Your browser does not support JavaScript!
سفارش ساخت qr code
ساخت qrcode بدون انقضا

تاحالا شده است qr code از جایی بگیرید که دارا تاریخ انقضا باشد؟ بیشتر جاهایی که کد رایگان به شما می‌دهند پس از مدتی کد منقضی شده و از شما طلب پول می‌کنند. اما راهکار چیست؟ آیا می‌توان انقضا را برداشت و باید چه کار کنیم؟

ساخت کدهای دارای انقضا و با دریافت هزینه

گاهی برخی سایت‌ها امکان ساخت کیوآرکد با تاریخ انقضا می‌دهند. معمولا اینطور است که پس از مدتی اگر هزینه را پرداخت نکنید، کد شما کار نمی‌کند. اصولا استفاده از این سایت‌ها چندان روش درستی نیست. این موضوع به علت کارکرد این نوع سایت‌ها است. 

این سایت‌ها برای اینکه بتوانند مشتریان را وادار کنند که حتما پرداخت را انجام دهند، می‌آیند و اطلاعات را در سایت خودشان قرار می‌دهند و نه روی کیو آر کد. معمولا این اطلاعات بدل به لینک در سایت تولید کننده می‌شود و سپس از آنجا با یک ریدارکت کاربر به سایت شما وارد می‌شود. ایراد چنین کاری این است که اولا شما هزینه زیادتری بابت پرداخت کد می‌پردازید، و دوم اگر بعدها آن سایت به مشکلی بربخورد کد شما دیگر کار نمی‌کند.

آیا می‌توان qr code منقضی شده را درست کرد؟

برای پاسخ باید گفت بله، اما با پرداخت هزینه به سایتی که آن را تولید کرده است! مربع‌های روی کیوآرکد اطلاعات ثابت هستند. اگر بخواهید اطلاعات آن (مثلا تاریخ انقضا) تغییر کند باید جای این مربع‌ها تغییر کند یا هزینه را به سایت پرداخت کنید. اگر جای مربع‌ها تغییر کند یعنی کد در عمل باید کد جدید طراحی کنید و اگر می‌خواهید همان کد قبلی باشد فقط باید هزینه را به تولید کننده بپردازید. اگر به دنبال این هستید که کدتان منقضی نشود، به هیچ عنوان سمت این نوع سایت‌ها نروید.

ساخت qrcode بدون تاریخ انقضا

برای این منظور سایت‌هایی مانند لولسا که از ابتدا qrcode بدون تاریخ انقضا و با اطلاعات مستقیم به شما می‌دهند بسیار کاربردی‌تر هستند. چراکه دیگر نگرانی بابت منقضی شدن کد نخواهید داشت. از اول اطلاعات شما روی کد ثبت می‌شود.

برای تشخیص این موضوع لازم است کد را اسکن کردن، سپس اطلاعات آن را که گوشی نمایش می‌دهد مشاهده کنید. اگر لینکی بود که شما نمی‌شناختید، یعنی کد به صورت مستقیم ساخته نشده و دارای تاریخ انقضا است. اما اگر مستقیم اطلاعات خودتان را مشاهده کردید، یعنی کد بدون تاریخ انقضا خواهد بود.

توجه کنید که کد تا زمانی که اطلاعات شما صحیح است قابل استفاده است. مثلا فرض کنید شماره تماس شما پس از مدتی تغییر کند، در این حالت شماره تماس قبلی با مربع‌ها روی کد مانده است و عملا نمی‌توان آن را تغییر داد. اما برای این شرایط یک راهکار بسیار ساده وجود دارد که برای استفاده از آن نیازمند سایت هستید. برای اینکه اطلاعات قابل تغییر باشند راهکار به این صورت است که شما بیایید و آن‌ها را در یک صفحه از سایت قرار دهید. سپس برای لینک آن صفحه کیوآرکد بسازید. لینک شما ثابت است، اما می‌توانید اطلاعات نمایش داده در خود لینک را همیشه تغییر دهید. توجه کنید که مربع‌های کیوآرکد ترجمه اطلاعات شما هستند، پس ابتدا باید تصمیم درست بگیرید. اما فرض کنید اشتباه کردید، جای نگرانی نیست. هزینه طراحی یک کد جدید آنقدر پایین هست که هیچ وقت نگران طراحی مجدد باشیم.

سفارش ساخت qrcode

برای ثبت سفارش ساخت qrcode در لولسا تنها کافی است تا فرم ثبت سفارش را تکمیل کنید. تنها در چند ساعت کاری کد به شما تحویل داده خواهد شد.