Your browser does not support JavaScript!

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
QR بارکد لزومی برای تمام کسب و کارهای موفق در سال 2017

همه ما روزانه بارها با بارکد های مختلف روبرو می شویم. چند سالی هم هست که QRcode به صورت مشخصی در زندگی همه ماها جای بیشتری باز کرده است. از کارتهای ویزیت گرفته تا پوستر ها و جعبه انواع کالا تا بلیت مترو و ... . اما با این حال بسیاری از افراد هنوز هم از Qrcode استفاده نمی کنند، یا بهتر بگویم درست استفاده نمی کنند. در این مقاله قصد دارم تا اهمیتی که این بارکد ها در سال ۲۰۱۷ میلادی برای کسب و کارها دارند را به شرح برای شما بگویم.

ساخت ساده

برای ساخت یک کد QR ساده، نرم افزارهای مختلفی وجود دارد. بسیاری از این نرم افزارها به صورت رایگان و برخی با توجه به امکاناتشان فروشی هستند. حتی نرم افزارهای آنلاین زیادی هم برای تولید بارکد ها وجود دارد که می تواند کار شما را بسیار آسان کند.

ساخت یک QR کد ساده بسیار آسان است و در کمتر از چند ثانیه می توانید بارکد خود را داشته باشید. 

اهمیت QR بارکد در سال ۲۰۱۷

بدون شک در هر کسب و کاری، ارتباط با مشتری اولین قدم برای فروش است. اما QR کد چه کمکی می تواند به شما بکند برای این ارتباط و چرا بهتر از سایر گذینه ها است را در ادامه برای شما خواهم گفت.

اطلاعات زیاد، حجم کم

اطلاعات یک کارت ویزیت را در نظر بگیرید: نام، نام شرکت، تلفن تماس، آدرس، شماره موبایل، آدرس سایت، آدرس ایمیل، آدرس شبکه های مجازی و ... . این اطلاعات تقریبا روی بیشتر کارت ویزیت ها وجود دارد. اما چقدر امیدواریم کارت ویزیت شما در دست مشتری بماند؟ یک روز؟ یک هفته؟ یک ماه؟ بالاخره روزی فراخواهد رسید، که کارت ویزیت شما خم شود و در میان کارت های ویزیت دیگر گم شده و به دور انداخته شود. آیا مشتری شما در این مدتی که کارت ویزیت شما را داشته است، تمام اطلاعات شما را حفظ کرده است؟ یا امیدوارید دانه دانه تمام آنها را در گوشی تلفن همراه خود ثبت کرده باشد؟ اگر کمی واقع بین باشیم، به خوبی می دانیم که بیشتر افراد اطلاعات تماس شما را حفظ نخواهند کرد و بسیاری از آنها حداکثر شماره شما را در گوشی همراه خود ثبت کرده باشند و دیگر اطلاعات تماس شما را نگه نداشته اند.

QR بارکد

اما تمامی این اطلاعات می توانند برای شما بسیار کاربردی باشند. شبکه های مجازی شما، آدرس ایمیل و آدرس سایت و ... هر کدام شیوه ای است که می تواند مشتریان زیادی را به سوی شما جذب کند. آیا نمی خواهید از آنها استفاده کنید؟ وقتی می توانید تمامی این اطلاعات را در یک کد ساده و کوچک جای بدهید، و مشتری شما با یک اسکن کردن، تمامی این اطلاعات را در گوشی تلفن همراه خود داشته باشد، چرا این کار را نمی کنید؟ سال 2016 به خوبی اهمیت گوشی های هوشمند را به تمام کسب و کارها نشان داد. سال 2017 نه تنها این روند ادامه خواهد داشت، بلکه بیش از پیش هم تقویت خواهد شد. QR کد می تواند راه مناسبی باشد برای اینکه تمامی اطلاعات خودتان را در گوشی تلفن همراه مشتری ثبت کنید.

تغییر اطلاعات تماس و از دست ندادن ارتباط

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که بنا به دلایل مختلفی مجبور شده باشد برخی از اطلاعات تماس کسب و کارتان را تغییر دهید. در این حالت QR کد می تواند کسب و کار شما را نجات دهد و این تغییر اطلاعات تماس، منجر نشود در برهه ای مشتریان شما کم شود. البته باید خاطر نشان شود که این کار در یک QR کد ساده نمی تواند رخ دهد، اما اگر از QR کدی که با استفاده از سرور ها اطلاعات تماس شما را ثبت می کنند، می توانید به سادگی به این هدف برسید. به این صورت که اطلاعات تماس جدید شما از طریق سرور به گوشی تلفنن همراه یا تبلت مشتری منتقل می شود.

استفاده از کد برای لینک به صفحات AMP

صفحات AMP در سئو 2017 یکی از مهمترین فاکتور ها است. با استفاده از این QR کد ها به سادگی می تواند کاربران را به صفحات AMP سایت خودتان منتقل کنید و علاوه بر اینکه بازدید از این صفحات سایت شما زیاد خواهد شد و همین موضوع افزایش ترافیک صفحات AMP می تواند برای سئوی سایت شما تاثیر فراوانی داشته باشد، سرعت کاربران برای دستیابی به اطلاعا ترا به شدت افزایش می دهید.

جمع بندی

اگر تا کنون QR کد نداشته اید، همین امروز اقدام به این کار بکنید و راه های ارتباط برای مشتریان را افزایش دهید. می توانید یک کد ساده داشته باشید و یا می توانید از کدهای پیشرفته تر و حتی فرم دار هم استفاده کنید. بسیاری از برند های بزرگ از QR کد های فرم داری که بر اساس برندشان طراحی شده است استفاده می کنند. پس اگر می توانید، از کدی استفاده کنید که بر اساس برند شما طراحی شده باشد و با دیگر کد های تفاوت داشته باشد. همچنین اگر برای شما مقدور است، حتما از یک سرور برای ذخیره اطلاعات استفاده کنید. اگر چه کدهایی که اطلاعات را بر روی سرور دخیره نکرده اند به صورت آفلاین هم می توانند اطلاعات را به مشتری بدهند، اما در عوض کد هایی که به سروری شما را متصل می کنند، در زمان تغییر اطلاعات تماس می توانند بسیار سودمند باشد. پس همین امروز شروع کنید و کدی مناسب کسب و کارتان بسازید.

در صورت نیاز به کد ساده می توانید از نرم افزار رایگان آنلاین لولسا استفاده کنید. همچنین برای کد های فرم دار می توانید از خدمات طراحی کد (qrcode) لولسا نیز استفاده کنید.

نویسنده: محمد علی عاشوری

دیدگاه‌ها  

#1 MARJAN-21 1395-10-22 22:24
جالب بود ممنون

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید