سئو جوملا مراجعه کرده تا از شرایط، هزینه ها و نحوه انجام این خدمات اطلاعات کافی به دست آورید.

نویسنده و مترجم: محمد علی عاشوری

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید