Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
کارتهای گرانبهای گوگل عمودی تر می شوند

از ماه می سال ۲۰۱۶ کارتهای گرانبهای گوگل (Google Rich Cards) برای فیلم ها و دستور پخت غذاها برای ارائه پیش نمایش در صفحات نتایج جستجوی SERP گوگل برای مدیران وب سایت ها در دسترس قرار گرفت. در روز ۲۱ نوامبر ۲۰۱۶  گوگل اعلام کرد دو مدل جدید از کارتهای گرانبها برای آمریکا (برای رستوران های محلی و دوره های آنلاین) نیز در دسترس می باشد. اما ماجرا به همین جا ختم نشد و گوگل چند کارت گرانبهای جدید دیگر را در ماه های پس از آن معرفی کرد. در مدل جدید گوگل کارتها به صورت عمودی طراحی شده اند. به این وسیله کاربران در صفحات نتایج گوگل می توانند این کارتها را با اسکرول کردن به چپ و راست در کنار هم مشاهده کنند. 

گوگل در خبر انتشار این موضوع در وبلاگ خود به وضوع مدیران سایت ها را برای ساختن کارتهای گرانبها (Rich Cards) تشویق می کند و آن را یکی از بهترین شیوه ها برای تشویق کاربران به مراجعه به سایت ها معرفی کرده است. 

کارتهای گرانبها

در راستای همین موضوع فایل های راهنمای ساخت این کارت ها را نیز در بخش Developer خود قرار داده است و مدیران سایتها می توانند از این آموزش ها استفاده کنند. همچنین در این خبر گوگل باز هم وب مستر ها را به استفاده از صفحات AMP تشویق می کند.

کاربرانی که کارتهای گرانبهای شما را کلیک می کنند وارد صفحات AMP سایت شما شده و یا می توانند وارد صفحات سایت به دیگر دوره های آموزشی و یا آموزش های شما دسترسی پیدا کنند.

برای ساخت کارت های گرانبها گوگل به شما سه ابزار رایگان می دهد تا ساخت این کارتها را برای شما آسان کند.

کارتهای گرانبهای گوگل

سه ابزار گوگل برای ساخت کارتهای گرانبها (Rich Cards)

  • ابزار Structured Data Testing Tool برای نمایش ارور ها و یک پیش نمایش از شکلی که کارت شما در صفحات جستجو به نمایش در می آید.
  • ابزار Rich Cards report در کنسول جستجو به شما نشان می دهد کدام کارت برای نمایش عمودی دارای ارور است و کدام کارت را می توانید تقویت کنید.
  • ابزار AMP Test که به وسیله آن می توانید از درستی صفحات AMP سایت خودتان برای نمایش اطمینان حاصل کنید.

آینده سئو با تغییرات گوگل

با این تغییرات که گوگل در انتهای سال 2016 از آنها نام برده است می توان به این موضوع پی برد که گوگل برای سال 2017 از کارتهای گرانبها (Rich Cards) و صفحات AMP اهمیتی بسیار زیاد قائل خواهد بود و به احتمال زیاد کارتهای گرانبها برای یکی از مهمترین نقش ها را در آینده سئو بازی خواهند کرد.

سئو 2017

پس اگر برای سئو سایت خودتان اهمیت قائل هستید و می خواهید سال 2017 از دیگر رقبا عقب نمانید باید از همین امروز دست به کار شوید و سایت خودتان را بر اساس تغییرات مورد نیاز گوگل تغییر دهید. سئو نیازمند برنامه ریزی، استراتژی و صبر است، پس از همین امروز آماده شوید.

نویسنده و مترجم: محمد علی عاشوری

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید