Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
پنهان کاری یا Cloaking و مضررات آن در سئو

پنهان کاری یا Cloaking در سئو به معنی آن است که به کاربر یا موتورهای جستجو لینک و یا محتوایی را نشان دهید که با آنچه او جستجو کرده بود (نه تنها جستجو بلکه به هر شیوه ای دیگر هم این موضوع صادق است) متفاوت باشد. امروز قصد داریم شما را با این موضوع و چهارچوب های گوگل بیشتر آشنا کنیم.

پنهان کاری یا Clocking چیست و چه مواردی را شامل می شود؟

پنهان کاری یا Clocking همانطور که پیش تر گفته شد به نمایش محتوا و یا لینکی غیر از آنچه موتور جستجو و یا کاربر به دنبال او بوده گفته می شود. این شیوه در گذشته از سوی بسیاری از افراد برای کسب رتبه بهتر در نتایج جستجو استفاده می شود. همین موضوع باعث شد تا گوگل سخت گیری بسیار شدیدی برای پنهان کاری یا Clocking پیش بگیرد.

شاید شما هم تجربه کرده باشید که چیزی را در گوگل جستجو می کنید و یا در سایتی لینکی به شما داده شده است که وقتی وارد آن می شود، با محتوایی بی ارتباط با آنچه به دنبالش بودید مواجه می شوید. این موضوع بسیار برای کاربران آزار دهنده است. البته با توجه به اینکه کاربران معمولا پس از مشاهده چنین صفحاتی سریعا آنها را می بندند، لذا ‌نرخ بازگشت یا همان ‌‌Bounce Rate این گونه سایت ها بسیار بالا می رود.

نمونه هایی از پنهان کاری یا Clocking

بیشتر افراد از دو شیوه عمومی برای پنهان کاری یا Clocking استفاده می کنند:

  1. معرفی یک صفحه متنی HTML به موتور های جستجو و نمایش تصاویر و یا فلش به جای آن برای کاربران.
  2. ارسال متن و یا کلمه کلیدی زمانی که موتورهای جستجو سایت را بررسی می کنند و نمایش متن و کلمات دیگر به کاربران.

اما این موضوع به معنی آن نیست که شما نمی توانید صفحاتی که شناسایی آنها برای موتورهای جستجو سخت است مانند جاوااسکریپت ها، تصاویر یا فلش استفاده کنید. برای این موضوع گوگل روش های بسیار ساده ای دارد که در مقاله ای جداگانه آنها را برای شما معرفی خواهیم کرد.
اما در نظر داشته باشید ممکن است این اتفاق برای سایت شما هم افتاده باشد ولی متوجه آن نشده باشید. این روش یکی از راهکارهایی است که برخی هکر ها به کار می برند. چرا که یافتن اینگونه موارد معمولا برای مدیران وب سایت ها بسیار سخت می باشد. پس بهتر است هر از چند گاهی وب سایت خود را به صورت کامل بررسی کنید.

مضرات پنهان کاری یا Clocking

اگر از این روش استفاده می کنید، باید بدانید زمانی که گوگل متوجه چنین اتفاقی در وب سایت شما بشود، می تواند برایتان بسیار گران تمام شود. ابتدا پیامی در کنسول وب مستر گوگل دریافت می کنید که باید توضیحاتی در باره این اتفاق بدهید. سپس گوگل توضیحات و وب سایت شما را بررسی می کند. اگر این موضوع صادق باشد و شما از این روش استفاده کرده باشید و پس از اخطار گوگل آنها اصلاح نکنید، عواقبی همچون پنالتی شدن ممکن است برایتان به سادگی پیش بیاید.

خدمات سئو برای دستیابی به نتایج بهتر

اگر شما در اصول سئو چندان خبره نیستید و قصد دارید وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید، ما با ارائه خدمات سئو وردپرس و سئو جوملا در خدمت شما عزیزان هستیم.

نویسنده و مترجم: محمد علی عاشوری

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید