Your browser does not support JavaScript!

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
ویراستاری سئو در تولید محتوا چیست؟

ویراستاری سئو محتوا، نقش بسیار بسزایی در بالا بردن ارزش محتوا را دارد به طوری که امروزه برای ایجاد یک سایت و نوشتن یک محتوا، دارای جایگاه مهمی است. یک ویراستار سئو باید از خلاقیت و هوش بالایی برخوردار باشد تا بتواند هم ارزش سئو را در محتوا بالا ببرد و هم از کپی برداری جلوگیری کند. در ادامه بیشتر با این حرفه آشنا خواهید شد.

ویراستار محتوا کیست؟

هنگامی متنی نوشته می شود چون چشم به آن عادت کرده است نمی توانیم ایرادهای آن را دقیق پیدا کنیم، اینجاست که ویراستار نقش مهمی را در محتوی متن ما پیدا می کند. این ویراستار می تواند غلط های املایی و دستورهای نگارشی متن را اصلاح کند. در پروژه هایی که چند نویسنده ی محتوا دارد و با توجه به این که هر نویسنده سبک مخصوص به خود را دارد، ممکن است محتوای به دست آمده نیز با مشکل هایی مواجه شود و یک ویراستار محتوای قهار می تواند به رفع ایرادهای این متن و محتوا کمک کند.

قطعا تیم هایی موفق هستند که از تعدادی افراد ماهر به حرفه ی خود تشکیل شده است. تولید یک محتوا هم از این امر مستثنی نیست، برای تولید یک محتوای خوب، تیمی لازم است که شامل نویسنده، گرافیست، مدیر پروژه و یک ویراستار ماهر باشد. در مجله های اینترنتی، تبلیغات اینترنتی، آموزش های اینترنتی سایت های اینترنتی و... شغل ویراستار سئو در تولید محتوا حائز اهمیت است.

ویراستار از کپی برداری و استفاده به عینه از محتوای وب سایت های دیگر جلوگیری می کند و به مقایسه ی قطعه ای از متن در مقابل کل آن می پردازد. ویراستار کیفیت متن و محتوا را تضمین کرده و نکات اصلی آن را شفاف می کند.

ویراستار چگونه سئو را کنترل می کند؟

سئو (seo) به معنای بهینه سازی سایت بر اساس موتورهای جستجو است و یکی از موتورهای جستجوی مهم در ایران گوگل است.

زمانی که برای وب سایتی محتوا تولید می کنید، نوشتن و ویراستاری سئو موتورهای جستجو کاری حیاتی است. برای این کار کلمات کلیدی مخاطبان خود را شناسایی می کنند. شایان ذکر است که ممکن است لازم شود از نویسندگان آزانس های سئو کمک بگیرند. به کار بردن کلمات کلیدی مناسب در متن خود باعث بهینه سازی آن برای موتورهای جستجوگر می شود.

در واقع ویراستاری سئو فقط پیدا کردن کلمات کلیدی نیست، بلکه ویراستاران سئو می توانند با معیار های دیگر سئو این کار را انجام دهند. معیارهایی همچون تضمین اینکه لینک های موجود در سایت شما به روز هستند، محتوای شما به طرز صحیحی تگ گذاری شده است و اینکه معماری سایت شما به خوبی در موتورهای جستجوگر قابل شناسایی است. در ویراستاری سئو تازه کردن محتوا در یک بازه زمانی فصلی، بسیار کار ساز است. این کار می تواند شامل یک بازبینی ساده ی محتوایی باشد تا اطلاعات ناصحیح، قدیمی و منسوخ شده را پاک کند. ویراستاران محتوا می توانند موارد تازه ای برای محتوای شما ارائه دهند و محتوای شما را به فرم جدید تبدیل کنند.

ویراستاری سئو با کلمات کلیدی

کلمه یا به طورصحیح تر کلمات کلیدی کلمات یا عبارات مهمی هستند که می بایست از آن ها در محتوای وب سایت خود استفاده کنیم تا آن وب سایت در هنگام جستجوی کاربر، در نتایج جستجو نمایش داده شود. به کار بردن کلمات کلیدی مناسب در محتوا باعث می شود که موتور های جستجو راحت تر صفحه ی شما را پیدا کنند و کاربران بیشتری از وب سایت شما بازدید داشته باشند. اکنون چگونه این کلمات را پیدا کنیم؟ ابتدا پرسش هایی را برای خود حدس بزنید و با پاسخ به این پرسش ها بهترین کلمه را پیدا کنید. به عنوان مثال احتمال اینکه کاربران از چه کلماتی برای پیدا کردن وب سایت شما در موتورهای جستجو استفاده کنند؟ مخاطبین وب سایت شما در کدام نقاط زندگی می کنند؟ با چه کلماتی محصول و یا خدمات شما توصیف می شود؟ و سوالاتی از این قبیل.

با پاسخ دادن به سوالات بالا می توان لیستی از کلمات کلیدی تهیه کنید. و با ابزارهای کمکی همچون گوگل کیورد پلنر که در اختیار عموم است استفاده کنید تا بهترین کلمات کلیدی را پیدا کنید. اما رقبای بسیاری برای شما هست که کلمات کلیدی شبیه، برای بالا بردن سئو خود استفاده می کنند. به این ترتیب باید از کلماتی استفاده کنید که رقیبان کمتری از آن استفاده کردند تا بتوانیم نتیجه مطلوب تری را حاصل کنید.

ویراستاری سئو با به کار بردن کلمات و عبارات طولانی تر سئو محتوا را بالا می برد. زیرا کلمات کلیدی طولانی تر هدفمند تر است و با جابجا کردن کلمات در عبارت کلیدی موتور جستجوگر بهترین نتیجه را برای شما به دست می آورد. هر چند طولانی بودن کلمات کلیدی بلا مانع است اما ویراستار سئو با رعایت چگالی مناسب کلمات کلیدی نتیجه مطلوب تری را حاصل می کند.

نتیجه گیری

امروزه فراوانی محتوا در وب سایت ها بسیار است. برای اینکه در این دنیای تولید محتوا عقب نمانید و از رقبا پیشی بگیرید رعایت اصول سئو الزامی است. در این زمینه ویراستاری سئو به کمک شما آمده و شما را به هدف مطلوب خود می رساند.

نویسنده: زهرا نیک نژاد

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید