Your browser does not support JavaScript!

سفارش، محاسبه هزینه و ارائه خدمات آنلاین | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
8 پلاگین که باید برای سئو 2017 وردپرس از آنها استفاده کنیم

وردپرس (Wordpress) به یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا، در سطح جهانی است و این محبوبیت بی دلیل نیست. یکی از مهمترین دلایل محبوبیت وردپرس، پلاگین های سئو برای این سیستم مدیریت محتوا می باشد. این پلاگین ها امکانات بسیار خوبی در اختیار وبمستر ها برای سئوی سایتشان قرار می دهد، اما آیا تمامی وب مستر ها از این پلاگین ها استفاده می کنند؟ جواب این سوال خیر است. به همین خاطر، قصد داریم برخی از پلاگین های وردپرس که برای سئوی سال 2017 میلادی، برای هر وبمستری که سئو برایش اهمیت دارد، مورد نیاز است را معرفی کنیم. پس پیش به سوی سئو 2017 برای وردپرس!

پیش از هر چیز دو نکته مهم را برای انتخاب پلاگین در نظر داشته باشد:

  • همیشه از پلاگین هایی استفاده کنید که به روز رسانی های آنها بسیار زود به زود می باشد. این موضوع بسیار اهمیت دارد، پرا که اگر پلاگینی برای به روز رسانی ساپورت خوبی نداشته باشد، ممکن است وردپرس به نسخه جدید به روز شود و پلاگین شما هنوز برای این نسخه به روز رسانی نشده باشد.
  • از تداخل کاری پلاگین ها اطمینان کسب کنید. هیچ گاه برای یک عمل دو پلاگین را با هم به کار نبرید تا این تداخل سایت شما را با مشکل روبرو نکند.

وردپرس

پلاگین سئو Yoast

این پلاگین، برای هر کسی که با سئو آشنا باشد، شناخته شده است و یکی از پرطرفدارترین پلاگین های وردپرس می باشد. نظر شخصی من این است که شما اگر از هر پلاگین دیگری هم برای سئو وردپرس استفاده می کنید، به خودتان ظلم کرده اید اگر این پلاگین را نیز نصب نکرده باشید. در نسخه های جدید این پلاگین، شما با قابلیت هایی مانند متا دیتا Open Graph، نقشه های سایت و ... روبرو هستید. پس قبل از هر کاری این پلاگین را نصب کنید که در سئوی سال 2017 از دیگرران عقب نمانید.

پلاگین Broken Link Checker

این ابزار شاید به اندازه ی پلاگین Yoast شناخته شده نباشد، اما بسیار کاربردی است. به وسیله این پلاگین شما قادر خواهید بود تا لینک های خراب (Broken Link) داخلی و خارجی سایت خودتان را پیدا کنید. البته توجه داشته باشید این پلاگین فشار زیادی بر روی سرور شما ایجاد می کند، پس از ان در زمانی که ترافیک کمتری دارید استفاده کنید.

پلاگین SEMrush

این پلاگین برای کسانی که قصد برنامه ریزی دقیق برای سئو سایتشان دارند بسیار مفید است. به وسیله این ابزار وبمستر می تواند آنالیزی از رقبا به دست بیاورد. قابلیت های این پلاگین به همین جا ختم نمی شود، بلکه می توانید به وسیله آن برای کلمات کلیدی برنامه ریزی کنید، جاهایی که می توانید از انها بک لینک دریافت کنید را به شما نشان می دهد، استراتژی های تبلیغی رقبایتان را خواهید یافت و ... .

سئو

با توجه به قابلیت های بالا، شاید کمتر جایی برای فکر کردن باقی می ماند که این پلاگین هر چند غیر رایگان، حتما ارزش استفاده و هزینه را دارد. سئو نیاز به برنامه ریزی دارد، و این پلاگین ابزاری برای برنامه ریزی درست است.

پلاگین سئو KeywordTool.io

این پلاگین، یکی از بهترین ابزارهای رایگان، برای بررسی کلمات کلیدی برای یک سایت وردپرسی می باشد. این ابزار از خصوصیت، پیشنهاد اتوماتیک گوگل برای انتخاب کلمات کلیدی استفاده می کند. این ابزار به صورت خیره کننده ای سریع است و از انجایی که رایگان می باشد، طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

پلاگین SEO Friendly Images

از اسم این پلاگین قابلیت های ان نیز مشخص است. به وسیله این ابزار ساده می توانید، تصاویری که در محتوای سایت وردپرسی خودتان دارید را بهینه کنید و رتبه سئوی بهتری کسب کنید.

پلاگین LinkPatrol

این ابزار رایگان نیست، اما باید در نظر داشت که بدون هزینه برای سئو، نمی توان امید به نتایج زیادی داشت. به وسیله این پلاگین، شما می توانید تمامی بک لینک های سایت وردپرسی خودتان را کنترل کنید. همچنین می توانید به وسیله این پلاگین، لینک های خارجی سایت را نیز به صورت کامل بررسی نمایید.

پلاگین Schema

این پلاگین نیز از نامش مشخص است چه خدماتی به شما ارائه می دهد (البته به صورت رایگان). برای داشتن یک سایت بهینه شده برای موتور های جستجو، داشتن Schema یکی از مهمترین کار ها است. فراموش نکنید گوگل Schema را دوست دارد، پس برای آنکه سایت شما را هم در سال 2017 دوست داشته باشد، Schema را دوست داشته باشید.

پلاگین AMP

بهترین پلاگین را در آخر به شما معرفی می کنیم، پلاگین AMP! چرا این پلاگین بهترین پلاگین برای سئو 2017 سایت وردپرسی می باشد؟ پاسخ: گوگل بیشترین اهمیت را برای سئو 2017 به سایت هایی که نسخه AMP دارند می دهد. این پلاگین به شما کمک می کند تا در عرض چند ثانیه، و به صورت رایگان، نسخه AMP برای سایت وردپرسی خودتان بسازید. پس این پلاگین را حتما نصب کنید تا برای سئو 2017 برگ برنده داشته باشید.

اینفوگرافیک پلاگین های سئو 2017 وردپرس

اینفوگرافیک پلاگین های سئو 2017 وردپرس

نویسنده: محمد علی عاشوری